Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tuti diéta? Kinek mi jött be?...

Tuti diéta? Kinek mi jött be? Léböjtkúra?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy van -e olyan típusú diéta, ami nem túl bonyolult, nem túl drága, és mégis hatásos.

Az a problémám, hogy sajnos érzelmi evő vagyok, emellett cukorfüggő. Ha nem eszek csokit vagy édességet, akkor elég kellemetlenül érzem magam, rossz lesz a közérzetem. De szeretnék ezzel leszámolni.

Ami még gond számomra, hogy mivel nem eszem húst, és inkább a vegán életmód felé tendálok egyre inkább, elég nehéz olyan ételeket összeállítanom, amihez nem kell túl sok minden, egyszerű, és beilleszthető a napomba, mivel sokat dolgozom, és egy héten akár két - háromszor is 24 órázok a munkahelyemen.

Gondolkodtam egy léböjtkúrán is, amit nem vízzel képzelek el, hanem különböző zöldség vagy gyümölcslevekkel.

Jelenleg 80 kiló vagyok a 165 centimhez, szeretnék fogyni kb. 20 kilót. Előre is köszi az ötleteket.


2018. jan. 14. 16:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Szia. Sajnos nem tudom, hogy beválik-e, de én most kezdek egy olyant, hogy 5 nap alatt 5kg minusz. Az a lényeg, hogy gyümölcs-zöldség és ezekből ital, turmix legyen a diétába + víz. Én egy kicsit átalakítottam, de a lényeg megmaradt, csak olvastam dolgokról, amiket bele akarok vonni. Tehàt így fog kinézni az 5 nap, én mindent magàban nyersen eszem, de lehet párolva is a zöldségeket(lehet ismételni, nem csak 5 napig tartható, pl hétvégén "pihensz" vele, aztán megint egy 5-ös, én is 2-3x fogom) :

Reggel(minden nap):egy csésze zöld tea(természetesen cukor nélkül)

Ebéd:

Hétfő: 1-2 levél káposzta

Kedd: egy szál sárgarépa

Szerda: 2 csapott ek zabpehely(cukor nélküli, natur, lehetőleg tk)

Csütörtök: 3 rózsa brokkoli

Péntek: 1-2 levél káposzta

Vacsora(minden nap): ½ kk őrölt natur fahéj + egy pohár ásványvíz(szénsavmentes) ½ citrom levével.

Plusz napi másfél liter vizet igyál meg, meg mozogj vmit.

Sok sikert!

2018. jan. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

NE hallgass az 1-re!

Ami tuti és nem lőhetsz mellé, az a kalóriaszámolás: használd a kaloriabazis.hu-t.

Semmiképp NE menj napi 1200 kal bevitel alá!

Ne vonj meg mindent magadtól, amit szeretsz! (Nekem nagyon bevált, hogy napi 100 kal édességet megengedek magamnak, és őszintén szólva már nem is hiányzik:)

Próbáld minimalizálni az "üres" kalóriákat.

Bár csak diétával is le lehet fogyni, jót tenne, ha mozognál is: találj kedvedre való mozgásformát. Nem is kell minden nap, heti 3-szor egy 30 perces intervallumedzés is megteszi.

Ha van kedved, a kalóriaszámolást kombinálhatod másik diétával. Nézz körül, hogy neked mi a szimpatikus.


Én korábban "sima" kalóriaszámolással + napi 30 perc tornával (abból 20 perc intervallumos stepper + pár erősítő gyakorlat) fogytam 8 kg-t. Sokáig tudtam is tartani, csak aztán elhagytam magam:( Most a kalóriaszámolást ketogénnel (de legalábbis csökkentett szénhidrátos diétával) próbálom kombinálni, de ez még csak a 2. hét, még nem érzek a normál kalóriaszámolással szemben semmi különbséget.

2018. jan. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A léböjtkúra nyilván teljesen rossz ötlet hosszabb távon, hiszen nem jutsz elég fehérjéhez, plusz elég extrém is kihagyni a szilárd ételeket.

Sokunknak jó a szénhidrátcsökkentés, nem látom bonyolultnak. Persze kalóriadeficit mindenképpen kell.


S nincs tuti diéta, ami mindenkinek bejön, persze (olyan igen, amivel mindenki fogy, hisz az a kalóriaegyenlegen múlik, de nem mindenki képes betartani olyan étrendet, amin éhezik, rosszul érzi magát vagy enervált, márpedig egyetlen diéta sincs, ami mindenkinek jó).


