Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A fogamzásgátlás, hogyan...

A fogamzásgátlás, hogyan működik? Melyik a legjobb tabletta? Hogyan kell szedni? (mikor kell abbahagyni a szedését, mikor hat)

Figyelt kérdés
kérlek részletes választ adjatok,köszi

2016. okt. 26. 20:06
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Nőgyógyászhoz. A háziorvos akkor fogja felírni,ha a nőgyógyász már írt neked és így tudja,hogy melyiket írja. Bőrgyógyász csak akkor írja fel,ha van olyan panaszod (pl. acne),amire fogamzásgátló kell (ráadásul az sem mindegy,hogy melyik a kegjobb olyankor),egyébként el fog küldeni nőgyógyászhoz,mert nem az ő hatásköre. Magánorvos lehet,hogy felírja csak fogamzásgátlóként,de állami nem .
2016. okt. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
rendben,köszi :)
2016. okt. 26. 21:10
 23/29 anonim ***** válasza:
Orvos írhat fel fogamzásgátlót.
2016. okt. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
A bőrgyógyász max javasolja a fogamzásgátlót, de fel nem írja az biztos. El fog küldeni ő is nőgyógyászhoz.
2016. okt. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Diane 35 és Cypromix - bőrgyógyász és endokrinológus is felírhatja ezt a kettőt (nekem is írta bőrgyógyász évekig ahelyett hogy kezelt volna..), mivel ezek eredetileg nem fogamzásgátlók hanem férfihormon csökkentők/ellensúlyozók, magas hormontartalmúak és terápiás céllal szedhető max fél évig, persze van orvos aki még felírja sima fogamzásgátlónak, bár nem túl jó ötlet.
2016. okt. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
52%
Kedves utolsó bármilyen oros felírhat fogamzásgátlót (kivéve a Diane 35-öt és Cyprimaxot),de azt nem is fogamzásgátlás céljára szokták elsősorban használni,sőt csak arra egyáltalán nem.A kérdező pedig fogmazásgtátlóra kérdezett rá és egy kicsit "bekavartál" neki azzal,hogy azt írtad hogy bőrgyógyász is írhat. Bőrgyógyász fogamzásgátlónak nem ír fel tablettát,sőt más orvos sem szokott,csak nőgyógyász! A háziorvos is csak akkor,ha már nőgyógyász által be van állítva egyre.
2016. okt. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

A kérdező már kapott választ, elmegy nőgyógyászhoz és ő felírja neki.

Utolsó, kérlek részletesebben olvass (te magad is ellenmondasz magadnak: azzal kezded hogy bárki felírhatja, majd a végén hogy csak nőgyógyász) és én kiegészítettem azt aki azt mondta hogy csak nőgyógyász írhatja fel és kizárólag fogamzásgátlásra: Azt írtam hogy ezt a kettőt pl bőrdoki és endodoki IS felírhatja ha indokolt és ő kezel vele (bár tünet elfedő max). Elküld nőgyógyászhoz vizsgálatra (már amelyik...) de ő írja fel, nekem is így volt egészen januárig a bőröm miatt, nőgyógyászhoz egyszer küldött csak az elején, de utána hozzá jártam receptért továbbra is, először is ő írta fel, sőt a tesómnak endokrinológus írta fel először.

Bármelyik orvos később se írhatja fel csak háziorvos ha fel van hatalmazva (nálunk bemondásra ment) vagy a nőgyógyász, ha pedig valaki Cyprot vagy Dianet szed akkor bőrgyógyász is felírhatja ha kell és pl nincs nőgyógyász.


De sajnos sokan szedik ezeket fogamzásgátlási céllal simán. Nekem is akarta a régi nőgyógyász adni egyébként pedig már nem volt pattanásom, ki is tettem itt kérdést, sokan szedik fogamzásgátlóként anélkül hogy hormongondjuk vagy bármi gondjuk lenne... Szomorú de igaz.

2016. okt. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Nem mondok ellen magamnak. Bárki felírhatja (háziorvos is!) nem szükséges hozzá nő-,bőr-vagy endokrinológus szakorvosnak lennie. Viszont nem SZOKTÁK,mert az elsősorban nőgyógyász "dolga",hogy beállítsa a szükséges fogamzásgátlót.Ha viszont már folyamatosan szedi valaki,akkor meg szokta írni a háziorvos is. A Dianeval és Cyprimax-al egészen más a helyzet,mert ezek NEM FOGAMZÁSGÁTLÓ tabletták,hanem hormonális betegségek gyógyszerei és csak MELLÁKHATÁSUK a fogamzásgátlás. Ezért nem is írhtaj bárki csal szakorvos(háziorvos nem!). Igen, sokan szedik fogamzásgátlóként,mivel jóval olcsóbb,mint az "igaz" fogamzásgátló tabletták.
2016. okt. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Kérdező, bármelyik orvos precíz választ ad a kérdésedre, tök mindegy hol kezdesz, legfeljebb átirányítanak. Sőt még egy gyógyszerész is mindent tud erről.:)
2016. okt. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!