Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogytam kb.15 kg-ot es azóta...

Fogytam kb.15 kg-ot es azóta nem jött vissza semmi, ez, hogy lehetséges?

Figyelt kérdés

Ez kicsivel több, mint egy éve történt, kb. 3 hónap alatt ment le ez a 15 kg. Minőségi, megfelelő mennyiségű étkezés és mozgás segített benne. Amikor "elértem" a célom elkezdtem felhagyni a dologgal, már nem volt mi motiváljon és alapból szenvedés volt az egész, egyáltalán nem szerettem meg.

Eltelt azóta kb. 1 év és egyetlen egy kg nem szaladt vissza és nem változott a testem. (Ugyanazok a ruhák, a képeken is ugyanúgy nézek ki, stb.)


Óriási mázlim van vagy valami más oka van a dolognak?


2017. dec. 25. 10:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi ebben a csoda?

Előtte is tartottad a súlyodat, tehát ugyanannyi volt az energiabevitel, mint az energiafogyasztás. Ez igaz a mostani állapotra is.

2017. dec. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Pár éve fél év alatt adtam le 20kg-t, 115-ről 95-re, majd azután még 3-at.

Ezt utána évekig tartottam is, vagy 4 évig, mikor is sportsérülésem lett, hónapokig térdrögzítő, és fél évig rehab. Akkor jött vissza valamennyi, de olyan 97 kg voltam utána még 2 évig.

Sajnos végül egész sok visszajött államvizsga előtt, mert ugye karácsony, majd januárban otthon tanulni, kb egész nap, semmi mozgás, stb. Ekkor asszem' 105kg lettem. De ez ugye már 7 évvel a nagy fogyásom után volt, s ekkor már több, mint 2 éve nem sportoltam rendszeresen (először a térdsérülés, majd a csapat megszűnése, stb).

Ezt 2016-ban megint leadtam, de elég spéci helyen voltam (erdő közepén kb, legközelebbi település is 30 km-re, így nem igen vettem nassot, de sokat mozogtam), így olyan 95 lettem megint.

Majd 2017-ben itthon kezdtem el dolgozni, de a munkahelyi kötelező koszt borzalmasan zsíros, és olajos volt, mondták is, hogy fél év alatt +5kg és a koleszterin is az egekbe. Sajnos konditerem mellett is jött fel, s olyan 110kg körülre csúsztam fel :(


De azóta ismét külföldön élek, egyedül, sportolok, szóval megyek vissza 95 felé, ha nem is túl gyorsan :))

2017. dec. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Első, szerintem azért "csoda", mert mindenhol az írják/mondják, hogy ilyet senki ne csináljon, mert többszörösen vissza fog jönni. Ettől féltem én is, de nem így lett, azért előtte nem igazán tartottam a súlyom, nem tudom pontosan mennyit, de kb. 1 év alatt annyit sikerült felszednem, hogy az sajnos már nagyon meglátszott.


Második: Köszönöm, hogy vetted a fáradtságot és leírtad.

2017. dec. 25. 12:08
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha azóta is mozogsz, de legalábbis normálisan kajálsz, nincs miért visszahízz. A testnek napi x kalóriára van szüksége attól függően, hogy egész nap fekszel vagy aktív vagy. Ha ennyit viszel be vagy kevesebbet, akkor nem hízol, mert a tested felhasználja.
2017. dec. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Gratulálok az eredményedhez! ;)

Hány kg voltál,hogy 3 hónap alatt lement 15 kg (és hány cm vagy)?:) Illetve leírnád egy héten hányszor hány percet mozogtál,mit,illetve miket ettél?Ha itt nem akarod,akkor privátban légyszi,fontos lenne,mert kb 1,5 hónap alatt le kell adnom 10 kg-t nekem is,ezért nagyon érdekelne!Előre is köszi!Boldog karácsonyt! :)

2017. dec. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ebben semmi különös... Ha nem eszed túl magad eléggé ahhoz, hogy ilyen rövid idő alatt visszahízz, akkor nem fog megtörténni...

