Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Barátomtól kaphattam ferfőzést?

Barátomtól kaphattam ferfőzést?

Figyelt kérdés
Menstruáció előtt vagyok pár nappal 1-2 napja sárgás-zöldes folyásom van. (Minden menstruációm előtt folyásom van, de általában barnás és átlátszó) nem fáj, nem viszket. Még szűz vagyok, barátommal gyakran szoktunk dolgokat csinálni behatolás nélkül. Esetleg tőle elkaphattam? Honnan kaphatók még el? Ha menstruáció után elmúlik a folyás, muszáj nőgyógyászhoz menni?

2016. aug. 25. 18:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Persze, ha nem mossa meg rendesen a kezét, akkor tőle is elkaphatod. Vagy ha neki van egy fertőzése és mondjuk odaérinti rendszeresen a nemi szervedhez az intim testrészét.

De teljesen máshol, nyilvános mosdóban is el lehet kapni.

Sőt, ha te magadhoz szoktál nyúlni és nem tiszta a kezed, te magadnak is előhozhatsz fertőzést.

És igen, orvoshoz muszáj elmenni! Mert a tünet elmúlik, de maga a fertőzés nem! És bizonyos fertőzések, ha elkezdenek felfelé terjedni, akkor könnyen kapnak a húgyutak és lesz egy vesemedence gyulladásod, vagy női szervek terén petefészek vagy méhgyulladás. Én nem várnám meg a helyedben mindezt.

2016. aug. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sőt saját magadtól is elkaphattad. A szervezetben vannak baktériumok, a hüvelyedben is. Koszos kéz sem kell, ha legyengül az immunrendszered a bacik vagy a jelenlévő gombák felszaporodnak.


Én strand után szoktam szenvedni, a klóros víz felborítja a ph-t. Egy barátnőm az aktuális téli nyavaja kikúrálása után panaszkodik mindig mert az antibiotikum sem tesz jót a lenti dolgoknak.

2016. aug. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!