Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Jól sejtem, hogy ilyenkor nem...

Jól sejtem, hogy ilyenkor nem lenne jó ötlet elkezdeni a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Most szednék először, az orvos rendesen meg is vizsgált, laborra is elküldött, már ki is van váltva a gyógyszer, viszont azután mentem, hogy elmúlt a havim. Legközelebb július 5.-e körül kell megjönnie, azonban ekkor külföldön vagyok, méghozzá elég messze, jó pár órás repülőúttal. Először arra gondoltam, hogy elviszem a gyógyszert magammal, de rájöttem, hogy lehet nem lenne jó ötlet ott bevenni először, ha valamo probléma fellépne. Vagy ti, akik tapasztaltabbak vagytok, hogy látjátok? :)

2018. jún. 14. 10:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd magaddal, és kezdd el külföldön szedni. Annyira nagy probléma nem lehet belőle, hogy külföldön se lehessen megoldani. Mindenképpen a menstruáció 1-5. napján kell elkezdeni, tehát vagy a következő alkalommal kezdd, egy még egy ciklussal később, amikor már itthon vagy.
2018. jún. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmi probléma nem lesz belőle, ha mellékhatásokra gondolsz, azok nem az első tablettánál fognak előjönni, hanem pár hét után, és amúgy sem olyanok, amikkel orvoshoz kell rohanni. Az első három hónap után elvileg meg is szűnnek. Ha nagyon kellemetlenek lesznek, akkor kell elmenni nőgyógyászhoz, megállapodni egy gyógyszerváltásban.

Nyugodtan kezdd el külföldön.

2018. jún. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm szépen! :)

Csak mert itt olvastam ilyen rémtörténeteket, hogy elkezdték szedni, és kórház, meg minden, ezért ijedtem meg egy kicsit, de akkor ezek szerint ez nem olyan gyakori, csak ezen a felületen :D

2018. jún. 14. 11:05
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 félét szedtem eddig, egyiknél sem volt semmi bajom :)

Az jutott csak eszembe, hogy ha külföldön kezded szedni és nagyobb az időeltolódás, akkor figyelj arra is, mert nagyjából ugyanakkor kell bevenni mindig

2018. jún. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan szedd csak be akkor, amikor következőre megjön. Nekem pl. az első hónap közepénél volt egy nagyon kevés köztes vérzésem, de doki csak akkor látott, mikor új adagot kellett felírnia, plusz az éves szűrésnél :)
2018. jún. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Akkor elkezdem ott :)

Huh, az időeltolódást jó hogy mondod, totál elfelejtettem, hogy azzal is kalkulálnom kell, majd kiszámolom, köszönöm! :)

2018. jún. 14. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!