Nem akárki tud gyorsan hízni vagy sokat enni. Az is lehet, hogy pár étrendi változás azért átszivárgott a normál napjaidba, esetleg tudatalatt ügyelsz, hisz meg akarod tartani az eredményt...


Amit írnak, hogy vissza fogod hízni, az még koplalásra sem igaz, van, aki azt is tartja a régi étrendjével, max. néha picit odafigyelve. Persze sokan valóban visszahíznak. Ez összetett dolog, lelki, fizikai... Van, aki remek étrenden hízott meg, mert zabált, mások pocsék étrenden, ahol túlevés nélkül éhesek maradnak, így a visszatérés rossz ötlet.

2017. dec. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a -14 kg-ból amit 3 hónap alatt adtam le, 10 év alatt jött vissza hat kg.Én sem figyeltem utána.

Szerintem csak annyi történt, hogy megszoktad a mennyiséget és bár nem figyelsz így sem eszel sokat.

De vigyázz azért mert idővel lassan de biztosan vissza jönnek a kilok.

2017. dec. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Rólam kb 30kg jött le. 92-4ről 64re lefogytam. Mondjuk az nem 3 hónap volt hanem félév, de így is nagyobb számnak számít, mert az első 10 kg után mindenkinek lelassul. Nekem is lelassut, de a végén már napi szinten átlag 10kmt futottam.


Persze nagyon vézna lettem. Utána elkezdtem normálisan táplálkozni és kondizni. Felmentem kb 1 év alatt 80kgra, ami nem 100% izom volt, de nagyon jól néztem ki.


Nem nagy dolog, már sokan megcsinálták, csak azok rinyálnak akiknek nem sikerül. Persze utána én is elhíztam kicsit, mert volt egy izomszakdásom és kicsit depresszióba estem ahol a kaja volt a megoldás nekem, de még úgy sem mentem 90 fölé. Csak nagyobb lett a testzsír arányom és kisebb az önbizalmam.


de...


Ez nem azért történt, mert sokat fogytam hírtelen. Az izomszakadás rettentően megrázó élmény egy olyan embernek aki napi szinten sportol és egy fajta félelem követi, hogy megint elszakadhat így nehéz vissza menni a konditerembe...

2017. dec. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Utolsó: Nem azért írtam ki a kérdést, hogy "mekkora szám", hanem érdekelt. Ha én 30 kg-t fogytam volna, akkor most lennék 40-45kg, ami nem épp egy egészséges súly... De nagyon jó, hogy te 15 kg-ra annyit írsz, hogy nem olyan nagy szám. Ha annyira elhíztam volna, mint te és nekem is 30 kg-t kellett volna leadnom, akkor biztos nagyobb szám lennék... Nagyon örülök, hogy a válaszod annyit ér kb., hogy leszólod az én eredményem, magadat meg "reklámozod"..
2017. dec. 29. 19:41
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen, a 15 kg abban az esetben nem nagy szám ha van miből fogynod. 15%os testzsírszázalékról rettentően nehéz lemenni 8%ra. (bár az valószínűleg nem 15kg)


Nem írtad le mennyiről mentél le és ha most a mostani formádban kb 12-15%os testzsírszázaléknál vagy akkor ténylegesen nem nagy szám.


Ezzel nem "leszólom" az eredményedet, csak tényeket mondok. Fogyni nem nehéz, csak kevesebb kalóriát kell bevinned a testedbe mint amennyit elégetsz.


Mondjuk izmot építeni nehéz. Ha azt írtad volna le, hogy X idő alatt 15kg tiszta izmot felszedtél akkor leborulok előtted még ha 5 évbe is telt.


Ezzel nem "reklámozom" magamat, mert ez egy anonim oldal. Semmilyen elismerést sem kapok. Nem leszek hírtelen híres fitness guru... Az zavar, hogy egy személyes történeten át mutatom be, hogy nem nagy szám fogyni? (aminek nem is nagyon lett jó vége ha végig olvasod...)

2017. dec. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!