Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló mellett alkohol?

Fogamzásgátló mellett alkohol?

Figyelt kérdés
Következő menstruációm kezdetekor fogom életemben először elkezdeni a fogamzásgátló szedését orvosi javaslattal (egészségügyi gondok miatt). Átolvastam a betegtájékoztatót legalább háromszor, de nem találok erre hasznos választ. A következő hónapokban lesz 2-3 olyan esemény, ahol mindenképpen fogok alkoholt fogyasztani és biztos vagyok benne, hogy nagyobb mennyiségben. (esküvő, búcsúztató, stb) Azt értem, hogy az alkohol semlegesíti a gyógyszer hatását. Ha az efféle események mondjuk este nyolc óra körül történnének, akkor megoldható, hogy a gyógyszert ne semlegesítse? Ha például minden nap délben szedném a gyógyszert és este alkoholt fogyasztok, attól még működik a gyógyszer? Ti milyen időben veszitek be és ha esetleg alkoholt fogyasztotok, hogyan oldjátok meg? Köszönöm szépen a segítséget! 20/l
2019. ápr. 8. 19:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Az alkohol ivás nem semlegesíti a fogamzásgátló tabletta hatását, csak ha hánysz a bevételt követő 4 órában. Úgyhogy teljesen mindegy, mikor iszol alkoholt a fogamzásgátló tabletta bevételéhez képest. Megkérdezhetem, milyen egészségügyi probléma miatt kell szedned?
2019. ápr. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Ó, értem. Tehát, ha "bent marad", akkor minden rendben. Nőgyógyásznál jártam azzal, hogy kegyetlenül rendszertelenül van meg. Volt, hogy 15 napig megvolt, olyan is, hogy 23 napig. Volt, hogy két hetet késett, volt, hogy egy héttel korábban jött meg. Mivel az ultrahangon minden egészségesnek bizonyult, fogamzásgátlót írt fel a rendben tartásra. Mivel a legutóbbi menstruációm is össze-vissza volt, a pecsételőt rendes menstruációnak hittem, ezért nem jókor szedtem be az első tablettát. Abbahagytam és most várom, hogy rendesen megjöjjön és végre szedhessem normálisan.
2019. ápr. 8. 21:40
 3/23 anonim ***** válasza:
77%

Egyrészt erre egyáltalán nem fogamzásgátlót kellene szedni... Az csak elfedi a problémát, de nem oldja meg, hiszen se rendes ciklusod, se menstruációd nem lesz mellette... Magyarul a problémádat egyáltalán nem fogja megoldani.


Másrészt ezzel az összevissza szedéssel jó nagy marhaságot csináltál. Kár volt abbahagyni, most még jobban összezavarodtak a hormonjaid. Kíméletesebb lett volna a szervezetednek, ha szeded tovább a tablettát.


Én a helyedben elmennék másik dokihoz. Valami oka csak van ennek a rendszertelen ciklusnak. A fogamzásgátló tabletta erre nem megoldás! Csak az orvosnak kényelmesebb ezt felírni, mint alaposan kivizsgálni a pácienst.

2019. ápr. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Ahogy abbahagytam, megjött rendesen minden fájdalom nélkül. Talán rá pár napra. Természetesen nem hagyom annyiban, mert szedek már rá vitaminokat és teákat. A fogamzásgátlót így is szeretném megtartani, mert már négy éve kapcsolatban élek és ilyen szempontból is szeretném használni. Sajnos azt nem tudtam, hogy érdemesebb lett volna tovább szedni. Azért is hagytam abba, mert sehogy sem arra a napra esett volna, amikor a placebo tabletta jött volna
2019. ápr. 8. 22:30
 5/23 anonim ***** válasza:
77%
Arra a napra esett volna, hiszen amikor a placebo napok vannak, akkor kezdődik a mű vérzés, aminek semmi köze a menstruációhoz. Nézz utána, hogy hát a fogamzásgátló tabletta, mert a válaszaidból úgy veszem ki, hogy sajnos fogalmad sincs. Így pedig nem szabadna szedni. :/
2019. ápr. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam úgy, hogy nem fog arra esni, mert túl sokáig véreztem. Nem egy szokásos hét volt (a menstruációnak hitt harmadik napon vettem be az elsőt), hanem bőven 10-12 nap és azzal számoltam, hogy biztos elcsúszott és nem lesz jó sehogy. Fogalmam valóban nincs, mert az orvosok leráznak, maszekra pedig nincsen lehetőségem
2019. ápr. 8. 22:34
 7/23 anonim ***** válasza:
69%
Onnantól, hogy fogamzásgátló tablettát szedsz, nincs ovulációd, tehát ciklusod sem. A placebo napok egyikén kezdődik a megvonásos vérzés, mert lecsökken a hormonszint. Ez egy mű vérzés, ami fenntartja a ciklus látszatát. Nem kell ehhez maszek orvos. Előtted az internyet! :) Az első 3 levél alatt lehet köztes vérzésed, ettől még a megvonásos vérzés a szünetben ugyanúgy jelentkezni fog, hiszen akkor nem viszel be hormont (placebo = hatóanyag nélküli tabletta). Olvasd el alaposan legalább 3x a tájékoztatót, abban érthetően le van írva minden. Nem lehet összevissza szedni, mert akkor egyrészt nem alakul ki a védelem, és lehet peteérésed, másrészt a hormonjaid is összevissza fognak "ugrálni". Minden nap lehetőleg ugyanabban az időpontban vedd be. És mindig annyi placebo napot tarts, amennyit a tájékoztató ír (gyanítom vagy 4, vagy 7 napos a placebo heted).
2019. ápr. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a sok segítséget! Hidd el, olvasgattam már, de semmi sem volt olyan hasznos, mint amiket eddig leírtál. Lenne még egy kérdésem. Ha a következő menstruációm megjön, ugyanúgy elkezdhetem a következő levél első tablettájával, vagy most figyelnem kéne valamire az előző miatt?
2019. ápr. 8. 22:43
 9/23 anonim ***** válasza:
69%
Elkezdheted ugyanúgy, bár ahogy feljebb is írtam, én a helyedben inkább elmennék egy másik orvoshoz is, illetve megpróbálnék különféle gyógymódokkal tenni a rendszeres ciklusért. A fogamzásgátló tablettát pedig csak a legvégső esetben szedném be (mondom ezt úgy, hogy én is fogamzásgátló tablettát szedek körülbelül 5 éve, viszont nekem előtte is mindig kereken 28 napos ciklusaim voltak). Tudtommal sokféle tea és egyéb készítmény létezik, amik bizonyítottan segítenek rendszerezni a ciklust. És azok legalább nem hatnak ennyire durván a hormonháztartásra.
2019. ápr. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Sok kérdésemre választ kaptam ma. :)
2019. ápr. 8. 22:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!