Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációs naptár kamasznak?

Menstruációs naptár kamasznak?

Figyelt kérdés
A gyerekem ritka laza és trehany a női dolgokkal kapcsolatban, így rendszeresen éri váratlan "baleset". Kész vagyok agyilag tőle. Miután kommunikálni újabban nem szokott az "éhes vagyok/azt én nem eszem meg/semmi/vegyél akármit" dolgokon kívül, a kérdezd meg tőle, mikor van meg nem opció. Már unom, higy dobálhatom ki a ruháit, mert nem jön ki belőle a folt -a drága gyermek természetesen nem szól rögtön, hanem elrejti a cuccot, tehát esély sincs rá, hogy időben ki tudjam mosni. Árra gondoltam, higy talán létezik valami app, amelyik naponta küld emlékeztetőt, hogy épp hohy áll a ciklusa, ahova beírhatna higy épp most meg van és jelezné, hogy mikor várható a következő. Van ilyen esetleg?
2019. márc. 21. 11:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem "Naptár" nevű alkalmazásom van, jelez par nappal mensi előtt, ill. ha nem jelölöm be hogy megjött, akkor minden nap megkérdezi, hogy megjött-e már, addig míg be nem jelölöm.
2019. márc. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
100%
Mi a laza 13 éves lányommal ezt app nélkül megoldottuk. Az asztali naptárba mensikor én o használok, ő meg * kapott. Eleinte figyelmeztetni kellett hogy várható lesz neki. Pár alkalom után már ő íroggatta normálisan. Most 16 éves.
2019. márc. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
100%
Utolsó vagyok. Igen példát kell mutatni, utánozni fog téged. Figyelmeztetni kell és fegyelmezni. Tudom nem gyereknevelési tanácsot kértél. És ha fel akar nőni akkor viselkedjen értelmes felnőtt módjára. Igazuk van az előttem szólóknak kezdd el szépen apránként megleckéztetni. Nehogy kimoss rá! Mi lesz majd elmondja a suliban,hogy nem volt tiszta bugyi, nadrág mert anyám nem mosta ki?? Lassan fiúzni fog vagy már most is. Akkor a női dolgokhoz is legyen esze tehetsége. Bocs. 3 fiú 1 lány anyukája.
2019. márc. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el neki, hogy mennyi pénzt szánsz havonta ruhára az ő számára.

Ha valamilye foltos marad, ne dobd ki, csak figyelmeztesd, hogy ezt nem kellene felvennie, a kidobás már az ő dolga, ha szerinte is használhatatlanná vált a cucc. De lehet, hogy átalakítja,tarisznyát, tolltartót, akármit varr belőle. Az övé, tehát ne dobd ki.

Viszont a szabott kereten kívül ne is vegyél neki új holmikat. Előbb-utóbb csak rájön, hogy ha nem akar pucéron járni, oda kellene figyelnie.

2019. márc. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Valoban nem nevelési tanácsot kértem. A gyerekem nevelve van.

Nem fogom mosatlan ruhában iskolába küldeni, nem cel a megalázása. A főzést nem tudom higy sikerült ide kevernetek,nem említettem ah étkezési szokásait, de ha már kitértetek rá, nálunk nem keszul olyan etel,amit valaki nem szeret, ez iylen egyszerű.

Én gyogyszeremlekeztetot használok, azzal ő nem megy semmire, miután nem szed fogamzásgátlót. Naptárt vettem már neki, de nem hasznalja.

A hasznos válaszokat köszönöm, átnézem az appokat, melyik lenne a jó.

2019. márc. 21. 18:56
 16/21 anonim ***** válasza:
44%
Ne haragudj, hogy megint hozzászólok, de azért érdekes lányod lehet, ha inkább mosatlan ruhában jár, mint hogy beindítsa a mosógépet. Mi lett volna vele 100 évvel ezelőtt? Akkor még kézzel mostak. Nekem baromi ciki lett volna ha anyám a véres bugyimat mossa, vagy akár csak meglátja. A felnőtt nők menstruálnak és ki is tudják mosni a bugyijukat. Oké, tudom, hogy ma már van akinek 8 évesen megjön és az nyilván még kislány, akinek segíteni kell, de a szavaidból az jött le, hogy tinédzser lányod van. Szerintem ne egy ilyen életképtelen nőt nevelj belőle, mert ő fog rád a legjobban haragudni, amikor külön költözik és se mosni, se főzni, se takarítani nem tud. Egyébként baromi igénytelen dolog nem azonnal kimosni egy összemenstruált bugyit, később nem is jön ki a folt, erről külön elbeszélgetnék vele a helyedben.
2019. márc. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy mosatlan ruhában jár? Úgy látom nem megy itt az értő olvasás...

Igen, épp az igénytelen fázisát éli. Emiatt azért nem fogom se megalázni, se keresztre feszíteni. Remélhetőleg nem tart sokáig.

2019. márc. 22. 03:26
 18/21 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom hova ez a kiborulás. Te írtad le részletesen a gyereked viselkedését. Alap dolog lenne (mikor először megjön), hogy megtanítsd pár alapvető dologra. Ezek közé tartozik az, hogy figyelje a ciklusát, a higiéniára, és a véres bugyi dologra meg főleg. A gyereked 15 éves (!), gondolom nem most kezdett menstruálni. Ne fogd arra, hogy kamasz, mert a te sarad, hogy ennyire nemtörődöm.
2019. márc. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
A kérdésemre kertem választ, akinek ezt sikerült felfognia, annak köszönöm. Gyermeknevelési tanácsot továbbra sem kerek.
2019. márc. 22. 10:05
 20/21 anonim ***** válasza:
85%
Egy app sem fogja megváltoztatni a lányod hozzáállását. Ha most igénytelenkedik, írhat neki az app bármit, nem fogja kimosni a bugyogóját vagy szólni neked. Nem gyereknevelési tanácsot kértél, de mindenki szerint abban gyökeredzik a probléma, szóval érdemes lenne ebbe az irányba fordulni.
2019. márc. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!