Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Betadine kúp menzesz alatt...

Betadine kúp menzesz alatt használható?

Figyelt kérdés

A tájékoztató szerint ha már használja valaki és úgy jön meg, akkor emiatt nem kell abbahagyni a kúpot.

Nekem ma jött meg és a nőgyógyásznál is ma voltam, így nem tudott megvizsgálni. Jobb híján javasolta ezt a kúpot.

Nem volt fertőzésem csak használtam a Gynoflor tablettát, hogy egészséges legyen a hüvely flóra, és sajna visszaütött a dolog mert épp ettől lett viszkető érzésem már napok óta.

Elkezdhetem most a kúpot, vagy várjak vele amíg elmúlik a menzesz.

Jövő hétvégén megyünk nyaralni, addigra szeretném ezt rendbe hozni, azért "sürgős" a kúp.


2018. máj. 31. 13:25
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Bocs, nem bunkóságból, de azért szerintem az orvos jobban tudja. Persze lehet úgy is hozzáállni, hogy minden orvos hülye és baromságokat mondanak, és majd az átlag "felhasználó" megmondja a tutit a dolgokról, de szerintem ez nem így működik. Akkor ennyi erővel minek lemenni háziorvoshoz ha influenzával haldokolsz otthon, minek UH-ra járni terhesen, minek onkológiára menni a rákos vagy.

Ugyanannyira van értelme betadine-t használni a nem ismert problémára mint amennyire nincs. Én nem hiszek ebben a "minden értelmetlen" és "mindenki csak hülyeséget beszél" dologban.

2018. jún. 1. 09:09
 12/14 A kérdező kommentje:
Meg hát ez a "20 évesen majd én jobban tudok mindent mint az orvosok" - nem tartom reálisnak, nincs alapja, hogy kétségbe vond a szavukat.
2018. jún. 1. 09:11
 13/14 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudok mindent jobban az orvosnál.


De a fogamzásgátló nem állítja be a ciklust. Ezt csak azért mondják, mert így TŰNIK. De ha utánanéznél, hogy hogyan működik a fogamzásgátló, hamar rájönnél, hogy rohadtul nem beáll tőle a ciklus. Ahogy írtam, egy 28 napos mű ciklust hoz létre. Nem lesz pontos a menstruációd tőle, mert fogamzásgátló szedése során NINCS menstruáció. Megvonásos vérzés van, amit a bevitt hormon szabályoz. Pont emiatt nem jó rendszertelen ciklusra szedni a fogamzásgátlót. Mert a problémát csak elfedi, de egyáltalán nem oldja meg, és ha abbahagyod, várható, hogy ugyanolyan rendszertelen lesz a ciklus, mint előtte. Viszont a dokinak kellemesebb a fogamzásgátlót felírnia rendszertelen ciklusra, mint hogy ezer féle kivizsgálásra küldjön. Na meg persze, ha azt váltod ki, amit felír, ő részesedést kap belőle. Te azt hiszed, hogy hurrá, rendszeres a ciklusod, neki nem kell több időt rád szánnia, és még pénzt is kap. Mindenki örül. Kivéve ha tudod, hogy ez semmit nem old meg. :D

2018. jún. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
71%

Asszonypajtinak igaza van a fogamzásgátlóval kapcsolatban. Illetve én "az orvosok gyakran hülyeséget beszélnek" részével is tökéletesen egyetértek.

Egy évig küszködtem egy fertőzéssel, voltam vagy 5 orvosnál, akik hasraütésszerűen írtak fel mindent, és semmi nem használt. Az egyik a végén közölte, hogy biztos beképzelem magamnak...hát anyád. Végül sikerült találnom egy orvost, aki nagyon lelkiismeretesen megvizsgált kezelt. Ennyit erről. A nőgyógyászok az orvosi szakma legnagyobb kóklerei. Őket nem érdekli, hogy a 16 évesen cikluszavarra felírt fogamzásgátlóval esetleg egy életre hazavágják a hormonrendszert, aztán 30 évesen meg sokan pislognak, hogy nem esnek teherbe.

Nem tudom kérdező te hány éves vagy, ha jól sejtem elég fiatal, őszintén kívánom, hogy ne tapasztald meg ezt az orvosi hozzáállást.

A Betadine tájékoztatójában valóban benne van, hogy ha használod és IDŐKÖZBEN megjön, akkor ne hagyd abba. De ez nem azt jelenti, hogy menstruáció idején kezdd el használni. Persze most fontos a nyaralás, de ha esetleg ezzel elindul egy jó kis folyamat, mert teljesen kiölöd a lactobacillusokat is a hüvelyedből, ami miatt a nyaraláson akár össze is szedhetsz vmit, akkor ne csodálkozz.

Ha csak és kizárólag a Gynoflor használata ütött vissza (ahogy te fogalmaztad), akkor annak abbahagyása után kis idővel el kell múlnia az irritációs tüneteidnek minden kezelés nélkül, esetleg egy kis körömvirággal kenheted magad.

Hidd el, nem bántani akarlak, de szerintem nem jó ötlet ez az egész...

2018. jún. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!