Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Azok akik fogamzásgátlót...

Azok akik fogamzásgátlót szednek hány éve szeditek? Van tőle valami bajotok?

Figyelt kérdés
Tudom nem valami egészséges fogamzásgátlót szedni de nem szeretnék teherbe esni. 23 éves vagyok.
2018. máj. 17. 21:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
2015 szeptember óta szedem, de közben volt fél év szünet, mert mint kiderült a tablettától fájt a fejem olyan sokszor. De 2017 szeptemberétől újat szedek, attól eddig még semmi bajom nem volt.
2018. máj. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
2014 decembere óta szedem. Semmi bajom nincs. Amikor elkezdtem, pár napig tele volt a bőröm pici piros pöttyökkel. A barátom azzal vigasztalt, hogy a pöttyös az igazi. Hamar elmúlt, azóta nem volt panaszom.
2018. máj. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

Amikor elkezdtem, én is tele voltam kételyekkel a fogamzásgátló tablettával kapcsolatban. Én 2015 tavasza óta szedem, és az égvilágon semmi mellékhatása nem volt, ami negatív lett volna.

Véleményem szerint a mai fogamzásgátlóknak már nincs nagy kockázata. Persze egy jó doki sem árt mellé.:)

2018. máj. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
36%
Igaz, én csak 2017 június óta szedek fogamzásgátlót, de már a harmadikat. Az elsőtől hánytam az elején, utána fájdalmas és viszkető bőrkiütések lettek az arcomon. A második tönkrevágta az emésztésem, sokkal többet hánytam, gyomorégésem volt, nem esett jól a kaja. Ráadásul ezektől kellemetlen volt a nemi élet is. A vérzés alatti görcsökről és a tabletta szedés alatti fájdalomról nem is beszélve. Aztán lekopogom, márciustól végre egy olyat kezdtem szedni, amitől tényleg semmi bajom nincs, jó az étvágyam és a közérzetem is, legutóbb pedig fájdalomcsillapító sem kellett, amikor elkezdtem vérezni. Szóval ha megtalálod azt, ami jó neked, akkor nincs vele semmi gond.
2018. máj. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%

2013 ota szedem, semmilyen panaszom nincs halistennek. :)


26/L

2018. máj. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

7 évig szedtem, 1.5 éve hagytam abba és még mindig nem jött helyre a hormonrendszerem, pajzsmirigy alulműködés 3-4 havonta jön csak még stb.stb

Lassan babát szeretnék és gondolom nem fog olyan gyors osszejonni( bár nagyon reménykedem)


Ennyit az alacsony hormontartalomrol.

Nekem sem volt semmi bajom amíg szedtem....


Gondoljatok át!!!

2018. máj. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az utolsohoz. Én egy éve hagytam abba (legjobb döntés), amíg szedtem nem volt semmi bajom, érzelmileg kicsit érzékenyebb voltam, de más nem volt. Mikor abbahagytam, egy honapra rá undorító gennyes pattanások jöttek az államon. Se kinyomni, se lesminkelni nem lehetett. Utána hónapokig romlott és romlott a bőröm állapota. Régen is zsíros volt kicsit a bőröm, de ennyire soha soha soha nem volt rossz. Az arcom oldalán, ahol régen konkrétan bababőröm volt, óriási bor alatti hormonalis pattanasok jöttek. Sok fájdalmas kozmetikusi kezelésébe került, de már jobb állapotban van a bőröm. Persze idő lesz, amíg elmulnak a foltok, és olyan lesz mint előtte. Eltelt egy év, és még mindig nem állt helyre a ciklusom. Nálam is felmerült a pajzsmirigy alulműködés, PCOS gyanúja is. Jarkalas endokrinológushoz, vérvételre... Nagyon örülök, hogy abbahagytam. El sem tudom képzelni, mi lett volna, ha még x évig szedem és akkor hagyom abba amikor gyereket szeretnék. Ja nem bocsi, meg 5 évig nem lehet annyira befolyásolta a gyogyszer a szervezeted normál működését... Senkinek nem ajánlom.
2018. máj. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja és 2,5 évig szedtem kb. Ha fontos neked az egészséged, ne szedd. Tudom, én is teljesen paraztam anno minden hónapban, és ezért is kezdtem el szedni, de most, hogy utólag látom, milyen hatással volt a szervezetemre, soha de soha többet nem szednem. Van egy csomó más fogamzásgátlási lehetoseg, már nem a 18. Században élünk. Semmiképp nem.ajanlom. 22/L
2018. máj. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8 évig szedtem, soha nem volt semmi bajom, kényelmes is volt. Egy éve úgy döntöttünk a férjemmel, hogy jöhet a baba, és akkor jött a remalom.

8 hónapig egyáltalán nem is jött meg. Az addig babaarcom ronda lett, gennyes piros pattanásokkal voltam tele. A kozerzetem is nagyon rossz volt, hiztam 6 kgt.


PCOS és IR-t állapítottak meg, amit én azért nem teljesen hiszek el.

Most szerencsére tünetmentes vagyok, de a menzeszem 28-45 nap közötti és azóta sem jön a baba :(


24/N

2018. máj. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez sajnos így van. Legtöbb ember úgy érzi, semmi baja, minden a legnagyobb rendben, miközben szedi, aztán amikor abbahagyja akkor jön minden. Ha jót akartok magatoknak, az egeszségeteknek, NE szedheted fogamzásgátlót. Sőt én meg a helyi hormontartalmu eszközöket is ellenzem, habár az egy fokkal azért jobb, mert helyben fejti ki a hatását, nem szisztémásan. De én már azt sem vállalnam be.
2018. máj. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!