Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nők! Ti a fogamzásgátló...

Nők! Ti a fogamzásgátló mellett vagy ellen vagytok?

Figyelt kérdés

Sziasztok

19 eves lany vagyok, 2 eve tarto komoly parkapcsolatatban, nyaron szeretnek atterni fogamzasgatlora.

Mennyire eshetek mellette teherbe, hizok el, leszek depresszios es egyeb.

Meg nem tervezunk babat, mivel szuleinel lakunk.

Vagy tenyleg tonkreteszi a szervezetem es kesobb meddo leszek?


Koszonom a valaszokat


2018. dec. 4. 14:46
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
23%

Én mellette vagyok, a terhesség lenne életem legnagyobb rémálma, nem szeretnék gyereket sem most, sem később. Ráadásul amióta ezt a fogamzásgátlót szedem, azóta a vérzésem óramű pontos és másfél napig sem tart, nincsenek fájdalmaim, nincsenek mellékhatásai, a bőröm is teljesen kitisztult.

Viszont mindenképp kérj alapos kivizsgálást a nőgyógyásztól, mielőtt bármit is felír! Ne legyen elég, hogy feltesz pár kérdést és valamit rábök. Nekem az első tabi, amit felírt a doki nagyon nem vált be, híztam tőle, eltűnt a libidóm, letört voltam és minden bajom volt, tömény szenvedés volt. Elmentem egy másik orvoshoz, aki rendesen megvizsgált (laborral, szűréssel együtt) majd felírt egy másikat, azzal már semmi bajom.

2018. dec. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
63%

Ahogy már írták, hogy gyógyszer szedése alatt nincs normális menstruáció. Nem jön meg óramű pontossággal. Az megvonásos vérzés. Pont ez az egésszel a baj. Kiiktatja a saját hormonjaid működését, aztán utána ki tudja mi lesz, ha megint azoknak kéne működni.

Persze kényelmes, kevesebb vér, kevesebb nap, nem fáj. De egyébként a nagyon fájdalmas, nagy erős menstruáció is valamilyen problémát jelent, azt sem jó elfedni a gyógyszerrel.

2018. dec. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
33%
Hát nekem ugyanannyi vérem volt, ugyanannyi ideig tartott és ugyanúgy fájt a hasam. Pedig szedtem vagy 4-5 fajta gyógyszert. Szóval nem mindenki olyan szerencsés mint az előttem 2vel válaszoló. Arról nem is beszélve hogy nem is menstruálsz hanem csak megvonásos vérzésed van. :D Na mindegy.
2018. dec. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
79%

#3: Az szuper hogy cáfolod a saját tapasztalatom. Csak kiszámítható hogy tudom, mindig vasárnap jön meg. Nem írtam semmi rosszat, de tudom itt mindenkibe bele kell kötni és le kell pontozni. :) Egy szóval nem írtam, hogy ez rendes menstruáció lenne. Leírtam én mit tapasztaltam a fogamzásgátlóval és javasoltam hogy egyeztessen nőgyógyásszal. Nem tudom ezek miért rosszak, de kár bármit is írni.

(első voltam)

2018. dec. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
69%
#14: Mert itt mindenki nőgyógyásznak képzeli magát és valaki kihagyja a "MEGVONÁSOS VÉRZÉS" kifejezést akkor a leszedik a fejét. Ha tudod hogy melyik nap szokott megjönni a MEGVONÁSOS VÉRZÉSED akkor is tagadd le, mert cáfolni fogják a saját tapasztalatod, hiszen itt jobban tudják a saját életed mint te magad. Ennyi a magyarázat.
2018. dec. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
36%
Mellette vagyok, szedem is.
2018. dec. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen mindenki valaszat! :)
2018. dec. 4. 17:04
 18/22 anonim ***** válasza:
31%

Le is pontozott a sok agyatlan.

Fáj az igazság :D

2018. dec. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
54%

Mellette vagyok, 3 éve szedem (Lindynette-t)

Mellette vagyok--most még. Mivel egyenlőre nem szeretnék gyermeket, majd, ha a körülmények adottak lesznek, akkor jöhet a baba. Kivizsgálást viszont mindenképpen kérj az orvostól, ne csak találomra bökjön egy gyógyszert, ami vagy jó lesz, vagy nagyon nem.

2018. dec. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Én is mellette vagyok.Sokáig szedtem és az tényleg nagyon jó,hogy kb órára pontosan lehet tudni,hogy mikor fog megjönni.Kevesebbet is véreztem.De tabletta mellett is lehetséges pms vagy fájhat a hasad.Mellékhatása nem nagyon volt.Vagyis vannak/voltak panaszaim amik lehet,hogy a fogamzásgátlótól vannak,de nem biztos.Nemrég hagytam abba,de eddig úgy néz ki,hogy viszonylag pontosan jön meg.
2018. dec. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!