Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló tabletta menstru...

Fogamzásgátló tabletta menstruáció nélkül?

Figyelt kérdés

3 éven keresztül szedtem a Symicia nevű fogamzásgátló tablettát, amit tavaly októberben hagytam abba. 6 hónapon keresztül nem jelentkezett menstruáció. Nem akartam egyből orvoshoz rohanni, és gyógyszert felíratni, ezért vártam ennyi időt, hátha "észhez tér" a szervezetem magától, de nem ez történt. A nőgyógyászom 10 napos Norcolut kúrát javasolt, minden nap 1 db tablettát vettem be 10 napon keresztül, a 11. napon jelentkezett a vérzés, 5 napig tartott. Általában (a fogamzásgátló tabletta előtt, és a szedés alatt is) 35 napos volt a ciklusom. Ennek megfelelően ki is számoltam, mikor kell megjönnie a következő vérzésnek, de nem jött meg, 3. napja késik.


Szeretnék ismét fogamzásgátló tablettát (Milligest) szedni, ezért (is) felhívtam az orvosom, és megkérdeztem, hogy ő mit javasol ebben az esetben. Azt mondta, csináljak egy terhességi tesztet, ha az negatív, akkor kezdjem el szedni a tablettát, nem gond, hogy nem jelentkezett a vérzés, mert a bogyó majd helyreteszi a dolgokat.


Megcsináltam a tesztet, negatív lett.


Volt már valaki hasonló helyzetben? Elkezdte szedni úgy is a fogamzásgátlót, hogy nem menstruált? Milyen hatással lehet ez a szervezetre?



2018. máj. 30. 19:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tönkrevágta a hormonrendszeredet a tabletta,hogy nincs fél éve peteérésed,menstruációd és erre a doki azt mondja,hogy szedjél megint mesterséges hormonokat..??

Ráadásul még azt is mondja,hogy majd az rendbeteszi a ciklusodat?

Ilyen a világon nincs.


Ha ennyi kárt okozna a fogamzásgátló nálam,akkor az életben rá sem néznék többet.


Mondd csak szeretnél majd gyereket?


Én pedig várnék a helyedben addig,amíg vissza nem áll a peteérésem újból.Ha 1 évbe telik,akkor addig.


Ha megint hormonokat szedsz,akkor még inkább rontasz a helyzeten,de te tudod,tulajdonképpen nekem mindegy.

2018. máj. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mennyivel lesz jobb a Milligest, mint a Symicia? Jól írta az első hozzászóló, totál hazavágta a hormon háztartásodat a foggátló, de te még szednéd újra tovább. Minek? Dunára vizet? Ugyan már. Szerintem keress másik nőgyógyászt, mert ezzel sokáig nem jutsz.
2018. máj. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik nőgyógyász úgy fogalmaz, hogy a fogamzásgátló rendbeteszi a ciklust, azt minden nő kerülje el MESSZIRE! A fogamzásgátló kikapcsolja a természetes ciklust, és egy mű ciklust hoz létre mű vérzéssel. Semmit nem old meg! Bolond vagy, ha erre megint fogamzásgátlót kezdesz szedni. Tönkreteszed a hormonjaidat egy életre. Egyébként fogamzásgátló szedése során nem lehetett 35 napos ciklusod, az ugyanis egy 28 napos mű ciklust csinál.
2018. máj. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért kezdenéd el? Ha fogamzásgátló szedése után fél évig nincs vérzésed úgy, hogy a szedés előtt rendben volt, akkor egy normális kivizsgálás kellene, véletlenül sem ismételten fogamzásgátlót szedni.


De lecsupaszítva a kérdést: vérzés nélkül is el lehet kezdeni, akkor majd a szünetben megjön és aztán -normális esetben- minden szünetben fog jelentkezni vérzés. Hiszen a tabletta nem a ciklust rendezi, hanem megvonásos vérzést csinál, mint a Norcolut.


