Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez nagyon gáz, de hogyan...

Ez nagyon gáz, de hogyan mondjam el a pszichológusnak hogy mi a bajom? Lazán, mint aki tisztában van vele (mintha egy sebésznek mondanád el hogy héjj itt fáj ott fáj), vagy ő úgyis rávezet, felold az elején?

Figyelt kérdés
Tényleg foglalmam sincs ilyesmiről. Megmondjam már az elején hogy "héjj doki alkoholista vagyok valószínűleg, de ettől függetlenül is túlságosan szorongok"?, vagy csak (ami valószínűbb tőlem kitelve) állok majd mint egy tagba szakatt idióta?
2009. febr. 1. 23:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mire vezetne ra??????? Te tudod, hogy mi a problemad, miert mesz el hozza.

Leulsz, es megkerdezi, hogy mi a problemad, ugy mint egy masik doki. Te pedig elkezded, hogy azert jottem el, mert kb. 2 eve szorongok, egyaltalan nincs onbizalmam, nem merek mar szinte emberek koze menni, pedig regebben nagyon sok baratom volt, es rengeteg helyre eljartam.

Aztan volt egy baratnom, akivel nagy szerelemben eltunk, de elvesztettem ot, es azota, nem tudok mit kezdeni az eletemmel....

Elkezded, es majd folyik beloled, no panik, szia!

2009. febr. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
86%

A diagnózist majd a pszichológus állítja fel. Nem izgulj, ki fog számára derülni, hogy mi a bajod. Nagyon sokat fog kérdezgetni az életed minden területéről, teszteket fog veled csinálni, így rájön, hogy hol a "gyenge" láncszem. Korántsem biztos, hogy az, amire te gondolsz. Példa: én elmentem pszichológushoz, mert nem estem teherbe, és biztos voltam benne, hogy pszichés okokból. Végül egyértelműen kiderült, hogy gyermekkori trauma áll a háttérben.

Te csak mondd el a tüneteket, ő majd kérdezget, csak legyél őszinte. Neki igazából az a dolga, hogy NEKED gondolataid legyenek saját magaddal kapcsolatban, de ez menni fog, majd meglátod. Ez nem olyan lesz, mint egy szimpla beszélgetés a haverokkal. Jobbulást!

2009. febr. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm
2009. febr. 2. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!