Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ezt hogy kell érteni?

Ezt hogy kell érteni?

Figyelt kérdés

Voltam nőgyógyásznál, és elküldött vérvételre.

A dokihoz küldték vissza a leletem, amikor elkértem, csak annyit mondott, hogy minden rendben, nem találtak semmit.

A papíron amit kaptam megjegyzésben 3 pont van:

1. Follikuláris fázis (számok)

2. Follikuláris fázis (számok)

3. Terhes (számok)


Most ilyenkor mi van, mert tudtommal terhes nem vagyok, még nem is szeretnék lenni, és a doki sem mondott semmit ezzel kapcsolatban.


Normális válaszokat ha lehet, másra nem vagyok kiváncsi, köszi!



2018. máj. 23. 14:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

A számok azok milyen számok?

Pedig a follikuláris fázis azt jelenti hogy készen áll a méhnyálkahártya a megtermékenyített petesejt beágyazására.


Amúgy miért kellett a vérvétel?

2018. máj. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

1. Follikuláris fázis:3,5-12,5;

Ovuláris fázis:4,7-21,5

Luteális fázis: 1,7-7,7;

Postmenopausa: 25,8-134,8


2. Follikuláris fázis: 2,4-12,6;

Ovuláris fázis: 14-95,6

Luteális fázis: 1-11,4

Postmenopausa: 7,7-58,5


3. Terhes:127-30000;

Follikuláris fázis: 16-313

Ovuláris fázis: 41-323;

Luteális fázis: 11-346

Postmenopausa: 5-145

2018. máj. 23. 16:03
 3/21 A kérdező kommentje:
Vérvétel azért kellett, mert nem rendszeres a vérzésem.
2018. máj. 23. 16:03
 4/21 anonim ***** válasza:
50%

Jahj...


A megnevezés utáni első szám a te véredben mért érték.

Az utána következőek pedig a normális értékek. Mivel a női ciklus során a hormonszintek is változnak, így nyilvánvalóan nem ugyanaz lesz a normális szint a ciklus első felében, a második felében, valamint terhesség idején...

Ahhoz a tartományhoz kell viszonyítani, amiben épp a vérvételkor voltál.

Ha a ciklusod első felében volt a vérvétel, akkor a follikluáris szakaszhoz tartozó számok közötti érték a normális, ha a ciklus második felében vették le, akkor a luteális szakaszhoz írtak közé eső, ha meg terhes vagy, akkor értelem szerűen a terhességhez írt számok közötti érték....

2018. máj. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
De ha bárkinél ilyen úton derül ki a terhesség, szól a doki, nem? Mert nekem erről nem szólt semmit, csak annyit hogy minden rendben.
2018. máj. 23. 19:21
 6/21 anonim ***** válasza:
50%

Nem ez alapján derül ki, hogy terhes vagy-e...

Ha a doki arra gyanakszik, hogy terhes vagy, akkor nem marha drága hormonvizsgálatokra küldözget, amikből esetleg csak áttételesen derülhetne ki, hogy terhes vagy, hanem elküld UH-ra, vagy csináltat egy terhes tesztet, esetleg nézet egy HCG szintet.

Tök baromságokon aggódsz halálosan feleslegesen.

Érdekes, a postmenopausalis érték is oda van írva, azt mégsem jut eszedbe megkérdezni, hogy most akkor klimaxolsz-e....

De azt se értem, ha ennyire parázol, hogy terhes vagy, akkor nyilván okod van feltételezni, hogy lehetséges. Ebben az esetben miért nem mész el a patikába és veszel kemény 300-500 forintért egy nyamvadt tesztet, ahelyett, hogy a hormonvizsgálati leletedet bújod halálosan értelmetlenül, mivel a doki is megmondta, hogy rendben van?

2018. máj. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Nem marhadrága vizsgálat volt, nem is kellett fizetni.

Azért nem vettem tesztet, vagy kérdeztem meg az orvost, mert falun élek, és itt nincs értelem szerűen gyógyszertár, és a doktorral is csak pénteken tudnék beszélni. A papírral meg amikor odaadta nem törődtem, mert azt mondta minden rendben van, és siettem.

2018. máj. 23. 20:39
 8/21 anonim ***** válasza:
26%

1. "Nem marhadrága vizsgálat volt, nem is kellett fizetni."


Hát neked nyilván nem, de szerinted a TB-nek mennyibe kerül egy hormonsor? Attól, hogy te nem fizetsz közvetlenül az egészségügyi ellátásért, csak havonta valamennyi TB-t (esetleg diákként azt se), attól még ezek a vizsgálatok pénzbe kerülnek ám. És nem mindegy, hogy 15 ezerért kiír az orvos egy hormonsort, vagy elküld pisilni egy 100 forintos teszttel.


2. Terhességi tesztet lehet kapni az összes drogériában is, vagy nálatok az sincs?


3. Ha eszedbe jut, hogy esetleg terhes lehetsz, miért nem mondod az orvosnak?


Komolyan nem értem ezeket a kérdéseket.

2018. máj. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Én arról tehetek hogy nem kellett fizetnem érte?

Falu, szóval nincs. (posta, 2 bolt)

Mint mondtam, pénteken tudok vele beszélni legelőbb, azért kérdeztem meg itt, hátha valaki tud segíteni, mert van ebben tapasztalata.

Ha már van ez az oldal, akkor had lehessen már kérdezni, mert nem mindenki olyan űberokos, vagy nem tud mindent.

2018. máj. 23. 22:57
 10/21 anonim ***** válasza:
Nem értem, mért kell vkit leszólni, mert csináltatott ilyen "drága"vizsgálatot. Az orvos kérte, nyilván oka volt rá. És írta is a kérdező, hogy azért, mert rendszertelen a vérzése. Kérdező! Ha ennyire aggódsz és egy kis esély is van a terhessége, csinálj tesztet, vesztenivalód nem nincs.
2018. máj. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!