Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Külföldön (EU) miért csak 3-5...

Külföldön (EU) miért csak 3-5 évente javasolják a szűrést 25 évtől kezdődően?

Figyelt kérdés

Nem minden országban persze, de egész Nyugat-Európában és Skandináviában csak Németországban támogatott az évenkénti méhnyakrákszűrés, de ott is csak 20 éves kor után.

Nem élek Magyarországon, így kb innen az oldalról tudtam meg, hogy nem 25 éves kortól kell járni (így tudtam, anyukám is ekörül kezdett anno, és jár azóta is), hanem már 18 éves kortól, sőt, vannak, akik már a 15-16 éves korban megkezdett szűrést javasolják, az első nőgyógyász látogatást pedig 12-13 éves korban, az első menstruációt követően egy évvel. Sokan elmondásuk szerint önként eljárnak fél évente.

Az is meglepett, hogy Magyarországon a nők évenkénti felhívást kapnak postai úton arról, hogy esedékes az újabb szűrés. Ilyen más országokban miért nincs?


2 hónapja töltöttem be a 25-öt, két hét múlva megyek először szűrésre.

Viszont rendesen tudatlannak érzem magam, hogy már korábban is járhattam volna, csak meg se fordult a fejemben, hogy jogom van hozzá és szükséges is.

(Jó, mondjuk 21 éves koromtól járhattam volna csak így is, mert 20 voltam, amikor elveszettem)


Máshol miért nem fektetnek ekkora hangsúlyt erre?

Az iskolában sem hívták fel a figyelmünket erre, illetve amikor anyukám megkérdeztem, ő is úgy tudta, hogy 23-25 éves kor táján lenne esedékes, nem hamarabb.

Az oltásról sem beszéltek nálunk a suliban anno, sem az orvosnál.


2019. márc. 15. 14:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nagyon jó kérdés,pont most találtam meg Szentesi Éva írását a témában,nagyon idevág:


[link]

2019. márc. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

a wmn ezen a szinten van:

"Steiner Kristóf: Nem eszem olyat, aki az anyja mellé akar bújni, ha fázik"

Szerintem magyarországon a megfélemlítés már évtizedek óta megy, mert aki fél, azt könnyebb kontrolálni.

Ilyenkor nem jön elő, hogy az eu ban itt a legkisebb az élettartam?


Pl amerikában ugyanazt az új kocsit 4szer gyakrabban lenne kötelező szervízeltetni, hogy a garancia megmaradjon. Hallottál már arról mennyire veszélyesek európában az új autók?

2019. márc. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

2, Igen, tudom, hogy sokan halnak meg rákos megbetegedésekben Magyarországon.


Viszont ott még mindig jobbnak látom a felvilágosítást ilyen téren (pl az iskolákban), hogy mit tehetsz, hogy elkerüld pl a méhnyakrákot, és ezt mikortól és milyen gyakorisággal teheted meg. Egyszer nem beszéltek róla nekünk az iskolában. Pedig ha korábban tudom, akkor értelemszerűen elmentem volna már 21 évesen.


Nem kötelező, mindenkinek szíve joga, milyen gyakran jár, én csak a lehetőséget hiányolom, hogy mindenki ezt neki megfelelő gyakorisággal megtehesse (tehát azért valamivel gyakrabban, mint 5 évente), és hogy felhívják erre a figyelmet, ha máshol nem, akkor az orvosnál és az iskolában.

2019. márc. 15. 15:17
 4/18 anonim ***** válasza:
0%

Miért magyar oldalon aggódsz a külföldiekért?

Szerintem elég vicces okoskodni, mert a magyarok 20-30 évvel korábban meghalnak.

2019. márc. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

32%, szerintem neked nem jött át, mit akarok mondani


Nem a külföldiekért aggódom, hanem én vagyok külföldi, aki szégyen szemre itt értessült róla először, hogy Magyarországon nincs korhoz kötve a rákszűrés, míg máshol igen.

2019. márc. 15. 15:55
 6/18 anonim ***** válasza:
19%

Most akkor csak magyarországon nem szűrnek????

Csak mert így kezdted:

"egész Nyugat-Európában és Skandináviában csak Németországban támogatott az évenkénti méhnyakrákszűrés"


Ugye tudod, hogy a szűrés NEM a rákot szűri, tehát rákosan is simán lehet negatív a teszt, és lehet pozitív is, de nem vagy rákos. És ha pozitív a teszt, akkor pozitív, semmit se tudnak az orvosok kezdeni vele, mert NEM rákot szűr.

Szerintem a tudatlanság veszélyesebb, mint a rák

2019. márc. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Magyarország neked Nyugat-Európa?


De igen, a rákszűrésen ponthogy a rákot szűrik (mi mást mégis?!), és azért is fontos, mert kezdeti stádiumban még kezelhető.

De mit keresel ebben a kategóriában, ha se nő nem vagy, se nem érted, amit beszélsz?

2019. márc. 15. 17:48
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

Egész európában sehol se kell 25 éves kortól járni szűrésre. Akkor mit tudtál meg ezen az oldalon????

Férfiként azért vagyok itt, hogy legalább a női dolgokkal tisztába legyél.

Mert tévedsz.

[link]

2019. márc. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Legalább értenéd, amit írsz.

Sehol sem "kell", mert mindenhol önkéntes alapon megy a részvétel.

És írtam fentebb, Nyugat-Európa legtöbb országában 25 éves kortól végeznek, és 3-5 évente ajánlott megismételni, míg Magyarországon 18 éves kor alatt is ajánlott, fél évente, de legalább évente megismételve.


De hagyd békén ezt a kategóriát, légyszíves, örülj, hogy téged nem érint.

2019. márc. 15. 18:08
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

Akkor most miért is aggódsz a magyarokért, ha itt szűrnek?

Miért élünk 20-30 évvel kevesebbet?

Te most megjátszod, vagy tényleg ennyi eszed van?

2019. márc. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!