Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A legtöbb nőgyógyász mért férfi?

A legtöbb nőgyógyász mért férfi?

Figyelt kérdés
Már nem azért de én sokkal szívesebben keresem a női nőgyógyászokat, és bosszúságomra mindig azzal találom szembe magam hogy legjava férfi.

2017. aug. 15. 07:46
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Az peddig hogy komplikáció esetén jött az orvas alap. És mért férfi? Mert tettek a nők tanítattására. Ezzel nem mondtál sokat, ez nemből adódott, pusztán azért volt mert minden állást a férfi töltött be, a nő meg maradt otthon, a tudatlanságában gyermeket szülni és nevelni, és persze gondoskodni egy másik felnőtt ember (az "úra") vegetatív szükségleteíről.
2017. aug. 15. 12:24
 12/34 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem alapvetően orvosnak lenni tradicionálisan férfi szakma. Persze ma már nem, ahogy a gyermekvállalás időpontja egyre kijjebb tolódik, de régebben nem sok nő életébe fért bele orvosira járni, praktizálni, és mindemellett babázni (kiesni a munkából)

Ha megnézed általában az orvosokat, lényegesen több a férfi közöttük, szóval nemcsak a nőgyógyászokra igaz (urológusok is jellemzően férfiak).

2017. aug. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
13%
Lehet itt bármit mondani, a ffi - ak, ffi hormonokkal rendelkeznek! Egy nő sosem fogja ezt úgy megérteni, mint ahogy a ffi sem a nőt! Beteg ffi az, akit nem hoz lázba a női nemi szerv látványa! Ezért jobb a női orvos!
2017. aug. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim válasza:
26%
#13 Hagyjad, mesevilágban élnek ezek...
2017. aug. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
72%
Az egyetemen egy prof mondta, hogy azok mennek nőgyógyásznak, akiknek a nőkhöz való affinitása jóval az átlag felett van...
2017. aug. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
57%

Engem vizsgált női és férfi nőgyógyász is, és nagy megdöbbenésemre a hölgy olyan durván vizsgált, hogy majdnem sírva fakadtam. Szóval szerintem felesleges különbséget tenni, van ilyen is - olyan is, nekem az eddigi tapasztalatok alapján sokkal empatikusabbak és gyengédebbek voltak a férfi orvosok. Persze köztük is van "hentes", de ez nem nemtől függ. Azt meg nem hiszem, hogy annyira izgató lenne nekik a munkájuk, gondoljunk csak bele, naponta több 10-100 puncit - mindenfélét - vizsgálnak, csúnyát-szépet, egészségeset és sokszor olyat is, aminél durva fertőzés van, nemi betegek, stb. Nekik ez csak munka. Inkább érdekli őket a fiatal, helyes rezidensek, ápolólányok puncija, akiket ismernek, nap mint nap találkoznak velük. Ezt akkor tapasztaltam, amikor kórházban voltam. Magánrendeléseken meg a recepciós lányokkal ment a flört.


A kérdéshez visszatérve egyébként olvastam egy cikket anno ezzel kapcsolatban, a válasz egyszerűen az, hogy nagyobb állóképességet igényel ez a szakma. Az ügyeleten túl magánrendelést vezetnek, ügyeleti időn kívül rohanni a kórházba, ha a páciensnél megindult szülés, vagy ha elhúzódik a szülés, akkor meg a magánrendeléssel csúszik, ilyen-olyan dolgokért felhívják őket a betegek, éjjel is, állandóan rendelkezésre kell állni, stb. Szóval elég sokat kivesz az emberből. Egy nőnél ez azért más, mert nem csak a munkájában, de otthon is helyt kell állnia, ha van családja és nem tud annyit vállalni, mint egy férfi. Valószínűleg ezért van kevesebb női nőgyógyász.

2017. aug. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
38%
16-os. Azért sem értek egyet, mert a fogorvosoknak is van magán rendelés és elég sok dr nő van. Ők akkor, hogy egyeztetik össze?!
2017. aug. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
7%
Ők szoktak több műszakot vállalni a kórházban? Nem hiszem. Van sztk-s, meg magánrendelésük is, de azt nappal elvégzik. És egy fogtömés meg egy szülés között azért elég nagy különbség van, utóbbinál sokkal nagyobb a felelősség, ott nem hibázhat az ember, mert életek múlnak rajta. De, léteznek női nőgyógyászok is, aki oda akar menni, talál majd magának. Nekem nem a nőgyógyász neme számít, hanem hogy profi legyen a szakmájában, megbízható és emberséges. Hogy a lába között mi van, az nem érdekel.
2017. aug. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
0%

Annál jobban érdekli őt, hogy a tiéd között mi van!

😀

2017. aug. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
69%

És ha így is lenne, mi van akkor? Nem fog ajánlatokat tenni, meg bizalmaskodni, zaklatni. Megcsinálja a rákszűrést, panasz esetén kikezel, terhesgondozást, szülést levezet, utána mindenki megy a dolgára. És ugye nem csak vonzó nőket vizsgálnak nap, mint nap...


Az egyik sztk-s orvos a kontrollvizsgálaton (sajnos méhen kívülivel kellett sürgősen operálni) nem csak ultrahang vizsgálatot végzett, hanem (miután felöltöztem persze, csak nehogy valaki ebbe is többet lásson) még tíz percet rám szánt, megkérdezte, hogy vagyok, lelkileg mennyire viselt meg, vannak-e félelmeim, mik a tervek, elmondta mikortól próbálkozhatunk újra, stb. szóval nem csak futószalagon ment a vizsgálat, hanem a lelki oldalról is törődött velem. Emberek ők is, nem pedig valami kiéhezett, perverz állatok, mint ahogy itt egyesek beállítják őket.


Amúgy a műtét után egy leszbikus ápolócsaj segített vetkőzni, fürdetni, ő vette ki a katétert, de egyáltalán nem éreztem magam kellemetlenül, csak tette a dolgát, végezte a munkáját, mint ahogy mások is.

2017. aug. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!