Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Bakteriális fertőzésre augment...

Bakteriális fertőzésre augmentint kaptam. Létezik, hogy attol kell egész nap hánynom?

Figyelt kérdés

Az egesz nem is zavarna, hiszen csak egy hányinger, de 36 hetes terhes vagyok es emellé iszonyatosan fáj a gyomrom is mióta szedem. Vettem ma probiotikumot mellé, hátha... de eddig nem lett sokkal jobb. Nem tudom eldönteni, hogy a baba nyomja a gyomromat es ettől van, netan valami bajom van, vagy az augmentintől van.

Nem igazan szedek be antibiotikumot ha nem muszáj, igy nagy tapasztalatom nincs. (15 ev alatt talan ha ketszer kaphattam, akkor sokat mondok)


Valakinek van ezzel tapasztalata vagy valami ötlete, hogy ez elmúljon? (kefirt- joghurtot nem tudok enni sajnos mert tejfehérje érzékeny vagyok)



2017. aug. 22. 18:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk felénk Augmentint a kutyának szoktak felírni... Szerintem ezt csak akkor fogod megtudni, ha abbahagyod a szedését. Mondjuk ha csak azóta van ez, hogy elkezdted szedni, akkor nagy valószínűséggel a gyógyszertől van. Szedd még pár napig a probiotikumot, aztán ha nem lesz jobb, akkor inkább menj vissza az orvoshoz.
2017. aug. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Kutyának? Jezusom. Hat nekem ezt irtak fel. Tényleg nem ertek hozza, ez nem jo gyógyszer?

Hnap megyek vissza az orvosomhoz, elvileg hétfőig kellene szednem, de hat ez katasztrófa ha tenyleg ettol van.

2017. aug. 22. 18:28
 3/13 anonim ***** válasza:
Amúgy betegtájékoztatóba nincs beleírva, hogy mennyire gyakori mellékhatása a hányinger? Meg mondjuk én azt is megnézném, hogy terhesség utolsó időszakában lehet-e egyáltalán szedni. Vannak sajnos orvosok akik nem tudnak gondolkozni ilyen téren. Én például kaptam már sajnos 2 olyan gyógyszert egyszerre, amiket nem is lehetett volna egyszerre szedni. "Szerencsére" az első adag után olyan rosszul lettem, hogy időben kiderült.
2017. aug. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy milyen probiotikumot szedsz, és hogy veszed be az antibiotikumhoz képest. Ugyanis az antibiotikum és a probiotikum bevétele között legalább 2 órának el kell telnie. Illetve ha ilyen komoly a dolog, akkor lehet, hogy dupla adagot kéne a probiotikumból adagolni.

Illetve azért az első válaszoló kicsit túlzott, nem a kutyának szokták ezt felírni, de tény, hogy az egyik legerősebb antibiotikum, amiből következik az is, hogy sokkal jobban károsítja a jótékony bélflórát, tehát erősebben kijöhet a hányinger, hányás, hasmenés. Amennyiben ennyire rossz, úgy abba kell hagyni és rögtön visszamenni az orvoshoz, hogy írjon másik fajtát.

Illetve nem tudom, hogy azt mondta-e az orvos, viszont ilyenkor párhuzamosan használj hüvelyflóra helyreállító készítményt helyileg a hüvelyedben, ugyanis ha nem teszed, akkor pár nap múlva nem lepődnék meg, ha a hüvelygomba jelentkezne nálad. :(

A kisfiam is extrém módon hasmenéses lett tőle kisebb korában, neki évekig fel sem írták, mindig jeleztük, hogy azt ne írják fel. Aztán most már 7 éves, szerencsére már nincs tőle ilyen baja, ha felírják és szedi.

2017. aug. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Lehet szedni igen. Erre rakerdeztem es sajnos kell is vagy csaszarozhatnak ha megmarad a baci mert a babara veszélyes.

Természetesen elolvastam, azt is hogy mennyire gyakori, azt is hogyan kell beszedni. (h kaja elott, közbe, után.. Hatha ez a baj)

Igen.. Ez egy gyakori mellekhatas. Ahogy a hasmenés is meg a kiütés. (ez utóbbi nincs)

Igazából csak felek, hogy nem eszem eleget vagy hogy a baba is rosszul van tole.

2017. aug. 22. 18:39
 6/13 A kérdező kommentje:

Vettem huvelykupot, (tabletta igazából) használom is es meg az antibiotikum utan is fogom. (vagilact) Kegyetlen ez a gyógyszer. Utoljára valami azi sandozt vagy mit szedtem.. Attól semmi bajom nem volt. (mar nem emlékszem mire csak megtaláltam a maradékot a gyogyszeresben tegnap)

Normaflore-t kezdtem el, abból mar csak egy van, vettem béres probiotikumot ma, hnap mar azt szedem.

2017. aug. 22. 18:45
 7/13 A kérdező kommentje:
Jha az kimaradt, utána vettem be kb ket órával. (8-9 korul az antibiotikum 11fele a probiotikum)
2017. aug. 22. 18:47
 8/13 anonim ***** válasza:
Az ügyeletre is be tudsz telefonálni és megkérdezni, hogy okozhat ilyen tünetet? Az Augmentin nem csak állatgyógyászatban használatos. Nekem hasmenést, és köhögést okozott mellékhatásként. Lehet savat csinál és attól van hányingered.
2017. aug. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
nézem h ez a béres is tartalmazhat tejport... ennyit erről, jó, az én hibám, nem gondoltam, h ilyenbe is lehet és nem kérdeztem rá
2017. aug. 22. 22:33
 10/13 anonim ***** válasza:
Semmilyen gyógyszerre nem vagyok allergiás, csak az augmentinre, sugárba hányok tőle, lehet Te is érzékeny vagy rá.
2017. aug. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!