Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet ez a rosszullét...

Mi lehet ez a rosszullét menstruációkor? Valakinek esetleg hasonló?

Figyelt kérdés

Jellemzően menstruàció 3-4.napjàn jellemzőek az alàbbi tünetek.Leírom a mai napon hogy zajlott,ez màskor is hasonló:

Màr délelőtt fàjt a fejem,de csak kicsit.Vérnyomàsom ekkor még 115/60 volt nekem 90szàzalékban120/80 .kora délutàn elkezdett emelkedni a vérnyomàsom és erősödött a fejfàjàs.

16.00-kor màr nagyon fàjt a fejem.Vérnyomàsom 160/100.Ekkor hirtelen jött a hidegràzàs,jéghideg végtagok, làbamban kis izomràngàsok (remegés szerű), sàpadtsàg,puffadàs szerű érzés legszomjal.Àltalàban az ilyen rosszullétekhet szapora szívverés is szokott tàrsulni nagyon gyors pulzussal.Vérnyomàs csökkentőktől,frontintól lassan szűnik

meg.Àltalàban egy éjszakàn àt szokott tartani.Úgy hogy elmúlik,hajnalban visszatér.Nagyon ritkàn előfordul menstruàció nélkül is ilyen roham, de menszesz 3.napjàn mindig van.Még egyik orvos sem küldött endokrinológushoz.Nőgyógyàszati hormon vérvétel jó.

Lerendeztek annyival hogy pànik meg elküldtek kardiológushoz ahova csak màrciusba van idöpontom.Mi lehet ez?


Tehàt vérnyomàs emelkedés,hidegràzàs,remegés,hideg végtagok,esetenként fejfàjàs,szapora szivverés .


2018. febr. 2. 18:34
 1/7 A kérdező kommentje:
43 éves vagyok.
2018. febr. 2. 18:36
 2/7 anonim ***** válasza:
44%
Ezt nem lehet így megmondani sajnos. De a 160as vérnyomás kicsit sincs rendben. Az alapjában okoz ilyen tüneteket. Ki kell vizsháltatni a vérnyomásproblémát. Hormonváltozás tüneze is lehet ez meg pánikrohamé is meg alacsony vércukor szintté is bár az evésre elmúlik. Meg ezer más bezegségé. De ha csak ezen az egy napon van a hónapban akkor nem aggódnék annyira. Nekem a menses előtti napon szédüléseim vannak. Csak azon az egy napon így nem is foglalkozom már vele.
2018. febr. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezek valóban a magas vérnyomás kísérő tünetei, fejfájás, remegés, szapora szívverés. A hideg végtagok, hidegrázás ideg alapon keringési zavar. Pánik tüneteid vannak, és ezért megy fel a vérnyomásod. Gyógyszer kell rá. A Frontin jó, és valami vérnyomáscsökkentő, pulzus gyógyszer is kellene.
2018. febr. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Bétablokolót szedek reggelente.Este pedig valsartant vérnyomàs csökkentőt.szükseg esetén pluszban tensiomint frontinnal.

Az érdekes az,hogy ha nem is paràzok előtte.Pontosabban tudatosan nyugtatgatom magam,hogy nem félek,stb..Akkor is jön.De van hogy àlmomból ébredek arra hogy ver a szivem és fenn van a vérnyomàsom.Csak most màr ritkàbbak ezek a tünetek.És a mensire korlàtozõdtak.Pàr éve szinte minden nap rosszul voltam.

A furcsa viszont az hogy van amikor 180 körüli a vérnyomàsom mégsem vagyok rosszul.Ha orvos méri van 190 is :(

2018. febr. 3. 05:50
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Ugyan 26 vagyok és fogamzásgátló mellett is tapasztalom a tüneteket, azaz nekem a rendes vérzés 1. napján van a jéghideg végtag érzés, hidegrázás egész éjjel. Mondtam is a férjemnek, hogy egyszerűen nem tudok átmelegedni + szívdobogás érzés a torkomban és a fejem is lüktet reggelre. Ugyan a vérnyomásomat sosem mértem, de el tudom képzelni, hogy összefügg. Bár nekem az orvos azt mondta erre, hogy nem a vérnyomás, hanem a hormonszint változása okozza ezt, amire érzékenyebben reagálok, mint a nagy átlag.

Nem pánikolok :D erről szó nincs, egszerűen olyan vagyok, mint egy jégcsap, kb. terhesség 20. hetén tapasztalt puffadt nagy hassal és sápadtsággal. Ja és szorulásom is van :/ Átérzem a helyzeted.

Amúgy gyógyszer előtt is ilyen volt nekem, megkeserítette a tini éveimet is :/

2018. febr. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Néha érzek hasonlót két mensi közötti napon is, kb 14. napon tehát peteérés napjaiban szokott mg lenni ilyen rohamszerű rosszulltem, meg közti vérzés gyakran.ennyire érzékeny lennék a hormoningadozásokra? Lehet ez ellen tenni valamit? Ráadásul szerencsétlenségemre általában ha mensizek, akkor pont a legrosszabb napjaimon ráadásul kettős front is van! Lehet hogy az még rátesz.Úgy emlékszem a nyarat nem szenvedtem meg ennyire.
2018. febr. 3. 15:34
 7/7 anonim ***** válasza:
Nyáron az ember vidámabb, akkor minden könnyebb. Ki kéne vizsgáltatnod, hogy lelki okokból megy fel a vérnyomásod. Vagy a vérnyomásod magas és ettől vagy ilyen rosszul. A hormon szintre sokminden hat. A stressz pl. nagyon erősen. Én tabit szedek és mikor kórhába kerültem 1 hétre épp elmúlt a mensesem de annyira sok streeszel járt a kórházi kezelés, hogy 1 hét múlva a tabletta ellenére megint megjött. Előző nap végig bőgtem meg remegtem, meg beláasodtam, hidegrázásom volt fájt a fejem. Alig bírtam elmenni a mosdóig. Pedig már tudtam megyek haza másnap örülnöm kellett volna. Aztán kiderülz a.dupla menses csinálta az össues tünetet, ahogy megjött elmúltak.
2018. febr. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!