Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tölcsérmellkas (pectus excavat...

Tölcsérmellkas (pectus excavatum) ellen csak műtét segít?

Figyelt kérdés
Enyhe tölcsérmellkasom van ami nagyon zavar ahogy kinéz de nem hiszek abban hogy edzéssel valaha is normálisan fog kinézni

2018. márc. 4. 19:27
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és nem ebbe a kategóriába akartam
2018. márc. 4. 19:36
 2/4 anonim ***** válasza:
Tudtommal igen, de ha nem zavar a légzésben vagy ilyesmi, csak a kinézetével van bajod, akkor én nem műttetném meg. (Az a minimum, hogy utána tele leszel hegekkel.)
2018. márc. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2 vágást ejtenek oldalt ami utána elhalványul és engem 1 mélyedés jobban zavar
2018. márc. 4. 21:36
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Intéztél valamit a műtét ügyében? Vannak más lehetőségek is egyébként, mint a műtét. Van egy úgynevezett vákuumharang nevű gyógyászati segédeszköz, ami a vákuumsegítségével húzza kifelé a mélyedést. És van egy speciális gyógytorna, ami megerősíti a körülötte lévő izmokat. A harang kihúzza, a gyógytornával edzett izmok megtartják. A gyerekemnek pl. középsúlyos volt, most pedig enyhe lett, kb. 2 cm-rel kijjebb hozta. De ha nagyon súlyos az állapotod, akkor tényleg csak a műtét segít, mert a harang nem tud annyit kihozni.
2018. dec. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!