Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elegem van a hüvelygombából....

Elegem van a hüvelygombából. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2 hete elkapott a hüvelygomba. Voltam nőgyógyásznál, az írt fel 6db-os canesten kúpot és krémet. Azt mondta hogy 3 hétig semmi szex, és a partneremet is kezeltessem. A partnerem is kezeli magát canestennel, valamint mondta hogy öblögessek kamillával a hüvelyemet és kívül is. Mindent betartottunk ahogyan mondta. 3 nap múlva telik le a 3 hét és megyek vissza a dokihoz. De annyi változott hogy nem viszket, viszont a fehér folyás megmaradt és a hüvelybemenet körül még mindig égni szokott és piros is. 3 hét kezelés nemvolt neki elég? Meggyógyulok még valaha? :/
2017. ápr. 10. 12:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Atyaég. Egy nőgyógyász Canestent írt fel? Persze hogy nem gyógyulsz meg tőle. Nem is jó rá ezek szerint.

Menj el másik orvoshoz. Erre szájon át szedhető gyógyszer is kell. Neked is meg a partnerednek is. Plusz mellé hüvelykúp és krém de nem Canesten.

2017. ápr. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Én keresnék másik nődokit. Nekem soha nem adott ilyen vénynélküli kis gyenge dolgokat és azt mondta ha 1 hét alatt nem múlnak a tünetek menjek vissza. Ki lehet gyógyulni de erősebb cucc kellene.
2017. ápr. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Ez vényes canesten és pont hüvelyi gombára való volt. A kúp és a krém is.
2017. ápr. 10. 12:32
 4/23 A kérdező kommentje:
És ezelőtt próbáltam az idolyn kúpot és krémet, ami ph visszaállító (vírusos és bakteriális fertőzésre is jó) de attolse lett jobb...
2017. ápr. 10. 12:33
 5/23 A kérdező kommentje:
Ráadásul 2 hete már semmi cukrosat nem eszek. olvastam hogy a sok cukortól is visszatérhet vagy kiújulhat.
2017. ápr. 10. 12:38
 6/23 anonim ***** válasza:

A fehér folyás az normális amúgy.

Akkor nem normális ha büdös, darabos, túrós és más a színe (sárga,zöld, szürke)

Szerintem neked elmúlt, legalábbis amit leírtál én arra köveztkeztetek...

Lehet azért ég még mert érzékeny lettél a kúpra.

2017. ápr. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Szokott még darabos lenni...de nem más a színe, csak fehér...nagyon remélem hogy csak attól, vagy a kamilla szárította ki...viszketni már nem szokott. Csütörtökig akkor már nem kamillázok, meglátjuk hogy mi lesz.
2017. ápr. 10. 12:42
 8/23 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem tisztán gombás fertőzés volt, hanem vegyes, akkor nem használ a Canesten, mert az csak gombára jó. Ilyenkor kenetet szoktak venni és az eredmény alapján írnak fel gyógyszert. Bár sok orvos ránézésre is megállapítja.

Párodnak is el kéne menni urológushoz, ott is kenetet kéne venni és az alapján gyógyszert kapni.

Mikor öblögettél? A kúpok után? Mert ha közben, az nem jó. És nem is kamilla lenne az ideális, hanem tejsav. A kamilla nem fogja visszaállítani az ideális hüvelyflórát. Az csak arra jó, hogy kívül lemosd, mert enyhítheti a viszketést. Bár van, aki éppen a kamillára allergiás.

Valamilyen mértékű folyás, ha nem okoz semmi gondot, nem viszket, nem szúr, nincs semmi baj, akkor normális.

2017. ápr. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Vett kenetet és rákszűrés is volt. Csütörtökön tudom meg mindkettő eredményét. A doki ugyis megmondja, hogy mi a teendő, és ha az eredméy megjön, úgy már biztosabban ad rá dolgokat.
2017. ápr. 10. 12:48
 10/23 A kérdező kommentje:
a kúp elött öblögettem.
2017. ápr. 10. 12:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!