Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Napok óta nagyon feszül, fáj...

Napok óta nagyon feszül, fáj az egyik mellem. Mitől lehet? Gondoltam, hogy elmegyek nőgyógyászhoz. De még sohasem voltam, oda a háziorvostól kell beutalót kérni, vagy csak felhívom a kórházat, hogy adjanak egy időpontot a nőgyógyászatra? Mi a teendő?

Figyelt kérdés

2016. jan. 19. 23:44
 1/10 A kérdező kommentje:
illetve csak annak a kórháznak a nőgyógyászatára mehetek,ahová a lakcímem alapján tartozok, vagy bárhol fogadnak?
2016. jan. 20. 00:52
 2/10 anonim ***** válasza:
Magánrendelőbe bárhol.
2016. jan. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Korod?

17-18 éves korig teljesen normális ez az érzés, a növekedéstől van.

2016. jan. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
20éves vagyok, de csak az egyik mellem fáj, a másikban semmi hasonló érzés. nem magánrendelőbe szeretnék,hanem a megyei kórházba, abban az esetben hogy működik az időpontkérés?
2016. jan. 20. 14:37
 5/10 anonim ***** válasza:
Attól függ hol. A mi megyénkben pl. Kell telefonon időpontot kérni a kartonozótól.
2016. jan. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

20 évesen egyébként is ideje már megejteni az első látogatást a nőgyógyásznál. Interneten nincs fent a rendelési idő, vagy legalább telefonszám? Hívd fel őket, majd megmondják mi a teendő! Nincs mitől tartanod, a telefonban úgysem látják, ki az. Meg egyébként sem szégyen, ha elsőre nem tudod, hogy működik a dolog!

Beutaló nem kell.

2016. jan. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Javaslom hogy érdeklődj az orvosok felől és ha van rá mód, akkor női dokihoz menj első alkalommal.
2016. jan. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Rendben van, fel fogom hívni.

De azt olvastam, hogy célszerű lenne azonnal a mammográfiára időpontot kérni, ugyanis valószínűleg a nőgyógyász is oda küldene. Erről mit gondoltok?

2016. jan. 21. 00:53
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül. Klasszikus, röntgenes mammográfiát inkább 35-40 év felett csinálnak, a fiatalabbakat a mammográfiai rendelésen is inkább ultrahanggal vizsgálják. Szerintem menj a sima nőgyógyászatra, a doki majd eldönti, kell-e komolyabb vizsgálat.

De ne aggódj nagyon, mert a rosszindulatú folyamatok nem fájnak! Csomót nem érzel?

Addig is, amíg eljutsz a dokihoz, próbálj méregteleníteni, fogyassz sok folyadékot! Ha kiürülnek a káros anyagok a szervezetedből, meg is oldódhat a probléma.

2016. jan. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tudnod kell azt is, hogy a mellek akár 20-23 éves korig is fejlődnek, kinél hogy. Tehát ezt még okozhatja a növekedés is, vagy az, hogy most nyeri el a végleges formáját. Ovuláció körül, vagy a mensi előtti napokban meg egyébként is jobban szokott feszülni!

De azért menj el nőgyógyászhoz, hogy megnyugodj!

2016. jan. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!