Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez lehetséges? Mondjátok hogy...

Ez lehetséges? Mondjátok hogy nem!

Figyelt kérdés
A kissebbik lányom 5 éves. Ma reggel odajött hozzám és azt mondta hogy "anya fura színű lett a bugyim" először azt hittem hogy kissebb baleset történt... Kértem hogy mutassa meg és vér volt. Előző este egy kicsit fájt a hasa. Lehetséges hogy menstruál? Légyszi mondjátok hogy nem! Beraktunk a bugyijába egy betétet de nem érti hogy miről van szó. Holnapra próbálok szervezni egy nőgyógyászt. Elmondjam neki a "nagylány" dolgokat vagy várjak mit mond a nőgyógyász? A nagyobbik lányom 9 éves neki még semmi sem volt. Nekem 14 éves koromban jött meg szóval nem értem... Segítsetek légyszi!

2015. okt. 29. 09:23
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Nekem 11 évesen jött meg. Gyereknőgyógyászhoz vidd el szerintem.
2015. okt. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes lenne egy alapos kivizsgálás. Ritkán előfordulhat nagyon korai mentruáció, de az általában külső hatással, táplálkozással van összefüggésben, mely hatással lehet a hormonháztartásra.
2015. okt. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Mondta az orvos is hogy menjünk el nőgyógyászhoz ő is megvizsgálja és ha úgy véli továbbküld másik orvoshoz
2015. okt. 29. 16:09
 24/33 anonim ***** válasza:

Hát én kiröhögtem volna, ha valaki azt mondja, hogy 5 évesen menstruált! De most is arra gondolok, hogy a doki téved, és felfázás lesz! Durva lenne 5 éves korától így élni! Remélem csak valami múló állapot! Hihetetlen!

F/60

2015. okt. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Ilyen bizony létezik, a szép latin neve pubertas praecox, azaz korai pubertás. MINDENKÉPPEN vigyétek el gyermeknőgyógyászhoz és endokrinológushoz, ugyanis 5 éves korban menstruálni lehetséges, de semmiképpen nem normális jelenség. Valószínűleg szükség lesz arra, hogy leállítsák a korai nemi érést, ugyanis hosszabb távon ez bizony okozhat gondokat. Többek között pl. a végleges testmagasságot erősen lecsökkentheti, mivel a szexuálhormonok felelősek a csontokban lévő növekedési porcok záródásárt.


A menstruáción kívül a másik lehetőség az, hogy a kislány esetleg valamit beledugott a hüvelyébe. A gyerekek bizony ilyenek, előfordul, hogy ilyen-olyan tárgyakat az összes lehetséges testnyílásukba beletuszkolnak. Ilyen esetben is mindenképpen gyermeknőgyógyászati vizsgálat indokolt.


Ne húzzátok az időt, szakorvos minél hamarabb!

2015. okt. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
Holnap megyünk nőgyógyászhoz alapos kivizsgálásra
2015. okt. 29. 16:56
 27/33 anonim ***** válasza:
Ha sok műzlit eszik a lányod, akkor furizáriumgomba fertőzése van. Ez nem ritkaság, nézz utána a neten, ez egy mérgezés. Sajnos találkoztam már ilyen esettel. Hozzáértő orvost kell keresni.
2015. okt. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Utálja a műzlit de megnéztem a betegséget rákérdezek holnap a nőgyógyásználvhogy lehetséges-e köszönöm a választ!
2015. okt. 29. 22:32
 29/33 anonim ***** válasza:
Mit mondott a nőgyógyász?
2015. okt. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
Emlentünk a nőgyógyászhoz ő is kérdezgette hogy mikor hogyan meddig mennyire fájt a hasa két nappal ezelőtt stb... Utána megvizsgálta és ő is azt mondta hogy egyértelműen menstruál. Mondta hogy le lehet állítani mesterségesen de ez azt jelenti hogy soha többé nem fog menstruálni tehát nem lehet gyereke sem. Ő azt mondta hogy ha az ő gyerekéről lenne szó nem állítaná le de ez az én döntésem. Nem szeretném leállítatni mert ha utána minden áron anya szeretne lenni ezt nem teheti meg és ha nagyobb lesz engem fog okolni. De ezt még megbeszélem a férjemmel. Adott beutalót endokrinológushoz (hormonszakértéhöz) mert nem normális hogy ennyi idősen menstruáljon. Hozzá jövő szerdán megyünk meglátjuk hogy mi lesz...
2015. okt. 30. 19:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!