Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hová kell fordulnom ilyenkor,...

Hová kell fordulnom ilyenkor, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nekem olyan gondom lenne, hogy édesanyám 6 éves koromban elhunyt autóbalesetben és csak most kezdem felfogni, hogy mennyire hiányzik. Egyszerűen teljesen depresszióba estem 19 évesen, szorongok egész nap, magamban beszélek, egyre csak fogyok, egész nap fáj a fejem, folyton beteg vagyok, az önbizalmam egyre csak csökken, egyedül érezem magamat, nincsenek barátaim, senkim sem és minden áldott nap megfordul a fejemben az öngyilkosság gondolata, mamáék már rám sem ismernek, annyira kifordultam magamból, nagyon rosszul nézek ki. Éppen ezért megkérdeztem egy pszichológust és azt mondta, mielőbb keressek fel egy pszichiátriát, mert a múlt dolgait nem fogom tudni egyedül feldolgozni. Budapesten néztem ilyeneket, csak mindenhova beutaló kell, de én nem szeretném ezt a háziorvosomnak elmondani, mert így is egész nap a sírás kerülget, inkább egy szakembernek mondanám el. Fizetni nem nagyon szeretnék, tehát magán pszichiátert, de gondolom beutaló nélkül csak ez a lehetőségem lesz. Meg végül is ezt sem nagyon értem, mit mondanék el a háziorvosomnak vagy mit írna a beutalóra, hogy nem vagyok normális és ezért pszichiátriai gondozáson kell részt vennem, nem értem, mert még életemben nem voltam ilyen helyzetben és nem tudom hogyan működnek ezek a dolgok. Kérlek segítsetek, mert tényleg nincsen kihez forduljak. Roland, 19.

2014. aug. 23. 12:43
 1/6 anonim ***** válasza:
A pszichiátria nem beutaló köteles, csak szeretik, ha van. Időpontot kell egyeztetned, az fontos. Felhívod a területileg illetékes pszichiátriai ambulanciát, bediktálod a neved, TAJ-t, és megmondják mikor mehetsz (és tb alapján ellátnak, nem kell fizetni!). Ki lehet hagyni a háziorvost. Ha mégis elmész hozzá, a beutalóra kb. annyit ír, hogy pl.: kérem nevezett szíves pszichiátriai szakvizsgálatát, valamint terápiás javaslatot depresszív tünettan, szorongások miatt. Ennyi lenne. Személyes dolgokat, részleteket nem írhat a beutalóra ilyen esetben. És nem bolond az, aki traumatikus élményeket nem tud feldolgozni, és lelki beteggé válik, ezt a háziorvosod, és más orvosok is tudják. Nincs mitől tartanod, küzdj a problémád ellen.
2014. aug. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Keresd fel a hozzád legközelebb lévő Családsegítő Szolgálatot, oda nem kell beutaló, és vannak mentálhigiénés szakembereik, térítésmentesen. A neten megtalálod a címüket, telefonszámmal. Esetleg a védőnői szolgálat is segíthet szakembert keresni.

Amúgy meg ne szégyelld a problémádat, mert ilyen traumát nem lehet egyedül feldolgozni. Családoddal mi a helyzet? Jó lenne, ha őszinte lehetnél velük. Fel a fejjel!

2014. aug. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. A családommal egyáltalán nem tartom a kapcsolatot, az anyai nagyszüleimnél vagyok már jó pár hónapja. Apa elküldött otthonról a mostohaédesanyám miatt és ezért kerültem ide mamáékhoz. Gondolkodtam azon is, hogy örökbefogadtatom magamat más szülőkkel, de ezt nem lehet megcsinálni sajnos. Meg egy 19 éves, magamfajta fiút ki fogadna örökbe, valószínűleg senki sem. Megnézem ezt a Családsegtő Szolgálatot is azért.
2014. aug. 23. 13:09
 4/6 anonim ***** válasza:

www.macsgyoe.hu/letöltések/címlisták/gyermekjóléti módszertani címlista

Itt megtalálod a lakóhelyedhez legközelebbi szolgálatot, felveheted velük a kapcsolatot.

És teljesen normális ember vagy, aki éppen egy nehéz élethelyzettel küzd, de megtalálja kiutat és a boldogságot. Szorítok neked!

2014. aug. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az utolsó válaszolónak is, nagyon sokat segítettetek.
2014. aug. 23. 13:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Kitartást! :) Ha akarsz beszélni, írj. 19/L
2014. aug. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!