Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mondjam el a pszichológusnak,...

Mondjam el a pszichológusnak, hogy mit érzek vagy várjak, esetleg hallgassak és majd elmúlik?

Figyelt kérdés

Pár hónapja járok a "dokihoz" és nagyon-nagyon szeretek járni. Sokat segít, legalábbis a szorongásomon már nagyon sokat segített. Egyszer már majdnem abba is hagytuk a terápiát, mert jobban lettem, aztán viszont visszaestem és kértem, hogy folytassuk tovább. Persze más oka is volt, hogy erre kérjem, mert valamit eltitkoltam előle, de most már ezt is kezelésbe vettük.

A lényeg, hogy egy jó pár hete itt "belül" megszólal egy vészcsengő, ami arra figyelmeztet, hogy talán több kárt teszek, mint hasznot azzal, hogy továbbra is járok a "dokihoz". Ugyanis kezdem megszokni, sőt, már meg is szoktam, hogy minden héten hozzájárok, szeretek is járni, mikor ott vagyok olyan jól érzem magam. És mivel ismerem magam így tudom, hogy ha ennek vége, akkor úgymond szenvedni fogok, mert annyira fog hiányozni az egész.

A pszichológusom egyébként egy nő, korban kb. 30év körüli, nagyon fiatalos. Viszont a beszélgetéseink során sokszor feljött a leszbikusság kérdése is. Ezen egyébként már túl vagyunk, de félek, hogy ha elmondom neki, hogy mit érzek most, akkor félre fogja érteni. Egyébként nem tagadom, nagyon megkedveltem pszichológust, de tudom, hogy Ő az orvosom és nem a barátom. Éppen ezért soha, semmilyen személyes célzást vagy kérdést nem tettem fel neki, szigorúan csak orvos-beteg kapcsolat van közöttünk.

Szóval kérdésem, hogy volt valaki hasonló helyzetben, és ha igen, mit tett? Vagy tanácsok? Bármi?


2013. aug. 1. 20:05
 1/7 A kérdező kommentje:

Egyébként a leszbikus témában arra jutottunk, hogy nem vagyok az. Sőt, most egy fiú is a képbe került és ha összeszedem magam, persze a pszichológus segítségével, akkor talán összejöhet ezzel a fiúval egy komoly kapcsolat.

Egyébként 22/L vagyok. :)

2013. aug. 1. 20:08
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Azt elmondhatod hogy szívesen jársz hozzá és hiányozni fog a kezelés de ha ráizgultál a nénire akkor azt inkább ne.
2013. aug. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Miérd ne mondanád el? Benne van a pakliban, ezt nyilván ő is tudja.
2013. aug. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De pont ezt nem akarom, hogy félre értse, mert szörnyen kínos lenne számomra. És persze azt is tudom, hogy mindezt most csak azért érzem, mert foglalkozik velem. Szóval hogyan tálaljam, hogy nehogy "az" legyen belőle, hogy belezúgtam vagy valami... Mert tudom, hogy így tűnik, de igazából azzal is tisztában vagyok, hogy félre értem az érzéseimet.
2013. aug. 1. 20:30
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ha azonos nevű embereket kedvelünk, szeretünk, akkor az utolsó dolog ami eszünkbe jut, hogy a másik mint pár akar minket. szóval nyugodtan mond meg neki, hogy neked fontossá voltak ez a dolog és aggódsz, hogy e nélkül mennyire fogsz tudni tovább menni egyedül.
2013. aug. 5. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Bárzsing ***** válasza:
100%
Nyugodtan elmondhatod, a terápiák kapcsán lényeges az ún. áttétel kialakulása, ami azt jelenti, hogy bizonyos, nem a terapeuta, hanem más iránt érzett dühöt, szeretetet, stb. a terapeutára vetíti ki a páciens. Még ha ez, amit érzel, nem is áttétel, a terapeutának tudnia kell kezelni a helyzetet.
2013. aug. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem bátran beszélj meg vele mindent! Hisz bármi, ami köztetek van az "befogatható" a terápiába. Miért érzed ezt, jó-e hogy jársz, miközben olyan kétségeid vannak, hogy már nem kéne? Amiatt egy percig ne aggódj, hogy félre érti, amit mondasz, valószínűleg elég jól sejti mi jár a fejedben.

Egyébként szerintem az is a gyógyulás része, hogy már nem érzed azt, hogy borzasztóan hiányozna, ha nem járhatnál. Tehát én azt mondom, hogy jó helyen vagy. Dolgozzatok csak.:)

2013. aug. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!