Én tuti nem szedném ismét, hanem megpróbálnám helyrerázni a ciklusom. Sőt, soha többet nem szednék, ha sikerülne helyretenni.

2018. máj. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azért is próbálok minél több helyen tájékozódni, mert én sem vagyok biztos abban, hogy jó vége lenne, ha újra elkezdeném szedni a fogamzásgátlót. Bejelentkeztem másik nőgyógyászhoz, de oda csak 3 hét múlvára kaptam időpontot, addig pedig a neten keresek a témával kapcsolatban. Szeretnék kérni egy teljes kivizsgálást, vérkép, ultrahang, stb., de a tapasztalatom az, hogy nem nagyon akarnak ezzel foglalkozni az orvosok.

2018. máj. 30. 20:34
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen,sajnos jól látod.Nem érdekli a legtöbbjüket,ezért is ajánlják mindenféle hormonális zavarra kivizsgálás nélkül a fogamzásgátlót.

Remélem a következővel jobban jársz.:)

2018. máj. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen 3 évvel ezelőtt sem jókedvemben kezdtem el szedni a gyógyszert. Nagyon problémás az arcbőröm, rettentően csúnya volt, hatalmas fájó aknék borították az arcomat kb. mindenhol. Mindenféle dolgot próbáltam rá, hogy elmúljon, az akkori bőrgyógyászom megállapította, hogy a gond hormonális eredetű, és azt javasolta, hogy szedjek fogamzásgátlót, a nőgyógyászom is ugyanezt mondta. A pattanások egyébként valóban elmúltak, persze mostanra visszatértek, na nem annyira durván, mint anno, de azért most is látványos. Ismét felkeresek egy bőrgyógyászt is, hátha sikerül valamilyen valódi megoldást találni erre (is).
2018. máj. 30. 21:09
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon hasonló helyzetben voltam/vagyok, mint te. Nekem a fogamzásgátlo után kb kéthavonta megjött, de nagyon rendszertelen volt. Én is pattanások miatt kezdtem el szedni, hát két és fél év után hagytam abba, rögtön visszajöttek, és sokkal sokkal durvábban. Arcom azon részén, ahol régen konkrétan bababőröm volt. Szóval szerencsés vagy. En antiandrogen hatású fűrészpalmat szedek, ez segít abban, hogy nem lesznek ilyen nagy bőr alatti pattik. Illetve kozmetikushoz járok havonta, ő szépen kitisztitja az arcom. Nálam is felmerült pajzsmirigy alul, PCOS, stb, de nincs megerősítve egyik diagnózis sem. Teljesen felborította a hormonredszerem a gyógyszer, én soha soha soha tobbet nem vagyok hajlandó bármilyen mesterséges hormont bevinni a szervezetembe. Én nem ajánlom neked, hogy szedd. Nem fogja a pattanások okát megoldani. A nőgyógyászok pedig nyilván azt fogják mondani, hogy igen szedd. Ne hallgass rájuk. A helyedben semmiképp nem szednem a gyógyszert.
2018. máj. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja és én is Symiciat szedtem! Utána váltottam Deciorara, aminek ugyanaz a hatóanyaga csak másik gyógyszercég gyártja.
2018. jún. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Mielőtt elkezdtem fogamzásgátlót szedni sokat küzdöttem azért, hogy elmúljanak a pattanásaim. Nem csak amiatt zavartak, mert esztétikailag nem szép, hanem mert nagyon fájtak. Amikor már kér orvos is a tablettát javasolta, mint lehetséges megoldás, úgy voltam vele, hogy ha tényleg nincs más, akkor kipróbálom. 3 évig nem is volt vele semmi gondom, de nem akartam ennél hosszabb ideig szedni.

Most arra kell megtalálni a megoldást, hogy helyreálljon a ciklusom, igaz, hogy gyereket még nem tervezünk (így nehezen is lehetne). Kíváncsi vagyok, mit fog mondani a másik nőgyógyász.

2018. jún. 1. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!