A vegaság nem igazán nehezít, sok értékes, komplett állati fehérje van még a húson kívül.

2018. jan. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

A napokban olvastam a tojas dietarol, keress ra, feldobja az etrendet, ezt 2 hetig lehet csinalni, ezzel elvileg 5 kg-ot is lehet fogyni.

Ha gyors fogyast szeretne valaki, akkor jo, 2 hetig tarthato, mert utana kiurulnek a szervezetedbol a szukseges anyagok.

Ezzel szerintem el lehetne kezdened a fogyokorut, hogy adjon egy kezdoloketet, utana pedig atallni az elozo valaszokban reszletezett kaloria szamlalashoz+mozgashoz.

A lebojtkura es az osszes gyors fogyokoru szerintem hosszutavon nem jo es tarthatatlan. Valami ilyesmiben gondolkodj!

2018. jan. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Vinnike válasza:
Pont egy éve diétáztam és sikerült 12kilótól megszabadulnom. Nem követtem semmilyen diétát vagy étrendet. Az a legjobb ha azt eszel amit épp “megkívánsz”. Persze cukrot stb. semmilyen formában nem ettem. Teljeskiörlésű kenyeret ettem de azt se mindig és néha zabkását vagy tojást stb. reggelire. Nem volt drasztikus, de persze nem is 2 hét alatt fogytam le, de viszont egy dekát se híztam vissza!! Én is nehéz helyzetben voltam mikor főzni kellett de megoldottam mindig valahogy hogy az ne hízlaljon. A párom szeret enni, de én mindig külön magamnak ugyanazt diétás változatban készítettem el. Nabés persze egy pici mozgás, de végülis nem olyan sokat mozogtam!😀
2018. jan. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A napi energiaigényedhez képest hosszú távon 300-500 kalóriával kevesebbet fogyasztasz el, figyelve a makrotápanyagok mennyiségére:

Fehérje: napi kb 2 gramm / testsúly kg

Zsír: napi kb 0.5 gramm / tskg

Szénhidrát napi kb 3 gramm / tskg - val kezdj, majd csökkentsd picit ha megáll a fogyás (közben fehérjebevitel lehet picit növelni)


Egyél elegendő rostot (kb 30g), igyál 4 liter vizet egy nap, szénhidrátból csak alacsony glikémiás indexűeket egyél (40-50-nél ne legyen több lehetőleg), próbáld meg szétosztani a napi kaját 5-7 részre, egyél többször, kis adagokat. A szénhidrátot vidd be késő délutánig, este már csak fehérje/zsír menjen lehetőleg.


Ha vegánság felé kukucskálsz, olvass utána a fehérjekomplettálásnak.

2018. jan. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az idióta fogyókúrákat meg hagyd meg a bolond embereknek, nincs csodaszer, mágikus módszer, csak matek, fizika, kémia és biológiai keveréke.
2018. jan. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#1-es válaszoló vagyok, a 0%-os:)

Jelentem alássan, lejárt az 5 napom, épp az imént mértem magam, az eredmény: 59,1-ről 53,3 azaz 5,8kg fogyás!!

2018. jan. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

1-es! Ez nagyon durva! Ezek szerint akkor mukodik! Ez akkor lehet jo szerimtem, ha valaki nagyon gyorsan szeretne fogyni pl. valamilyen alkalom miatt, mert gondolom az eredmeny nem lesz tartos, biztos vissza fog valamennyi, ha nem az egesz menni, ha visszaall az ember a normal etkezesre.

Es hogy birtad? Ha jol ertem, ugy nezett ki egy napod, hogy reggel tea, delben pl. 2 db kaposzta level, este a fahej+ viz+ citromle. Jol ertettem? 2 db kaposztalevel? Ezt en nem birnam... ez napi 0 kaloria gyakorlatilag.

2018. jan. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sokan tudnak fogyni több kiló vizet és salakanyagot 5 nap alatt, ezt felesleges fogyásnak tekinteni...

Napi 7000 kcal deficitet összehozni annyira nehéz, hogy szinte senkinek nincs rá esélye, márpedig napi 1 kiló zsír elvesztéséhez minimum ennyi kell, ezt nem lehet megkerülni.

2018. jan. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!