Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ezt hogy kell érteni?

Ezt hogy kell érteni?

Figyelt kérdés

Voltam nőgyógyásznál, és elküldött vérvételre.

A dokihoz küldték vissza a leletem, amikor elkértem, csak annyit mondott, hogy minden rendben, nem találtak semmit.

A papíron amit kaptam megjegyzésben 3 pont van:

1. Follikuláris fázis (számok)

2. Follikuláris fázis (számok)

3. Terhes (számok)


Most ilyenkor mi van, mert tudtommal terhes nem vagyok, még nem is szeretnék lenni, és a doki sem mondott semmit ezzel kapcsolatban.


Normális válaszokat ha lehet, másra nem vagyok kiváncsi, köszi!



2018. máj. 23. 14:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Ha paraszt vagy akkor minek válaszolsz 83%-os? :D Nem is értem az ilyen elmeháborodott embereket. :D


Kérdező: az orvos megmondaná ha terhes lennél, szóval emiatt ne aggódj. Nekem is csináltak már ilyen vérvételt amúgy.

2018. máj. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen! Végre normális emberek..
2018. máj. 24. 13:12
 13/21 anonim ***** válasza:

1. Én voltam az egyetlen, aki értelmes választ adott a kérdésedre.


2. El kellene olvasni a válaszom. Nem azt írtam, hogy "minek csináltatott az orvos ilyen drága vizsgálatot", hanem azt, hogy ha szimplán az lett volna a kérdés, hogy terhes-e vagy nem, akkor nem hormonvizsgálatra küldi, hanem sokkal olcsóbb hcg tesztre, vagy elküldi pisilni. Egy szóval nem mondtam, hogy felesleges volt a vizsgálat.


Azt próbáltam elmagyarázni, hogy egy hormonsor nem terhességmegállapító vizsgálat. Ez olyan, mintha elmennél egy széklettenyésztésre, és azt várnád, hogy megmondják belőle, hogy van-e hüvelygombád...


És továbbra sem értem, hogy azért, mert a papíron áll olyan szó, hogy "terhes", totálisan más kontextusban (ahogy ezt egyébként szerintem elég érthetően el is magyaráztam), akkor miért kell összekakilnia magát, hogy nem-e terhes. Ha meg ennyire oka van félni, akkor:

1. miért nem mondta az orvosnak akkor, hogy lehetséges

2. miért nem vesz egy tesztet.


De én kérek bocsánatot, amiért magyarázatot adtam a kérdező által feltett kérdésre....

2018. máj. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

1. Nem kell nagyképüzni, mert más is, igenis adott hasznos választ.


2. Ennyire nehéz felfogni, hogy nem kellett fizetnem?


3. Én kérek bocsánatot, amiért emberből vagyok, és nem tudhatok mindent, és nem orvosnak tanulok, hogy ezt tudjam.


4. Nincs okom félni, és mint említettem, (de érthetőbben nem is tudom már magyarázni, ha kell lerajzolom)

1. Mert nem is lehetséges?!

2. Még mindig falun élek, ami nem olyan mint egy város, és nincs se drogéria, sem gyógyszertár, és nincs nagyon lehetőségem befutkozni a városba..


De én kérek bocsánatot, amiért felmertem tenni egy kérdést, az erre kitalált oldalra, mert nem tudtam.


További szép estét! :)



A normálisaknak köszönöm szépen!

2018. máj. 24. 20:18
 15/21 anonim ***** válasza:

1. "Nem kell nagyképüzni, mert más is, igenis adott hasznos választ"


És hol van? Az eredeti kérdésedre egyetlen olyan válasz érdekezett, ami választ is adott rá. Azt pedig történetesen én írtam. Ráadásul semmi bunkóság nem volt benne. Bemásolom neked még egyszer:

"A megnevezés utáni első szám a te véredben mért érték.


Az utána következőek pedig a normális értékek. Mivel a női ciklus során a hormonszintek is változnak, így nyilvánvalóan nem ugyanaz lesz a normális szint a ciklus első felében, a második felében, valamint terhesség idején...


Ahhoz a tartományhoz kell viszonyítani, amiben épp a vérvételkor voltál.


Ha a ciklusod első felében volt a vérvétel, akkor a follikluáris szakaszhoz tartozó számok közötti érték a normális, ha a ciklus második felében vették le, akkor a luteális szakaszhoz írtak közé eső, ha meg terhes vagy, akkor értelem szerűen a terhességhez írt számok közötti érték...."

Ezt rajtam kívül senki nem írta le neked, pedig EZ a válasz a kérdésedre.


2. " Ennyire nehéz felfogni, hogy nem kellett fizetnem?"


Most komolyan el kellene magyaráznom, hogy működik az egészségügyi rendszer finanszírozása? Nem vagyok hülye, tisztában vagyok vele,hogy ha van biztosításod, akkor nem kell közvetlenül fizetned a vizsgálatért.

