Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy zajlik a nőgyógyászati...

Hogy zajlik a nőgyógyászati vizsgálat? Minden részletet írjatok le kérlek. És fáj? Mit fogok érzek?

Figyelt kérdés
2015. jún. 28. 16:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Bemész az orvoshoz és beszélgetéssel indít,megkérdezheti milyen vizsgálatra jöttél,mikor,hány évesen menstruáltál először,ha szűz vagy akkor az mondani kell,mert óvatosabb lesz a vizsgálatkor.Beszélgetés után megkér menj a vizsgáló ágyhoz,ott alul le kell vetkőzni,nadrág,bugyi,cipő levetni,(zokni maradhat),ágyra felfekszel,lábtartókra teszed a lábad és jön az orvos.


Hosszú felsőbe érdemes menni,mert az picit takar és jobb elsőre nőhöz menni,előtte kevésbbé ciki levetkőzni.


Szűzeket több féleképpen is megvizsgálhat.

-Nagyon fiatal lányoknál(általános iskolás)van hogy végbélen keresztül vizsgál,1 ujjal.

-14 éves kortól vizsgálhat már hüvelyen keresztül is,sikosítót ken az ujjára(nem szűezknél is így megy a kezdeti folyamat),egy ujját a hüvelybe teszi,majd a másik kezével a has egészét végig nyomkodja a méh fekvését tapintja ekkor ki,van hogy csak egy pálcikát tesz a hüvelybe ekkor és mintát vesz

-vagy szűzekre kifejlesztett kacsát tesz a hüvelybe,ez vékonyabb,kisebb,rugalmasabb mint nem szűzeknél(nem szűzeknél mindig használnak kacsát),ennek az eszköznek a száját szét lehet nyitni,ezzel tágítja ki a hüvelyt és ekkor egy pálcikát tesz az eszköz szájába ezt megforgatja és sejt mintát vesz és már kis is húzza a pálcikát és a kacsát is és alul fel is lehet öltözni.



Vizsgálat után pici vérzés pár napig lehetséges így legyen a bugyiba tisztasági betét.

nem fájdalmas a vizsgálat.

2015. júl. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Én pont azért megyek magánorvoshoz és inkább kifizetem a 10000 ft-ot mert akkor csak az orvos van bent vizsgálatkor.

Elég ciki,megalázó ha ott terpesztetsz és más is lát vagy bemászkál.Én nem szeretném ha asszisztens odalátna miközben ott terpesztek,bőven elég az orvos.

2015. júl. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy a magán orvosoknál is bent van az aszisztens, kötelező hogy bent legyen az esetleges későbbi "félreértések" elkerülése vagy tanuskodás miatt. Ez nem szabadon választott, hanem törvény által előírt! Sokat kockáztat az az orvos, aki harmadik személy (aszisztens) jelenléte nélkül végzi a vizsgálatot.
2015. júl. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Kedves 82%, nem volt szerencséd sajnos, de ahogy az emberek között is vannak gyilkosok, rablók, azért a nagyon nagy többsége mégsem az, igaz?
2015. júl. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
59%
Igen, nagyon igazad van, és pont ezzel bizonyítod az én igazamat, nevezetesen azt, hogy nem az alapján kell nőgyógyászt választani, hogy nő vagy férfi-e az illető. Ugyanis a te szavaiddal élve a női nőgyógyászok között is lehet "rabló" vagy "gyilkos", azaz rossz orvos. Én sohasem állítottam, hogy csak a férfi nőgyógyászok jók, csak annyit jegyeztem meg, hogy nem a neme alapján kell orvost választani, hanem barátnők, ismerősök ajánlásai alapján, hiszen a kérdező is lehet olyan szerencsétlen, mint én, ha csak azért választ egy orvost, mert az történetesen nő.
2015. júl. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Hát akkor ne dönts az alapján, de hagyd meg a lehetőséget másnak is arra hogy annak alapján döntsön amit jónak és helyesnek lát. Köszi.
2015. júl. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Akkor ezek alapján te se ajánlgasd a női nőgyógyászt. Hagyd, hogy a kérdező azt tegyen, amit ő jónak lát. Vice versa.
2015. júl. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Próbálj meg már a kérdezővel törődni kedves előző, és nehogy belebolondulj a férfi nőgyógyászok dicséretébe! Természetesen járj hozzájuk, - ha egyàltalán nő vagy, amit kétlek, - és ne a többiek válaszát kritizáld ekkora vehemenciával. Köszi

.

2015. júl. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Én is jártam már pár nőgyógyásznál és soha egy asszisztens sem volt jelen magán a vizsgálaton,van elkülönített vizsgálórész és nagyon sok magánorvosnál még asszisztens sincs.


Ne haragudj én biztos nem vizsgáltatnám meg magam és terpesztenék be úgy nyugodtan hogy közben az asszisztens és premier plánba lát mindent,az megalázó.

De férfi ismerőseim közül is van aki járt magán rendelésen urológián és bizony elfüggönyzött vizsgálórész volt,hál istennek ott is,tehát az orvoson kívül más nem látot oda.

2015. júl. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Látom itt vita alakult ki az orvos nemén.


Egyet kell megérten vannak akik nagyon gátlásosak és ha van lehetőségük arra hogy megválasszák az orvos nemét hát had éljenek vele,női orvosok közül is sok jó orvos van.


Én is gátlásos vagyok és mindig nőt választok,akinek természetesen alaposan utána nézek,mit hallani felőle.


Ha őt zavarja az orvos neme,akkor ott a lehetőség előtte hogy alapos utána járás után számára megfelelő orvost találjon.


Utána tud a kérdező az orvosoknak nézni.

2015. júl. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!