Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Bármilyen menstruációs fájdalo...

Bármilyen menstruációs fájdalom már betegséget jelenthet?

Figyelt kérdés

Igen,az endometrózis miatt merült fel a kérdés. Van aki azt mondja, hogy menstruáció alatt a legkisebb fájdalmat sem lenne szabad érezni mert nincs benne semmi ami fájdalmat okozzon. Aki mégis érez ilyesmit az már egy betegség előjele lehet.

Azt gondoltam azért vannak szintek a fájdalomban. Van akinek kicsit görcsöl a hasa, fáj a dereka, háta, fáradtabb, ilyesmi. De ezek a tünetek úgy jelentkeznek, hogy attól még az ember éli a rendes életét, max bekap egy nospát vagy aszpirint és kész.

A skála másik végén meg olyanok a tünetek, h az illető mozdulni sem tud a fájdalomtól.

A kérdés: aki menzesz alatt enyhe tüneteket tapasztal az már egy kezdődő betegség előjele lehet és később csak rosszabbodni fog, vagy teljesen normális, hogy menzesz alatt sok nőnek fájdalma van? (nem kibírhatatlan módon, hanem legfeljebb komfortérzetet csökkentő szinten).

Nekem néha szokott egyet kettőt szúrni a hasam, pár órát görcsöl esetleg de nem folyamatosan, de sosem gondoltam, hogy ez valami komolyabb dolog lehet, most sem gondolom.


2018. jan. 10. 07:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

fájdalom mindig van kb, enyhétől egészen az extrémig. Ne képzelj be egy fél téglát. Ez kb. csak görcsből áll, de 1-2 nap alatt, ahogy beindul elmúlik.

Ez nem betegség jele..

2018. jan. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Dehogy! Pont azt mondom, hogy szerintem lehet fájdalom és ez vele jár. Csak páran most úgy állítják be, hogy bármilyen legenyhébb tünet is ezt a betegséget jelenti, amit én kötve hiszek.

Szerintem minden nőnek van legalább egy minimális menstruációs fájdalma. Ennyi erővel akkor minden nő endometrózisos, ami nyilván nonszensz.

2018. jan. 10. 08:34
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

"Van aki azt mondja, hogy menstruáció alatt a legkisebb fájdalmat sem lenne szabad érezni mert nincs benne semmi ami fájdalmat okozzon. Aki mégis érez ilyesmit az már egy betegség előjele lehet."


Aki ezt mondta, az egy barom. Teljesen természetes, hogy a menstruáció fájdalmakkal jár.

2018. jan. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3-as valaszolonak igaza van! Amig nem volt gyerekem borzasztoan gorcsoltem az elso 2-3 nap. Semmi bajom sem volt. Se ciszta se semmi. Ez egyeni, van aki szenved van aki meg sem erzi. Ettol fuggetlenul van hogy a nagyon eros gorcs jelezhet betegseget de egyaltalan nem altalanos.
2018. jan. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A legtöbb nőnek fájdalmakkal jár a menstruáció, persze van olyan szerencsés, aki meg sem érzi.


12 évesen jött meg, az első pár hónapban minimálisan fájt, aztán pár évig simán elvoltam egy gyógyszerrel aznap, amikor megjött. Nagyon ritkán kellett másnap is bevennem.


Ez egészen 2016 őszéig tartott így. Egyik pillanatról a másikra megváltozott minden. Az volt a szerencsém, hogy szombat reggel jött meg, különben nem tudom, hol ájulok el. Ha anyu nem visz be a szobába és nem fektet le az ágyra, nem tudom, hogy jutottam volna el odáig. Három nospa sem segített. Olyan brutálisan erős görcseim voltak, hogy már a párnába harapva visítottam. Mindeközben persze dőlt belőlem a vér, ki kellett másznom valahogy tampont cserélni, ami kb 2 óra alatt megtelt (nem mini volt). Nagyjából 7-8 óra alatt eltűnt a fájdalom, mintha elvágták volna. Másnap már a közérzetem is jobb lett. Persze, én sem gondoltam semmi rosszra, ez most ilyen alkalom volt. Csakhogy ez a következő hónapban megismétlődött. Megint az volt a szerencsém, hogy otthon voltam. Cataflammal próbálkoztam (kettővel), ez is csak órákkal később segített. A harmadik alkalmat már nem vártam meg: nőgyógyász.


Mindkét petefészkemen 5 centis cisztákat látott. Azt mondta, hogy eddig azért nem okozott erősebb fájdalmat, mert nem volt még ekkora. Múlt héten volt egy éve, hogy megműtöttek.


Utána viszonylag enyhült a fájdalom, amikor megjött, csak az zavart, hogy utána akkor is szurkált napokon (néha heteken) át a petefészkem, amikor nem menstruáltam. Visszamentem nyáron, kiderült, hogy minimálisan (fél centi) kiújult, fogamzásgátlót kezdtem szedni. Egyébként is tervben volt, így szerettük volna a párommal, de a doki is mondta, hogy lehet nem ártana egy kis időre felfüggeszteni a ciklusom.


Nemsokára újra megyek hozzá, megkérdezem, hogy mikor lenne érdemes uh-ra menni.


Mindezt csak azért meséltem el, hogy lásd: alapvetően nincs gond a fájdalommal. A gondok ott kezdődnek, amikor nagyon hirtelen erősödik a fájdalom, vagy akkor is fáj (erősebben, mint peteéréskor), amikor nem kéne.


L/19

2018. jan. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy megosztottad!

A kérdést alapvetően azért tettem fel, mert egy ismerősömmel feljött ez a téma és ő állította, hogy bármilyen kis mértékű fájdalom sem normális a menstruáció alatt, a legcsekélyebb is már valamilyen bajra utalhat.

Ezzel nem értettem egyet, szerintem minden nőnek van legalább egy minimális kellemetlensége ezeken a napokon. Én pl néha elszédülök, néha nagyobb szúrást érzek vagy egy-egy erősebb görcsöt, és ennyi. De sokszor még ennyit sem. Van olyan rokonom akinek ennél azért erősebb fájdalmai vannak, de bőven az elviselhető kategória.

Van, akinél viszont nem elviselhető a fájdalom, és ebben az esetben biztosan orvoshoz kell fordulni.

Szóval olyan, hogy teljesen fájdalommentes menstruáció biztosan nincs, evvel kapcsolatban szerettem volna megerősítést kapni.

2018. jan. 10. 16:33
 7/8 anonim ***** válasza:

En meg sem erzem halistennek, de a gorcsoles az nem betegseget jelent, sok no gorcsol


26/N

2018. jan. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szóval akinek NEM fáj a menstruációja, az egy "barom", ugye, kedves 3. válaszoló?!


Ezzel a kijelentéseddel saját magadat minősítetted. ;)


A menstruáció pedig továbbra is egy természetes folyamat és azoknak van betegségük, akiknek fáj, nem azoknak, akik meg sem érzik.

2020. nov. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!