Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy mondjam meg a pszichológu...

Hogy mondjam meg a pszichológusnak, hogy úgy érzem, a szüleim előtti szégyenérzetem egy komoly része abból ered, hogy szerintem túl sokban van nekik, hogy pszichológushoz járok?

Figyelt kérdés

Depresszióval kerültem pszichológushoz. Az orvos (akiben megbízunk) azt mondta, hogy pszichoterápia lenne a megoldás, és ő ajánlott szakembert.


Az okokat nem akarom itt részletezni, de a lényeg, hogy a szüleimnek elég sokba voltam már eddig is. Azután, hogy kilábaljak, elkezdtem járni terápiára, de úgy érzem, a terápia árából adódó önvád, amit érzek, csak súlyosbítja a helyzetet. Én úgy érzem, túl sokat kér az orvos. A szüleim kifizetik, mert szerencsére megtehetjük, és nekik az a fő, hogy egészséges legyek, de igazából nem tudom, nem lenne-e jobb, ha nem járnék, és akkor legalább eggyel kevesebb okom lenne magamat ostorozni. A pszichológus persze megmondta az elején, hogy ez elég sokáig el fog tartani, és egyébként nem gondolom, hogy a lehúzás lenne a célja, de mindenesetre nagyon ég a pofám, hogy ennyi pénzbe vagyok (és itt hangsúlyozom, nem csak a terápiáról van szó), a legszívesebben eltűnnék a Föld színéről vagy meg nem történtté tenném az elmúlt két évet. Úgy érzem, egyszerűen elnehezíti, lehúzza a lelkemet az a tudat, hogy "megcsapolom" a szüleimet, ahelyett, hogy már függetlenednék tőlük, és ez még nehezebbé teszi a gyógyulást. Úgy érzem, hogy növelem az adósságaimat, hogy meg nem érdemelten kapok dolgokat. Nagyon kényelmetlen érzés. Szerintem pont akkor lennék boldog fiatal huszonéves, ha minél egyszerűbb életet élnék, minél jobban "békén hagynám" a szüleimet, mert jelenleg nem bírok megszabadulni a lelkiismeretemtől, ez a szégyenérzet, ez az önutálat az, ami tönkretesz. (Nem egyszerű a helyzetem, nagyon szívesen leírnám ide, de egyszerűen nem merem, mert a túl sok részlet alapján, attól félek, beazonosítható lennék. Pedig szívesen meghallgatnám a pszichológuson kívül más ember véleményét is...)


2014. szept. 30. 17:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem a problémád egyik kivetülése ez, hogy úgy érzed az önvád, szégyenérzeted oroszlánrésze a pszichológus horribilis óradíjából adódik.

Tehát mindenképp beszéljetek róla, járj hozzá, és koncentrálj a gyógyulásra! Ha a szüleid megtehetik, nem rokkannak bele a kezelés finanszírozásába, akkor pláne ne büntesd magad! Ha engem kérdezel, ez amúgy is egy tüneted és nem az óradíjjal van bajod, (mármint ha jól/jobban lennél maximum ideig-óráig bosszantana, hogy nem a magyar átlagfizetéshez szabták, de nem húzná le a lelkedet vagy akarnál eltűnni a Föld színéről miatta).

2014. szept. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, nagyon jól esett! Én is nagyon szeretném hinni, hogy mindez utólag kifizetődőnek fog bizonyulni és teljesen meggyógyulok általa. Az igazság az, hogy eléggé kicsúszott az irányításom alól most az életem, és nagyon vissza akarom szerezni. Nem ott vagyok, ahol lenni szeretnék, nem azt tanulom, ami érdekel, és ezen mind mihamarabb változtatni akarok, mert addig nem hiszem, hogy visszatér az energiám, amíg ez nincs rendben. Ez a terápia attól függetlenül, hogy mennyibe kerül, szerintem végül is hasznos.
2014. szept. 30. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!