Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Állítólag a hüvelygomba...

Állítólag a hüvelygomba és/vagy vizeletfertőzés meg tudja támadni a petefészket. Hogyan állapítandó meg, hogy ilyesmi megtörtént-e?

Figyelt kérdés
Mármint nem arra értem, hogy "menj el dokihoz", hanem ha ez a válasz jönne, akkor milyen metodológiája van ennek orvosilag?

2018. febr. 12. 15:22
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Meddő leszel például, nem fogsz tudni teherbe esni. Cystád lesz, elképzelhető, hogy ettől, megműtenek, leszívják, kipakolnak ...
2018. febr. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A gomba szerintem nem támadja meg a petefészket, legalábbis én még ilyenről nem hallottam. De egy nagyon csúnya gombás fertőzésnél bizonyos baktériumok is elszaporodnak, amik gyulladást okoznak. A gyulladás tovább terjedhet, és méhgyulladást, petefészek-gyulladást is okozhatnak. A húgyhólyagban lévő bacik is művelhetik ugyanezt, bár azért ez nem olyan egyszerű, normális esetben a szervezet leküzdi a gyulladást. Mindez komoly alhasi fájdalmakkal jár. De ha eljutsz dokihoz, a gyulladás kezelhető. Átmeneti meddőséget okozhat, míg a gyulladás tart. Ha évekig nincs kezelve, csak akkor okozhat olyan szervi károsodást, hogy végleg meddő maradj. De ez valószínűtlen, mert annyira fájna, hogy úgyis elmennél dokihoz. "Kipakolni" ilyen miatt soha nem szoktak, azt csak rosszindulatú daganat esetén teszik, azt viszont nem a gomba vagy a baktérium okozza.
2018. febr. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, és olyan sincs, hogy a gomba vagy a húgyúti fertőzés cisztát okoz. Az első válaszoló nyilván jót akar azzal, hogy ijesztget, mert arra akar rávenni, hogy fordulj dokihoz. Ha fennáll a veszélye, hogy petefészek-gyulladásod van, akkor igaza is van. De ettől még zagyvaság.
2018. febr. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát a meddőséget meg hogyan lehet megállapítani azon kívül, hogy megpróbál az ember babát összehozni?


De akkor ha ilyen jellegű baj van, akkor az mindenképp komoly tünetekkel jár? Nincsenek ilyen tünetek, de ijesztgettek már ezzel a dologgal, ezért kérdem.

2018. febr. 13. 13:21
 5/5 anonim ***** válasza:

A meddőség az egy tünet, nem pedig betegség.

Ennél fogva nem lehet diagnosztizálni. Akkor számítasz meddőnek, ha 1 év próbálkozás után nem jön össze a baba. Ilyenkor meg kell keresni az okot, ami lehet gyulladás, ciszta, átjárhatatlan petevezeték, hormonprobléma. Ha megvan az ok, sokszor lehet segíteni, tehát a meddőség nem egy végleges, örökös állapot.

Nem tartom jónak, hogy ezzel ijesztgetik a nőket, ha kell, ha nem.

2018. febr. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!