Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nőgyógyász elmondhatja az...

A nőgyógyász elmondhatja az anyámnak, hogy nem vagyok szűz?

Figyelt kérdés

Összeszedtem egy gombás fertőzést szinte bizonyosan az iskolánk mosdójában. Csak néhány napja észleltem először a tüneteket. (Egyébként enyhülni látszik a dolog, de gondolom nem múlhat el magától az ilyesmi.)

Anyukámnak még nem szóltam, mivel félek, hogy a nőgyógyász (merthogy anya biztos oda fog vinni) el fogja mondani anyámnak, hogy már nem vagyok szűz. Olvastam olyat, hogy orvosi titoktartás, de nem tudom, hogy ez mennyire igaz, főleg ha egy nagyon konzervatív dokit kapok.

Ha külön meg is kérném az orvost, hogy ne mondja el, szerintetek megtenné?

Köszönöm a válaszokat!


2019. ápr. 7. 14:00
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Na jo, a bunkóság szót kicsit eltúloztam. Egyszeruen arra értem, hogy ne szekáljanak a korommal. Ennyi.
2019. ápr. 7. 14:28
 12/21 anonim ***** válasza:
Tehát 15 éves vagy legjobb esetben is. Ha 16 lennél akkor kiírtad volna a korod, csak akkor bevallottan megkerülted volna a 16 éven aluliak regisztrációjának tilalmát.
2019. ápr. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

9. vagyok. Ha tényleg annyira fiatal vagy, akkor tőled fogja megkérdezni, szűz vagy-e, nem anyukádtól, mert akkor eleve úgy vizsgál... A papírt, amit a vizsgálatról kapsz, azon nem szerepel, hogy szűzként vizsgáltak-e, vagy nem.

És még annyit: elég érdekes kapcsolatod lehet anyukáddal, ha semmi bizalom nincs köztetek, és nem merted neki elmondani, hogy voltál már fiúval.

2019. ápr. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Az orvos általában fiataloknál megkérdezi, szűz vagy e, de neki soha ne hazudj, mert nem tud megfelelően kezelni. Anyád ha el is kisér, a vizsgálóba csak nem megy be -nem is engedik neki ha nem akarod- így nem fogja megtudni...egyébként nem mondja el neki, az orvost tökre nem érdekli, csak ha megvizsgál figyelj arra hogy a lelet nálad legyen, mert arra nem fogja ráírni hogy szűz vagy, csak hogy anyukád előtt be ne égj.
2019. ápr. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
38%

Ha olyan "nagylány" vagy, hogy k....fircoljál, akkor miért nem lehet felvállalni, a szülőd előtt. Miért mi történik?

A doki meg úgyis észre veszi.


Még arra is gondoltam, hogy lehet nem is az iskolai mosdóban kaptad el a fertőzést hanem valamelyik partnertől.

2019. ápr. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Nem bántásból, kérdező, de egyszerűen nem értelek...

Miért kell anyukád oda?

Miért mondaná el a doki? Komolyan kérdezem.

Miért ne tudhatná anyukád?

Érthetetlen..

2019. ápr. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

#14 nem akartam hazudni az orvosnak. Köszönöm a válaszod.


#15 az törtenik, hogy anyám eltilt a barátomtól, mert szerinte 18 éves koromig nem szabad szexelnem. És nem vagyok olyan korban, hogy elmondhassam anyámnak csak úgy. 17 eves kor alatt szerintem bárkit leszidnak, de őszintén engem nem érdekel anyam véleménye. Őszintén szeretjük egymást, 9 hónapja együtt vagyunk a barátommal és mindig óvszert használunk (helyesen) és utána ellenőrizzük, hogy kiszakadt-e. Emellett már egyszer kifejtettem, hogy nem csak össze-vissza szexelek fűvel-fával, hanem csak a barátommal, akivel több, mint 9 hónapja együtt vagyunk. (Ezt most azért írtam le, mert válaszod a “valamelyik partner” kifejezést tartalmazza.) Ezen kívül 100%, hogy az iskola mosdója. Tiszta kosz az egész, még a tanárok is gáznak tartják. Az egyik osztálytársamnak is van gombája, valószínűleg utána használtam a mosdót.



#16 Azért “kellett” volna anyám, mert nálam alap dolog lett volna, hogy elmondom neki, hogy baj van. Még sohasem voltam nőgyógyásznál, így fogalmam sem volt, hogy elmondja vagy nem. Ezt szerintem azért meg lehet érteni. Gondolom te sem úgy születtél, hogy ezt tudtad. Vagy csak én vagyok hülye, nem tudom. Anyukám azert nem tudhatja meg, mert ahogy fentebb leírtam, 18 éves koromig tiltja a szexet és az egyéb ilyen dolgokat, mint a petting. Mikor megvolt az első nyelves csókom (a jelenlegi barátommal egyébként), akkor is teljesen kiakadt. Hogy úristen, hová sietünk. (Akkor mar 3 hónapja együtt voltunk pedig.)

2019. ápr. 8. 14:30
 18/21 A kérdező kommentje:

Ja és kedves #13, privátban válaszoltam.


#12 nem értem, minek kell Sherlock-ot játszani. A korom tökmindegy, a helyzetemen nem segít, valamint ami megtortént, az megtörtént. Ezen kívül az én dolgom az, hogy hany éves vagyok, nem lesz senkinek sem rosszabb, sem jobb attól, hogy tudja. Azért remélem boldog vagy attól, hogy ezt leírtad.

2019. ápr. 8. 14:33
 19/21 anonim ***** válasza:

#17

Akármilyen furcsa, én úgy születtem, hogy soha nem merült fel bennem, hogy a nőgyógyász valamiféle pletykás nyanya, aki majd rohan anyámhoz elújságolni a nagy hírt. :D

2019. ápr. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
#19 hát, rendben, nem vagyunk egyformák ;)
2019. ápr. 8. 17:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!