Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan ne ázzak át suliban? 15/L

Hogyan ne ázzak át suliban? 15/L

Figyelt kérdés

Holnap 7.20-tól bent leszek 15.30-ig a suliban. A legelkeserítőbb,hogy komolyan mondom,az eddig életemben most vérzek a legjobban,ma itthon maradtam,mert ma jött meg,és ilyenkor olyan szinten vérzek,hogy az hihetetlen. Csak feküdtem,és fel óra alatt a fekvés mellett megtelt teljesen a legvastagabb Always,éjszakai betét. Az evidens,hogy fekete farmer,kettő bugyi,és vattát teszek a bugyimba,de még így is nagyon esélyes,hogy átázok,máskor is így voltam,és akkor is átáztam. Most egészségügyi okokból nem használhatok tampont,és a betéttel meg egy tanítási órát nem fogok kibírni szerintem. Mondtam már anyunak,hogy ez a vérzés mennyiség nem oké,de ő azt mondta,hogy ez csak a kamaszkor velejárója,majd beáll,de szerintem ez nagyon nem az.

13 évesen jött meg,és olyan 7-8 napig szokott tartani a ciklus,illetve van,mikor 29 napnál jóval hamarabb megjön.

Minden tanácsot szívesen fogadok.

Előre is nagyon köszönöm!


2018. jan. 17. 22:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a nagy éjszakai betétet úgy, hogy kettőt teszel be. Fedjék egymást, remélem érthetően le tudtam írni. Talán az segít, illetve igyekezz szünetekben cserélni. Mivel 45 perc egy óra szerencsére sűrűn rá tudsz nézni, ha zavar a hangja ahogy leszeded, akkor próbálj meg félreeső mosdót találni. Majd idővel szerintem beáll a menzeszed amiatt ne aggódj. :) Sajnos jobb ötletem nincs, illetve igen fekete nadrág esetleg vigyél váltásbugyit vagy olyan pulcsit amit a derekadra köthetsz.
2018. jan. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ez normális, mindenkinek más a ciklusa,és egy óra alatt nem ázik át,de ha mégis akkor kéredzkedj ki
2018. jan. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha ennyire durva a helyzet, akkor szimplán ne menj be.
2018. jan. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

nagyon vészhelyzet esetére ilyenkor vegyél tenát. De ha úgy érzed, hogy élhetetlen így ez a pár nap, akkor el kellene menni nőgyógyászhoz, ugyanis VAN RÁ GYÓGYSZER!

recept nélkül megpróbálhatod a rutascorbint (c-vitamin lényegében), mert érösszehúzó hatású, csillapíthatja a vérzést.

létezik receptköteles gyógyszer is, ami kifejezetten jó ilyesmire (én 16 éves koromtól szedtem 3 éven át minden ciklusban), de ahhoz vizsgálat kell.

2018. jan. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Először is nem azt hívjuk ciklusnak hogy hány napig menstruálsz, hanem a 2 menstruáció közötti időszakot. Másodszor az hogy 29 napnál hamarabb jön meg az nem jelent semmit, teljesen természetes mert 21 és 35 nap között még normálisnak mondják a ciklust. Szóval semmi gond ezzel.

Az meg hogy ennyire vérzel nem annyira jó mert sok vért veszíthetsz. Én elmennék orvoshoz csak elmondani neki. Bár nem hiszem hogy tudnak ezzel bármit is csinálni, max fogamzásgátló de én semmiképp sem szedném, főleg nem 15 ávesen.

2018. jan. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
dehogyis fogamzásgátló! vannak nagyon jó hatású vérzéscsillapító gyógyszerek. Kifejezetten a menstruációs vérzés csillapítására is felírhatóak.
2018. jan. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%
Épp azért írtam hogy én pl nem szedném de az orvosok mindenre ezt írják fel...........mert elhiheted utolsó, ha a kérdező elmenne orvoshoz az lenne az első hogy azt akarná felírni.
2018. jan. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

de nem kell a fogamzásgátlót elfogadni.

vannak egyéb vérzéscsillapítók, ott az ergam-csepp, dicynone, exacyl .mind arra való, hogy csillapítsa a vérzést, nem hormonok.

Az exacyl pl klasszul igazítható a vérzés mennyiségéhez, napi 1 és napo 4x3 tabletta között mindenféle dózist szedtem középiskolában, főiskolán... mikor mennyire volt szükség.

2018. jan. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És szerinted én mit írtam?? Na jó nem is vitatkozom veled.
2018. jan. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!