Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló mellett alkohol?

Fogamzásgátló mellett alkohol?

Figyelt kérdés
Következő menstruációm kezdetekor fogom életemben először elkezdeni a fogamzásgátló szedését orvosi javaslattal (egészségügyi gondok miatt). Átolvastam a betegtájékoztatót legalább háromszor, de nem találok erre hasznos választ. A következő hónapokban lesz 2-3 olyan esemény, ahol mindenképpen fogok alkoholt fogyasztani és biztos vagyok benne, hogy nagyobb mennyiségben. (esküvő, búcsúztató, stb) Azt értem, hogy az alkohol semlegesíti a gyógyszer hatását. Ha az efféle események mondjuk este nyolc óra körül történnének, akkor megoldható, hogy a gyógyszert ne semlegesítse? Ha például minden nap délben szedném a gyógyszert és este alkoholt fogyasztok, attól még működik a gyógyszer? Ti milyen időben veszitek be és ha esetleg alkoholt fogyasztotok, hogyan oldjátok meg? Köszönöm szépen a segítséget! 20/l
2019. ápr. 8. 19:30
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
29%

Eszem ágában sincs elengedni, és azt pláne nem mondtam, hogy csodaszer. De hogy ennyire támadni kelljen egy jól kifejlesztett és a klinikai gyakorlatban alkalmazható gyógyszert néhány áltudományos tévhit, érvekkel és tényekkel alá nem támasztott hülyeség alapján, mint "nincs ciklusod, hormon, hülye nőgyógyász", azt már nehezen tudom elviselni. Vannak kockázatai, mellékhatásai, mint minden más gyógyszernek, amivel tisztában kell lennie annak, aki szedi, de könyörgöm, ott a betegtájékoztató, csak olvasni kell és értelmezni. Arról nem is beszélve, hogy ezeknek a harmadik generációs tablettáknak már jóval több haszon, mint kár írható fel a számlájukra.

Ráadásul itt nem is az volt a vita tárgya, hogy akkor most ismeri-e a kérdező a hátrányait vagy sem, hanem hogy szerintetek neki nem kell ilyen jellegű problémákra fogamzásgátló. Arra viszont már senki nem válaszol, hogy akkor mégis mi a búbánatot kellene adni neki vagy milyen további vizsgálatra lenne szükség a rejtélyes betegségének felkutatására...

2019. ápr. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Éppen azért teszem fel a kérdést, mert nem értek a gyógyszerhez, ellenben az orvos, aki tanácsolja, az ért hozzá. Attól függetlenül, hogy én magam nem értek hozzá, még nem leszek hülye, mert szedem. Bíztam az orvosomban, mivel az a dolga, hogy értsen hozzá. Miután elvégezte az ultrahangot, közölte velem, hogy nincs betegségre utaló jel, ezért a fájdalomra és rendszertelen vérzésre ezt a megoldást tanácsolja. Valamint ahogy írtam, |párkapcsolatban élek évek óta|, ezért ez sem mellékes ok a szedésre. A mellékhatásokkal tisztában vagyok, de nekem a reggelente történő fél órán át tartó hányinger megér annyit, hogy ne görcsöljek annyira, hogy már a saját lábamon nem tudok állni.


"fogamzásgátlóval tartsam kordában a ciklusomat." - ahogy idézte tőlem az egyik hozzászóló...Én kérek elnézést, hogy nem vagyok tisztában a fogalmakkal. Nem véletlenül kértem segítséget mind az orvostól, mind itt az oldalon. Ha tisztában lennék ezekkel, akkor besétáltam volna és elmondom, hogy már pedig nekem ez és ez kell, mert ez és ez a bajom... Nem tudom mikor értik meg az emberek, hogy a tudatlanság nem egyenlő azzal, hogy valaki hülye. Épp ebből kiindulva nem leszek hülye attól, mert bízom egy orvosban és sok emberben, akinek ez már megkönnyítette az életét. Ahogy már írtam, neki kell hozzá értenie, nem nekem.


Teljesen mindegy, mennyire fogják szidni a fogamzásgátlót támogató oldalt, valamint engem, mert szedni fogom továbbra is. Semmi nem vált be, kezdve gyógyszertől egészen mindenféle gyógyfűig. Ez maradt megoldásnak és nyugodt szívvel fogom szedni, legfeljebb feldobtam a nemi életemet...


A kérdésemre válasz maximum 2-3 volt a sokból. Köszönöm mindenkinek, aki segített és értelmesen válaszolt ahelyett, hogy támadna a véleményével.

2019. ápr. 15. 22:11
 23/23 anonim ***** válasza:
46%

Őszintén mondom neked, nyugodtan szedd. Amiket leírtam nem légbőlkapott, netről összedobált alaptalan infók. Orvostanhallgatóként a legfrissebb kutatások szerinti legújabb ajánlásokat tanulom, köztük egyébként azt is, hogy még mind a mai napig félnek a nők a fogamzásgátlóktól, mert a 60-as években kifejlesztett legelső, nagy hormontartalmú készítmények tényleg nem voltak még a helyzet magaslatán. Azóta a harmadik generációs tabletták vannak forgalomban, amik már valóban biztonságos szerek.

Csak okoskodtak itt, de egyéb terápiás vagy a kivizsgálási lehetőségeket egyikük sem volt képes írni, mert nincs ilyen.

2019. ápr. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!