Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mondjam el a pszichológusnak,...

Mondjam el a pszichológusnak, miért mentem el?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy nő létemre elég szőrös vagyok. Már voltam endokrinológián, de semmi hormonális bajom nincs, azt mondták, ilyen a genetikám és fogadjam el. De hogy fogadjam el azt, hogy még a fenekemen, hasamon, mellbimbóm körül is 2 cm-es fekete szőrszálak nőnek, meg néha a vállamon, államon is megjelennek ilyen kis sötét szőrszálak és hiába gyantázom meg szedegetem ezerrel szemöldökcsipesszel, kb. egy hét múlva már tiszta borosta?

Szóval egy ideje kezdek úgymond beletörődni ebbe, hogy soha nem lesz senkim, mert nem érzem magam teljes értékű nőnek, csak valami selejtes, nemtelen élőlénynek és már hetek óta nem szedtem le a lábamat meg a karomat se, mert úgy vagyok vele, minek pazaroljak el egy csomó gyantát, meg minek szadizzam magam, ha pillanatokon belül megint csinálhatom..

Viszont ma a nővérem mondta, hogy hallotta egy ismerősétől, hogy elvileg ha elmegyek egy szakemberhez és megállapítja rólam, hogy komoly önértékelési zavarom van emiatt, olcsóbban, vagy akár teljesen ingyenesen elmehetek végleges szőrtelenítésre. Viszont ha elmennék és megmondanám, hogy azért vagyok ott, mert szeretném ingyen/kedvezményesebben kezeltetni legalább a kényesebb területeimet (a fenekemet és a hasamat), mi van, ha csak azért se ír rólam valami szakvéleményt, amivel ezt lehetővé tenné? Mármint ezzel az erővel bárki bemehetne hozzá és megmondhatná, hogy nincs pl. megelégedve azzal, hogy nincsenek Kylie Jenner ajkai és fúde önbizalomhiányos, szóval szeretne egy ingyenes ajakfeltöltést, meg ilyesmi..

Ha elmegyek egy pszichológushoz/pszichiáterhez (nem tudom, hova kell fordulni ilyenkor), hogy hozzam fel ezt a dolgot?


2018. aug. 5. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
A háziorvosoddal konzultálj, és csak aztán menjél tovább. És jól mondta a nővéred, hogy ha az életviteledet befolyásolja a panaszod, akkor TB re megcsinálják, amit lehet.
2018. aug. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Az OEP bizonyos plasztikai műtéteket támogat, de végleges szőrtelenítést nem. Ha ennyire zavar, akkor szerintem gyűjts össze pénzt, és saját zsebből kezd el kifizetni a kezeléseket. Nem kell egyszerre, egy összegben, eleve egy bizonyos terület kezelése is 4-8 alkalom, alkalmak között is 2 hét várakozás. Én a helyedben először az arcomat kezeltetném, aztán a többit.

Most megnézem az árakat, pl az áll (szakáll) 21.000 ft./alkalom, az 84000-168000 ft összesen.. Most ezt az összeget nem tudod valahogy összeszedni?

Aztán vársz, megint spórolsz, aztán a többi.

Nem kell elfogadni, nem kell ebben beletörődni, de ez nem egy megfizethetetlen összeg.

2018. aug. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
43%

"soha nem lesz senkim, mert nem érzem magam teljes értékű nőnek, csak valami selejtes, nemtelen élőlénynek"

Az értékrendeddel óriási problémák vannak. Ezen sürgősen változtatni kell. Ennyire azért nem tragikus a szőrösség.

2018. aug. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
59%

# 3/3


Te biztosan valami atom hülye férfi vagy, aki gondolom most okosnak érzi magát, mert megmondta: nyugi van, nem gáz! Ha nő lennél, tudnád, milyen érzés, mikor így kell élned! Én nem vagyok nagyon szőrös, csak a hajam sötétbarna, így aztán a szőröm is. Ezért kénytelen vagyok leszedni, mert látszik. Egyszer siettem, és nem volt időm ott lekapni az egészet (brazíl gyanta), maradt egy kis csík. Az akkori pasim, este az ágyban nézett rám, hogy ez mi? Mi ez a szőr? Mondom nem volt időm stb., mire ő: ez undorító, csak a full kopasz a jó, és így inkább oda se néz! Most ha azzal jössz, hogy vettem volna észre, hogy ekkora sggfej, nos addig jelét sem adta! Ezek után kérdem én, meglepődsz azon, ha egy nő ennyire ki van akadva, hogy szőrös???? Tudod milyen érzés, mikor porig aláznak azért, amiről nem is tehetsz???

2018. aug. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

2. Akkor ezt eléggé benéztem :/ Mindegy, akkor saját zsebből megpróbálom kifizetni legalább a kényesebb helyeken a végleges szőrtelenítést.

4. Jó bunkó volt a barátod :( Velem is történt egyszer hasonló, épp egy kicsit borostás volt a hasam, mert vártam, hogy megnőjön akkorára a szőr, hogy le tudjam gyantázni. És az akkori barátom véletlenül meglátta, de nem szólt rá semmit, viszont amikor szakított velem, megjegyezte, hogy amúgy látta anno, hogy tiszta szőr volt a hasam és el tudja képzelni, milyen szőr nőhet máshol a testemen és már a gondolattól is felfordul a gyomra, szóval már csak ezért is örül, hogy megszabadul tőlem :"D

2018. aug. 7. 00:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!