Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha abbahagyom a fogamzásgátlót...

Ha abbahagyom a fogamzásgátlót, mikor múlik el a menstruáció?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 1 éve szedek tablettát, ezt folyamatosan kell szedni, 24+4 napos, ugye az utolsó 4 a placebo ami alatt meg kell jönni. Egészségügyi okokból le kell vele állnom, az orvos mondta hogy csak szedjem végig, de ugye nekem 4 napig tartott, mert mikor elkezdtem az új levelet abbamaradt ugye. De most félek hogy felborul majd a rendszer, és hogy fog megjönni meg meddig tart majd? Ugye nem lesz olyan h hetekig tart vagy nem áll el?:D meg hogy fogja viselni a szervezetem? Meg ha most megjön a kövi tablettás nélküli menstruáció hogy fog megjönni, 1 hónapra rá? vagy teljesen felborul minden? lehet hogy hónapokig nem fogok menstruálni?

22L


2017. jan. 26. 17:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha végigszeded az utolsó levéllel, akkor ugyanúgy, ahogy szokott gondolom még megjön és majd utána a következő hónapban dől el, hogy mi lesz.

De nem lehet tudni, hogy kinél hogy alakul. Nekem nem volt gond az abbahagyásnál, mert abbahagytam, ugyanúgy megjött, mint ahogy szokott, aztán ugye nem szedtem már tovább és beállt ugyanúgy a menzeszem, mint korábban. Tehát 24-25 naponta megjött (nekem mindig is rövidebb ciklusaim voltak) és minden hónapban rendesen. Tehát nekem nem borult fel semmi.

De valakinél igen.

De ezen ráérsz majd akkor aggódni, ha már tabletta mentes leszel.

2017. jan. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem lehet tudni, de valószínű hogy sokáig el fog nyúlni mivel nem folytatod. Nálam is ez a helyzet.. Én előre kérdezősködtem: a doki se tud semmit garantálni, tehát benne van hogy kb 2 hétig lesz meg, valószínű gyengén. Ez esélyesebb az utolsó gyógyszeres vérzésnél annál akinek az újrakezdéskor múlik el. Viszont ha 2 hétnél tovább tart akkor menjek el hozzá és ad rá gyógyszert ami ezen segít. Illetve a reakciója a szervezetnek is kétes, a legtöbbször a menzesz elmondása szerint nem pontos utána, elvész ez a 28napos pontosság és sokszor hónapok maradnak ki. Ő fél évet mondott, addig helyre kell rázódni, ha nem akkor hormonokat kell nézni. A pattanások se ritkák elmondása szerint :\
2017. jan. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!