Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Intimkehely kérdés! Mit...

Intimkehely kérdés! Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

A használati útmutatón rajta van kettő felé hajtogatási módszer, annak érdekében, hogy könnyen fel lehessen a kelyhet helyezni. Van a "C" és az "S" forma hajtogatás.

Én "C" formát választottam (egy oldalon kicsit benyomom a kehely szélét, ezzel gyakorlatilag egy C formát képezve). Két ujjal helyezem fel, de úgy érzem, igazán mélyre , mint a tampont, egy ujjal tudnám tenni. Szóval most két ujjal vagy eggyel kell felhelyezni?

A másik dolog, hogy ez a C forma megmarad a hüvelyemben és nem veszi fel a tölcsér a tölcsér formát a hüvelyben. De akkor így ki fog a belapult rész mellett folyni a vér?

Ha hajtogatás nélkül, csak simán dugom fel a tölcsért, akkor meg olyan, mintha vákuum keletkeznek a hüvelyben. Szóval valamit biztos én csinálok rosszul és jó lenne ha valaki, aki már rutinos tudna tanácsot, tippet, trükköt adni, hogy hogy csináljam. Vagy az is lehet, hogy túl feszesek a hüvelyizmaim és emiatt nem tud kitagulni a legkisebb méretű S-es kehely sem?


2018. nov. 30. 16:44
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocs az elírásokert, telefonról írok. Egyebként 30 éves, aktív szexuális életet élő nő vagyok, aki még nem szült, ha ez ebben a témában fontos infó lenne esetleg.
2018. nov. 30. 16:48
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem kell olyan mélyre helyezni, mint a tampont. Gyakorlatilag a fogokaja majdnem a bemenet én van.


2. Normális, hogy nem vesz fel kör alakot, hiszen a hüvely sem cső alakú. Normális, hogy be van horpadva az egyik része, az a lényeg, hogy a pereme zárjon.


3. Arról fogalmam sincs, hogy hogy tudod felrakni úgy, hogy nem hajtod össze.

2018. nov. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Úgy nem jó, ha nem hajtódik szét, akkor mellé fogsz vérezni. Van több hajtogatásforma is, a C nekem se akart kipattanni. A rózsaforma jobban működött. Ehhez a kehely egyik oldalán a szélét behajtod a belseje felé, így könnyebb is felhelyezni. Nem tudom jobban leírni, de van fent róla kép a neten. Két ujjal kell feltenni, nagyon magasra se jó tolni, és ha bent van, engedd el, és a farkincájánál fogva kicsit billegesd meg jobbra-balra. Vagy nyomd össze az alját, és úgy igazgasd meg, akkor ki kell nyílnia.
2018. nov. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Utolsó! Nagyon köszi. Megyek is kísérletezni 😊!
2018. nov. 30. 19:44
 5/8 anonim ***** válasza:

Remélem azóta sikerült, de azért írok én is.

Nekem.az a hajtogatás jőtt be, hogy az egyik sarkát bahajtom és úgy rakom fel. De ahogy rakom fel, már segítek is rá kézzel, hogy ugorjon ki a csücsök. Amikor bent van, próbálom körbe kicsit előre-hátra forgatni, hogy jól illeszkedjen. Érdemes megnézni, hogy hol a méhszájad. Mert nekem mint kiderült, nagyon balra dől. Amíg csak egyenesen raktam a kelyhet, mindig mellé sikerült raknom és nem rá. Most már, hogy ezt tudom, eleve átlósan kezdem el bedugni és utána rá is ellenőrzök (kitapintom a kehely tetejét), hogy sikerült- e ráilleszteni. Valamenyire egyébként szerintem nekem is összelapult állapotban van. Ezen csak azzal lehet segíteni, ha keményebb kelyhet veszel. De azt meg azért nem ajánlom, mert kényelmetlenebb lehet, erősítheti a görcsöket. Így maximum egy kicsit levesz a kapacitásból. De még így is többet bír, mint bármelyik tampon

2018. dec. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó 😊! Nem, azóta nem kísérleteztem vele, mert egyelőre olyan gyenge még a menzeszem (most fogyott el az első levél fogamzásgátló), hogy egy sima tisztasági betét is bőven elég.

De én is azt a hajtogatást próbaltam,amit te. De majd még gyakorlok 😁.

2018. dec. 1. 22:46
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem merulám van, eddig egy alkalommal nem sikerült kipattintani (3 menzeszt csináltam végig vele).


A lényeg tényleg q hajtogatáson múlik. Én is azt a "C" szerű hajtogatást használom, csak én a benyomott felét kicsit lenyomom a kehely alja felé, remélem érthető 😃


A kehely keménysége is fontos. Nekem epres merula van, középkemény (ökoanyu oldalról).


Fontos a sikositás, bár nekem sikositoval nehezebben nyílik ki, hiába keveset rakok rá.


A tölcsér aljának nem muszáj teljesen gömbölyűnek lennie, a lényeg tényleg H a méhszáj körül kinyiljon. Ezt egy ujjal lehet ellenőrizni.


Ha nem igazán akar nekem kipattanó, akkor pl. én ugrálok, guggolok párat és a helyére megy 😃 sokszor érezni is, hogy a vákuum magára szívja a méhnyakam.


Illetve még annyi praktika van, hogy a kehely ha összehajtott állapotban van, a hüvelyedben majd a behajtott rész nézzen a végbél felé, mert a szeméremcsont miatt nem tud felfelé tágulni, csak hátrafelé.


[link]


Az Ö csatornáját nagyon ajánlom, föleg a régebbi, alap videóit. Facebookon is neki és a kelyhezöknek van csoportjuk

[link] mindenre tudnak választ adni 🙂


Sok sikert 😊

2018. dec. 16. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Na sziasztok! A sok jotanacs ellenére is képtelen vagyok felhelyezni és a vérzésem is olyan gyenge most, hogy fogamzásgátlót szedek, hogy inkább hagyjuk is. Nekem, bennem úgy osszetekeredve marad, és.nem csinál semmit. Úgyhogy maradok a tamponnal azt hiszem, de köszi a sok jó tanácsot.
2018. dec. 16. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!