Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan mondjam meg a pszicholó...

Hogyan mondjam meg a pszichológusnak, hogy nem akarok hozzá járni?

Figyelt kérdés
Még csak egyszer voltam, de nem túl szimpatikus, és nem is akarok vele beszélni bizonyos dolgokról. Azt mondta, hogy 4 alkalommal hetente kell elmennem hozzá, de rosszul vagyok a gondolattól, hogy megint odamenjek. Viszont ötletem sincs, hogy hogyan mondjam meg neki, hogy nem akarok hozzá járni. Esetleg várjam még meg a következő alkalmat, és utána döntsek, hátha változik a véleményem?

2017. febr. 11. 23:20
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Pisztolyt tart valaki a fejedhez, hogy oda kell járni?Nincs olyan hogy kötelező pszichológushoz járni.Vagy nyuszi vagy neki megmondani?
2017. febr. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Odaállsz hozzá és a szemébe megmondod, hogy nincsen szükségem az ön segítségére. De ha kell hozzá járnod akkor járj hozzá, mert sok mindenben segít. Még azért nem szimpatikus neked, mert még nem ismeritek annyira egymást. De minél többet jársz hozzá, majd egyre jobban meg fogod kedvelni. Szóval inkább járj hozzá.
2017. febr. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 Tulajdonképpen igen, úgy küldtek el pszichológushoz, és muszáj járnom egyhez.


#2 Köszönöm. :)

2017. febr. 11. 23:27
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne mond meg neki, hanem igyekezz elfogadni a segítségét. Főleg, ha ez egy ingyenes kezelés.
2017. febr. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én pont így voltam, mint te, csak nekem nem volt kötelező. Egyszer voltam, utána amikor a 2. időpontot is lemondtam, mondta h ne is beszéljünk meg újat, hívjam ha majd tényleg szeretnék menni.

Borzasztó volt az a nő..

Neked ha kötelező hát.. szívás, de tudom miről beszélsz.

2017. febr. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%

Általában azért mondanak 4 alkalmat előszörre, mert ennyi idő kell mind a kettőtöknek, hogy megismerjétek a másikat, és eldöntsétek, hogyan tovább. Ő is mondhatja neked a negyedik alkalommal, hogy nem tud vállalni, és te is mondhatod, hogy nem akarod folytatni a terápiát. Szóval én mindenképp végigcsinálnám ezt a négy alkalmat.

Ha "tulajdonképpen úgy küldtek", akkor te egyáltalán nem vagy motivált, ellenállásban vagy, és nem lesz szimpatikus egy pszichológus sem. Ezt nyugodtan megmondhatod neki, nem fog megsértődni.

2017. febr. 12. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%

A pszichológusok pontosan tudják, hogy akiket úgy küldenek, azokkal nagyon-nagyon ritkán lehet érdemben dolgozni. Hidd el, számít ő rá, hogy nem akarsz vele együttműködni, a te helyzetedben ez szinte természetes.

A pszichológusnak tökmindegy, hogy igénybe veszed-e a segítségét, vagy sem, ő nem veszít semmit akkor sem, ha többet nem mész hozzá. Itt csak neked van veszítenivalód.

2017. febr. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!