De fogd már fel kérlek szépen, hogy attól még, hogy te közvetlenül nem adsz érte pénzt, a vizsgálat nincs ingyen. És egy kórháznak/rendelőnek/klinikának baromira nem mindegy, hogy hány és milyen vizsgálatot rendel az általa ellátott betegeknek. Az egészségügyi ellátónak igen is meg kell gondolnia, hogy kit milyen vizsgálatra küld, mert az egészségügyi kassza nem egy végtelen és kifogyhatatlan bank. Ezért van az, hogy ha valakinek fáj a hasa, akkor mondjuk 3000 forintos UH vizsgálatra küldik és nem 100 ezer forintos MR vizsgálatra. Mert ha minden hasfájóst MR-re küldenének, akkor nem x milliárd lenne a kórház tartozása, hanem mondjuk x+10 milliárd (hiába a beteg közvetlenül nem érzi, mert neki egyikért sem kell fizetni).

És ezzel - még egyszer hangsúlyozom - nem az mondom, hogy a vizsgálat indokolatlan volt. Azt mondtam, hogy ha az orvosnak az lett volna bármi okból a gyanúja, hogy terhes vagy, akkor olyan vizsgálatot választ, ami kifejezetten a terhességet mutatja ki és egyébként sokkal olcsóbb is, mint egy hormonsor.

Pl. egy MR vizsgálatból is kiderülne a terhesség, de ha az a kérdés, hogy valaki terhe-e, akkor nem ME-re küldenek (hiába mutatná ki az is), hanem a legegyszerűbb, legolcsóbb de terhességmegállapítására megbízható vizsgálatra. Komolyan nem tudom ezt már jobban elmagyarázni.


3. "Én kérek bocsánatot, amiért emberből vagyok, és nem tudhatok mindent, és nem orvosnak tanulok, hogy ezt tudjam."

Ezt aztán egy szóval nem mondtam, de megbocsátok azért.


4. " Nincs okom félni, és mint említettem, (de érthetőbben nem is tudom már magyarázni, ha kell lerajzolom)


1. Mert nem is lehetséges?!"

2. Még mindig falun élek, ami nem olyan mint egy város, és nincs se drogéria, sem gyógyszertár, és nincs nagyon lehetőségem befutkozni a városba..


Mi nem lehetséges? A terhesség nem lehetséges? Akkor miért kérded meg, hogy "az orvos mondta volna-e, ha terhes vagy?", ha a terhesség nem lehetséges?

Vagy az nem lehetséges, hogy megkérdezd az orvost?

Ennek akkor kellett volna felmerülnie, mikor először mentél hozzá, mikor kiírta a labort.

Mert ha azzal a panasszal mentél el, hogy rendszertelen a vérzésed, akkor feltételezem a doktor megkérdezte tőled az utolsó vérzésed időpontját is, valamint azt is, hogy élsz-e szexuális életet, védekezel-e. Ha ezek alapján felmerül a terhesség, akkor meg vagy rákérdez, hogy lehetséges-e, vagy elküld vizsgálatra. Vagy nem kérdezett semmit, csak a kezedbe nyomta a beutalót?


5. "De én kérek bocsánatot, amiért felmertem tenni egy kérdést, az erre kitalált oldalra, mert nem tudtam."

Nem, nem. Én kérek elnézést, amiért mertem válaszolni, egyébként teljesen normálisan és korrektül (lásd az első, bemásol válaszom).


Jah és még egy valami:

Miután elárultam, hogy hogyan kell értelmezni a leletedet, magad is megnézheted, hogy felmerül-e a lelet alapján terhesség.

Ha minden értéked beleesik abba a tartományba, amit a "terhes" felirathoz írtak, akkor azok az értékek terhességben is normálisak, tehát akár lehetnél terhes is éppen. De azt, hogy valóban az vagy-e vagy sem, az nem fog ebből a hormonsorból kiderülni, csak abból, hogy ha veszel egy terhességi tesztet és rápisilsz.


És akkor ezt a beszélgetést itt szeretném is lezárni.


Nagyon szívesen a segítséget!

2018. máj. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Hát ez kész😂😂😂
2018. máj. 24. 23:00
 17/21 anonim ***** válasza:
Hát ez az tényleg. :D Emberünk szerintem valami iróversenyre képzelni magát amiért régenyeket ír. :D
2018. máj. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Szerintem nyerné😂😂😂
2018. máj. 29. 04:46
 19/21 anonim ***** válasza:
Szerintem az első hely fent van neki tartva :D:D:D
2018. máj. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Inkább az összes, mert félnek hogy írásban panaszt nyújt😂😂😂😂
2018. máj. 30. 19:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!