Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van olyan gyógynövény, amivel...

Van olyan gyógynövény, amivel befolyásolható menstruáció?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon sokat stresszeltem, ráadásul bejött egy betegség is (nem nőgyógyászati), ami egy kicsit felborította az utóbbi időben már kb óramű pontos menstruációs ciklusomat. Ebben a hónapban a vártnál 2 héttel később jött meg.


2 hónap múlva lesz egy esemény, aminek az időpontját megváltoztatni már nem tudom. Viszont ezzel a késéssel épp arra a hétvégére tolódik el májusi menstruációm és zavar, hogy esetleg keresztül húzza majd terveimet.


Fogamzásgátlót nem szedek, így a tablettákkal nem tudom későbbre csúsztatni.

Néhány gyógynövényről viszont olvastam, hogy talán segíthetnek a menstruációs ügyekben, mint a cickafark, a palástfű, vagy a rozmaring.


A 2 hónap alatt összesen 3 nappal kellene előrébb hoznom, hogy megjöjjön és minden rendben lenne.


Valaki esetleg használta már ilyen célra ezeket a gyógynövényeket? Használt?


A válaszokat előre is köszönöm!



2019. márc. 29. 15:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogod tudni befolyásolni. Ha szerencséd van, akkor magától egy kicsit korábban jön meg "visszasieti a késést".
2019. márc. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én bio kertészettel foglalkozok, és soha nem próbáltam ilyen növényeket mert férfi vagyok. Gyerekkoromban viszont az öregek azt mondták hogy a muskotályzsálya, és azt hiszem az orvosi zsálya is jó lehet erre. Nálunk van a kertben, de sosem használtam így nem tudok róla véleményt mondani. Minden esetre nekem tetszik maga a növény, és az illata is. Ha van ilyen a környezetedben talán egy próbát megér...
2019. márc. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Végül angolul találtam pár tippet, ezzel sikerült 3 napot tolnom a menstruációmon és a hétvégém tökéletesen sikerült. 🙂


Hátha valaki még szükségét veszi, leírom, nekem mi vált be.

Az áprilisi menstruációm első napjától nagy dózisban kezdtem C vitamint szedni. 12 óránként egy-egy 1200 mg-os hosszú felszívódású tablettát, minden nap.


Aznap, mikor éreztem a peteérésemet, elkezdtem Boszy barátcserje teát inni, minden reggel ébredés után. Majd egy héttel a menstruációm kalkulált időpontja előtt már este, lefekvés előtt is. Ezzel párhuzamosan napközben felkarikáztam egy citromot, másfél liter szénsavmentes ásványvízzel összekevertem és csak ezt ittam.

Nem fürödtem forró vízben, nem ettem fűszereset és így sikerült, amit nem is gondoltam volna a sok gyakorikérdéses "fogd már fel, hogy ezt nem tudod befolyásolni fogamzásgátló nélkül" válasz mellett. 😄


Hogy ne csak pozitívumot írjak:

- a tea előrehozta/felerősítette a PMS panaszaimat, a fogyasztás megkezdését követő 3-4 napon keresztül olyan problémák is előjöttek, ami korábban nem volt jellemző (érzékeny, fájó mellek, állandó éhségérzet, ingerlékenység, fáradtságérzet, stb)

- rövid ideig tartó, de erős, fájdalmas alhasi görcsök

- számomra undorító íze volt, főleg hidegen


Tegnap már nem ittam teát, C vitamint se vettem be és ma reggelre minden gond nélkül meg is jött.

További pozitívum a teában, hogy nem görcsölök, nem fáj a hasam, nem lettem pattanásos, nem puffadok, nem megy a hasam, ami sajnos ilyenkor mindig jellemző rám.


Remélem ez még segít majd valakinek. Ha kipróbáljátok, légyszi írjatok egy sort, hogy nektek használt-e, kíváncsi vagyok, másra is ilyen hatással lesz-e.

2019. jún. 3. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!