Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menjek nőgyógyászhoz ezért...

Menjek nőgyógyászhoz ezért vagy felesleges?

Figyelt kérdés

Kisbaba koromban műtötték az egyik mellemet, mert egy gyulladás volt rajta. Kérdeztük a háziorvost, de azt monda, hogy ez nincs összefüggésben azzal a problémámmal, hogy az a mellem sokkal kisebb a másiknál(Az A-s lehet, a másik pedig B-s).

Nemrég olvasgattam az oldalon ebben a témában és a következőt találtam. (Kimásolom a hozzászóló válaszát)

,,Kedves kérdező! Hasonló problémám van. 16 éves vagyok. Tavaly nőgyógyászhoz fordultam, elküldött vérvizsgálatra, mert lehet ennek hátulütője is. A vérvizsgálat negatív lett, legalábbis az orvosok ezt mondták. Azonban egy év óta semmit sem változott ez a dolog, így megint elmentünk nőgyógyászhoz, vittük magunkkal a papírokat. Megállapította, hogy két értékem magasabb, mint amennyinek lennie kellene. Megvizsgált. Jövőhéten hétfőn mell-ultrahangra kell mennem, hogy megállapítsák, van-e a másik mellemnél emlőállomány, ha van, hormonokat kell szednem, hogy viszonylag rendbe jöjjön a dolog. Ha nincs ilyen állományom, akkor marad a plasztikai sebész. Én azt tanácsolom, hogy menj orvoshoz, ő többet tud segíteni!"

Ez egy régi kérdés volt, talán 2011-es, (de egyáltalán nem biztos) így már nem írtam rá a válaszolóra.

Az lenne a kérdésem tehát, hogy megéri elmennem nőgyógyászhoz e miatt? 16 éves vagyok jelenleg és eléggé zavar ez a dolog, jó lenne, ha megoldódna.


2018. aug. 26. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Abból baj biztos nem lesz, ha elmész orvoshoz. A nőgyógyász kompetensebb ebben, mint a házi orvos. Lehet, hogy igaza volt és tényleg nincs köze a gyermekkori műtétedhez, de attól még lehet sokféle dolog a háttérben, mindenképp érdemes lenne kivizsgáltatnod magad!
2018. aug. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt csak megemlítettem, nem arra gyanakszom, csak az érdekelne, hogy vajon tud-e vele valamit kezdeni. 18 év alatt lehet menni nőgyógyászhoz szülő nélkül?
2018. aug. 26. 21:39
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze,mehetsz szülő nélkül is,egyelőre.Veszíteni nem fogsz vele semmit,ha elmész és megnézeted.
2018. aug. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz. Nem akarok leértékelő lenni de a háziorvosok 90%-a ( Tisztelet a kivételnek) nem ért semmihez , csak a receptírásra és a táppénzes papír kiírására jó.Vagy ha ért is valamihez nem szakorvos. Ne az ő véleménye legyen a mérvadó. Nekem egy háziorvos baki miatt 1 évig tartó betegségem lett sok szenvedéssel. Amit csak lehet ne háziorvossal vizsgáltass.
2018. aug. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha 16-17 éves vagy már felnőtt rendelőbe is mehetsz. Én ezt javaslom de amúgy van gyermeknőgyógyászat is és persze,hogy mehetsz szülő nélkül és beutaló nélkül is. Csak időpontot kérj.
2018. aug. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!