Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első élmények nőgyógyásznál?

Első élmények nőgyógyásznál?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, ma voltam életemben először nőgyógyásznál... Életem legrosszabb emlékei közé fogom sorolni a látogatást, a biztos... Az orvos és a két asszisztens úgy bántak velem, "mint egy húsdarabbal, amit felcsaptak a fekpadra", jól belém mártotta az egész kezét, megforgatta és kihúzta. Két másodperc volt az egész, de olyan mély dolgokat hagyott bennem, hogy nem igaz... Az asszisztensnő úgy beszélt velem, mint a kutyájával, az orvos meg még rángatott is. Este 21:28, és délután 14:00-kor voltam: még mindig fáj a méhem, és azóta rosszul érzem magam. Sírdogáltam is rajta egy kicsit, totál megszégyenítve érzem magam...

Természetesen ezek után is azt mondom, hogy fogok járni nőgyógyászhoz, mert muszáj vagyok, de nem oda, és nem ilyen nagy lelkesedéssel...


2010. jún. 22. 08:44
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
97%

Sajnállak a rossz élmény miatt, felháborító, hogy ilyen emberek dolgoznak az egészségügyben - és csodálkoznak, hogy nem járnak a nősz szűrővizsgálatokra! Nekem szerencsére az első élményem nem volt szörnyű - csak kicsit kínos, mert egy helyes, fiatal doki volt :) viszont év elején feküdtem korházban, nőgyógyászati műtétem volt - hát undorító amit ott művelnek az emberrel, az a kiszolgáltatottság eleve nagyon rossz, de hogy egy jó szót, egy kedves gesztust, mosolyt nem kap az ember ( persze tisztelet a kivételnek, akitől picit is kaptam, nagyon hálás vagyok érte!) - a legundorítóbb, hogy nem mondtam el, hogy mentőzöm, amíg ki nem derűlt( kollégám látogatott meg egyenruhában) úgy bántak velem, mint egy darab hússal, utána meg nyaliztak VÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!

Keress másik orvost, esetleg magándokit, ő jobban figyel rád, és szerencsére nem vagy beteg, így a szűrővizsgálatokkor szerintem nem kerül sokba sem, és megéri!

2010. jún. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
90%

Meg kellett volna mondanod, hogy először vagy nőgyógyásznál. Akkor talán figyelmesebb lett volna az orvos. De ez sajnos rajtad nem segít így utólag.

Legközelebb ha menned kell, mindenképp mond meg, hogy az első nagyon kellemetlen élmény volt, és legyen óvatosabb a doki. Nem kell szégyellned, meg kell mondani. Gondolom nem voltál szűz, mert azt is közölni kellett volna, ha igen.

2010. jún. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
94%

Jesszus:O

Anyukádnak említetted?

Oda semmiképp se menj vissza..elképesztő, hol tart a magyar egészségügy..talán jobban megérné neked egy magánrendelés, ha belefér anyagilag.Ott talán kedvesebben bánnak veled, mert "fizető páciens" vagy.

Szégyenkezni pedig ne te szégyenkezz!Ők szégyelljék magukat hogy így mertek bánni egy fiatal lánnyal!!:@

De valami tapasztaltabb felnőttel mindenképp beszéld át a dolgot.Hidd el, könnyebb lesz!

Minden jót:)

2010. jún. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
95%
Figyelj keress egy másik orvost tényleg! Nagyon sok múlik ezen valóban, hogy hogyan bánik veled. Érdeklődj utána barátnőktől, ismerősöktől, esetleg anyukádtól, hogy nekik melyik orvossal és milyen tapasztalataik voltak. Nekem is anyukám ajánlotta az enyémet, aki egy hihetetlenül kedves odafigyelő orvos, és nagyon jól kezelt. Bár azt el kell, hogy mondjam, hogy maga a vizsgálat sosem lesz kellemes, mert egy elég kellemetlen dolog, engem is jól összepaszíroztak:) De sokat segíthet, ha egy kedves orvosod van, aki odafigyel rád.
2010. jún. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Jól esnek. :-) Az orvos tudta, hogy az első nőgyógyászati vizsgálatom lesz! Ennyit azért megkérdezett... Meg a betegfelvételnél is mondani kellett... Szóval nem igazán érdekelte.

Igazatok van, egy magánorvos jó lenne. Szerintem itt nem az a pár ezer forint a legfontosabb, amit elkér, hanem hogy normálisan bánjon velem, mint emberrel.

Magyar egészségügy... Nagyon sajnálom, hogy mástól is ilyen rosszakat hallok!

2010. jún. 22. 09:05
 6/24 anonim ***** válasza:
88%

08.58-as vagyok

Hát ha annak tudatában, hogy első vizsgálat, így bánt veled, ez tényleg felháborító, minősíthetetlen. Együtt érzek veled. Remélem egy normális orvos majd feledteti veled, ezt a kezdeti rossz élményt.

2010. jún. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Nem voltam szűz egyébként. Tehát tisztára jó érzésekkel mentem oda, hogy nem fog fájni, mosolyogtam, és amikor beléptem, lelohadt az arcomról a vigyor, meglátva már csak a koszt is... Szóval én alapjáratban tudtam, hogy mit fognak kérdezni, mit kell mondani, de az volt az alapvető probléma, hogy szinte semmit nem kérdeztek, csak parancsolgattak, "ide feküdj", "húzódj lentebb", és kész-passz. Ki is zavartak.

Anyámnak nem mondtam még el... Nem mertem. Testvérem tudja, hát el volt ájulva.

2010. jún. 22. 09:13
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ez tényleg szégyen... :S

20 éves koromig én sem voltam nőgyógyásznál, mivel nem is volt szexuális kapcsolatom. Aztán már fél éve jártunk a mostani párommal amikor elmentem. SZTK rendelésre mentem, kicsit féltem, hogy itt biztos futószalagon mennek a nők... Tiszta ideg voltam. Anyu bement előttem, aztán én. Egy idős doki volt bent, mondta hogy vetközzek le nyugodtan, ő már látatt meztelenül... (nála születtem :D ) igy teljesen feloldódtam. :) Nem volt kellemes, mondjuk a rákszűrést meg sem éreztem, csak amikor megnyomkodott, de azt alapból útálom :)

Szóval sztem is keress egy magándokit, mert ő a pénzedért ellátást nyújt, nem úgy mint ezek akik az egészségügy szégyenei...

L/23

2010. jún. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
67%
nekem is hasonló élmény volt az első, aztán ahogy terhes lettem, akkor már nemnagyon izgatott hogy bánnak bvelem mit mondanak, de azért a doki nem ilyen durva!!!!. Fel a FEJJEL
2010. jún. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
81%

Nekem se volt jó élmény az első, rögtön volt rákszűrés is, baromira fájt, amikor behelyezte azt a mittudomén milyen gépet. Nem voltam már szűz, de előtte pár nappal volt meg az első alkalom, de ettől függetlenül nagyon fájt. Mondjuk az én orvosom elég rendes volt, ő elnézést is kért utána, de kényelmetlenül is éreztem magam, mert fiatal helyes doki volt.

Amúgy én mindig kórházi rendelésre járok. Nálunk úgy van beosztva, hogy minden nap más doki van bent , mostmár volt módom kitapasztalni, hogy ki az, aki orvosként és emberként is a legjobbat tudja nyújtani.

2010. jún. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!