Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Külföldön (EU) miért csak 3-5...

Külföldön (EU) miért csak 3-5 évente javasolják a szűrést 25 évtől kezdődően?

Figyelt kérdés

Nem minden országban persze, de egész Nyugat-Európában és Skandináviában csak Németországban támogatott az évenkénti méhnyakrákszűrés, de ott is csak 20 éves kor után.

Nem élek Magyarországon, így kb innen az oldalról tudtam meg, hogy nem 25 éves kortól kell járni (így tudtam, anyukám is ekörül kezdett anno, és jár azóta is), hanem már 18 éves kortól, sőt, vannak, akik már a 15-16 éves korban megkezdett szűrést javasolják, az első nőgyógyász látogatást pedig 12-13 éves korban, az első menstruációt követően egy évvel. Sokan elmondásuk szerint önként eljárnak fél évente.

Az is meglepett, hogy Magyarországon a nők évenkénti felhívást kapnak postai úton arról, hogy esedékes az újabb szűrés. Ilyen más országokban miért nincs?


2 hónapja töltöttem be a 25-öt, két hét múlva megyek először szűrésre.

Viszont rendesen tudatlannak érzem magam, hogy már korábban is járhattam volna, csak meg se fordult a fejemben, hogy jogom van hozzá és szükséges is.

(Jó, mondjuk 21 éves koromtól járhattam volna csak így is, mert 20 voltam, amikor elveszettem)


Máshol miért nem fektetnek ekkora hangsúlyt erre?

Az iskolában sem hívták fel a figyelmünket erre, illetve amikor anyukám megkérdeztem, ő is úgy tudta, hogy 23-25 éves kor táján lenne esedékes, nem hamarabb.

Az oltásról sem beszéltek nálunk a suliban anno, sem az orvosnál.


2019. márc. 15. 14:37
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Szerintem kettőnk közül neked vannak problémák a felfogásoddal.


Nem aggódok a magyarokért, ponthogy azt írtam, példás, hogy mennyire komolyan veszi az egészségügy ott a megelőzést (ha a lakosság nem is), szemben más országokkal, ahol nem kapnak a nők kielégítő információt erről, és csak 3-5 évenként van lehetőség ingyenes szűrővizsgálatra.

2019. márc. 15. 18:27
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

Külföldön annyit adnak borravalóra minden nap az emberek amiből kijön egy szűrés is.

Ráadásul a szűrés semmit sem ér, ezért nem hirdetik külföldön.

2019. márc. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Látom, te is még csak turistaként jártál az országon kívül.


A szűrés célja a betegség korai stádiumban való felfedezése, amikor még gyógyítható. Erre jó.

2019. márc. 15. 18:39
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

Most megit a külfölddel jössz?

Ahol nem is ajánlják a szűrést?


Elolvastad a linket????

2019. márc. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Te tényleg nem vagy normális, már ne is haragudj.
2019. márc. 15. 19:15
 16/18 anonim ***** válasza:
0%

A link is külföldi :D, francia :D

Te meg tipikus but2 nő vagy

2019. márc. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés jó. Azért nem járnak évenként, mert felesleges. Ugyan úgy, mint a kutyák évenkénti veszettség oltása.
2019. márc. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én Angliában vagyok és rohadtul nem vagyok elégedett az orvosi rendszerrel. Bírom hogy otthon meg szidják az egészségügyet.

Itt mindenre paracetamolt adnak elsore, a lúdtalpra is, nem vicc...

Mikor elmentem orvoshoz a noi bajommal (aki amúgy gyorstalpalón végzett valaki aki bepötyögi a tüneteket a gépbe majd az kidobja a lehetséges okokat és akkor az elso talalattal elkezdodik az “orvoslás”) akkor kb azt éreztem hogy mit keresek ott hiszen 25 évesen fiatal vagyok ahhoz hogy bármi bajom legyen...

2019. márc. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!