Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van itt olyan, akinél kiderült...

Van itt olyan, akinél kiderült, hogy a szorongásos-depressziós vagy pániktüneteket hormonális eredetű probléma okozza? (Pajzsmirigy pl. vagy női hormonok)

Figyelt kérdés

Engem most kevert szorongásos depresszióval kezelnek, de ma megyek nőgyógyászhoz kivizsgálásra, mert mondta a doktor, hogy ez nem csak tisztán pszichés lehet, hanem ha a hormonrendszer borul akkor az is okozhatja.

Vagy akár a pajzsmirigy is.... nekem valamennyire alulműködik, de nem szedek rá semmit és nem is volt vele problémám.



2016. aug. 31. 10:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem amióta alulműködik a pajzsmirigyem (kezelve van gyógyszerrel) és van cisztám volt pánikrohamom és szorongásos gondom van(nem tudok enni közösségben vagyis nagyon nehéz, hányinger, izzadás, szapora szívverés, melegem van, ki kell mennem a mosdóba) azóta van ilyen gondom amióta megjelent nálam a pajzsmirigy gond :\ A pajzsmirigy mindent befolyásol és rengeteg az idegi érintettség ilyenkor!
2016. aug. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálam ugyanez van mint az elsőnél, de nekem túlműködésem van és soha ilyen problémáim nem voltak a pajzsmirigy problémám előtt.
2016. szept. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

én elkezdetem fogamzásgátlót szedni, nekem valószínűleg az okozta a depressziót. viszont egyértelműen nem lehet kijelenteni, hogy csak a hormonális problémák okozzák, mert biztosan van rá hajlamod is. én például szorongó típus vagyok gyerekkorom óta, utólag tudtam meg angol nyelvű weboldalakról, hogy ilyen típusú embereknél nagyon gyakori ez a mellékhatás és nem ajánlott fogamzásgátlót szedni.


ezt csak azért írom, hogy ne keress egyetlen külső okot. hiába a hormonprobléma, a pszichés problémákkal is ugyanúgy kell foglalkozni. akinek nincs hajlama pszichés betegségekre, annál a hormonváltozások sem valószínű, hogy szorongás és depressziót váltanak ki.

2016. szept. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, okozhat, főleg a pm túlműködés. Egy kicsi alulmüködés nem okozhat gondot, mivel az éppen fordítva hat, fáradékony leszel tőle, nem szorongó. Nekem az alacsony vas szintem is okozott depressziót, de hajlamom is van rá.
2016. szept. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálam enyhe pajzsmirigy alulműködés okozza (szedek rá gyógyszert , de régen ellenőriztettem). Lehangoltság, fokozott alvásigény, nincs kedvem semmihez, szorongás, nyűgösség, hamarabb felkapom a vizet.

Egyébként is hajlamos vagyok az ilyesmire, de a gyógyszer mellett minimálisra csökkennek a tünetek, ha jól be van állítva.

Szteroidot is szedtem egy másik hormonproblémára, na attól borzasztó pánikrohamaim lettek.

A fogamzásgátló szerencsére nem befolyásol ilyen szempontból.

2016. szept. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!