Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi ez? Kevert szorongásos...

Mi ez? Kevert szorongásos depressziós zavar?

Figyelt kérdés
Kb. 2 hónapja vagyok nagyon lehangolt, szomorú, ürességérzésem van, fáradt vagyok. Semmi sem tud örömet okozni. Amiket régen szeretettel csináltam mára már semmilyenné váltak. Zárkózott vagyok, visszahúzódó. Nagyon félek, hogy emberek között bármi kellemetlen dolog történik velem! Nem merek idegen emberekkel beszélni, telefonálni és sok helyzetben érzek belső remegést és erős szívdobogást, ilyenkor hallom a fejemben a saját pulzusom. Reménytelennek látom az egyészet, sok öngyilkossági gondolatom is volt és vagdostam is magam. Nemrég két hétig voltam kórházban és ott csak valami "Egyéb kevert emocionális és magatartás zavar" volt. Szerintem még van valami más is. :( Szedek feszültség oldót, mert azt mondták a kórházban, hogy a szorongás a belső feszültség miatt van. Szerintem viszont nem és a gyógyszer sem hat semmit! 3 hónapja meghalt apukám de nem viselt meg mert nem igazán szerettem, sokat szekált. Remélem segítetek! 14L

2016. jan. 28. 21:55
 1/7 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy nyugtalanul alszom és az étvágyam is kicsit változó.
2016. jan. 28. 21:58
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok orvos,de betegként van több 10 éves tapasztalatom,sajnos.Amiket leírtál,az alapján valamilyen antidepresszánst kellene szedned(esetleg a szorongásoldód mellé),az néhány hét alatt rendbe hozna.De mivel nagyon fiatal vagy még,ezt csak és kizárólag pszichiáter döntheti el.Bízz az orvosokban,tudnak segíteni!Jobbulást!
2016. jan. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

annyira fake gyanús.


"betegként van több 10 éves tapasztalatom", "Bízz az orvosokban,tudnak segíteni!"

Ezen majd megszakadok.


Ha nem kamu, akkor gondolkozz el azon, mi változott 2-3 hónapja, és próbálj a családtagoknak segíteni és nem ápoltatni magad.

2016. jan. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Egyéb kevert emocionális és magatartás zavar"

Kedves kérdező! Ez a betegséged neve. Miért mire vártál? Különben ez azt jelenti, hogy nincs nagy baj. Pl: nem vagy skizofrén, nem vagy pánikbeteg. Örülj neki. Egy kissé zavarodott tini lány vagy, aki a kapott gyógyszerekkel, megfelelő életmód kialakításával ( de nem azonnal)boldog felnőtté válhatsz. A gyógyszered hatni fog, nagyon bízzál benne. És akarjál is meggyógyulni.

2016. jan. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy "reménykedtem", hogy ez lesz. Csak járnom kell pszichoterápiára és az első alkalomnál anyukám erre rákérdezett és a kórházi zárójelentésem alapját azt mondta, hogy ez kevert szorongásos depressziós zavar.
2016. jan. 30. 18:56
 6/7 anonim válasza:

Csináld a pterapiat! Végső soron az lesz a megoldás, nem a gyógyszer. Jobbulást!! Az meg hülyeség, hogy ápoltatnád magad..

Am nekem is ez a diagnózisom

2016. márc. 28. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia kerdezo meggyogyultal?
2020. szept. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!