Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló mellett alkohol?

Fogamzásgátló mellett alkohol?

Figyelt kérdés
Következő menstruációm kezdetekor fogom életemben először elkezdeni a fogamzásgátló szedését orvosi javaslattal (egészségügyi gondok miatt). Átolvastam a betegtájékoztatót legalább háromszor, de nem találok erre hasznos választ. A következő hónapokban lesz 2-3 olyan esemény, ahol mindenképpen fogok alkoholt fogyasztani és biztos vagyok benne, hogy nagyobb mennyiségben. (esküvő, búcsúztató, stb) Azt értem, hogy az alkohol semlegesíti a gyógyszer hatását. Ha az efféle események mondjuk este nyolc óra körül történnének, akkor megoldható, hogy a gyógyszert ne semlegesítse? Ha például minden nap délben szedném a gyógyszert és este alkoholt fogyasztok, attól még működik a gyógyszer? Ti milyen időben veszitek be és ha esetleg alkoholt fogyasztotok, hogyan oldjátok meg? Köszönöm szépen a segítséget! 20/l
2019. ápr. 8. 19:30
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
29%

Nem értek egyet az előző válaszolóval. Sokszor nem érdemes megkeresni a rendszertelen ciklus okát, mert egyrészt általában nem is lehet megállapítani (idiopáthiás) és másrészt pedig a fogamzásgátló tabletta kiválóan kezeli a legtöbb helyzetet. Ha nem használ, bővebb kivizsgálás indulhat. Semmivel se leszel "egészségtelenebb", csak mert műciklusod van, kifejezetten pozitívan hat a méhnyálkahártyára és a petefészkekre is, csak egyszerűen bele van verve még mindig a nőkbe, hogy félni kell a tablettáktól. Számos tanulmány alátámasztotta már a kedvező hatásukat rendszertelen ciklus esetén. Felesleges másik orvost keresni, mert más sem fogja másképpen csinálni.

A többi tanács, leírás korrekt volt, köszönet érte.

2019. ápr. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
77%

Erre NAGYON nem kéne fogamzásgátlót szedned...

De hogy válaszoljak is, nem semlegesíti a hatását, nem is igazán értem, honnan szedted ezt. Ne hányd ki, és nem lesz baj.

2019. ápr. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
29%

Nyugodtan le lehet pontozni, attól még nem lesz igazatok. Csúnya rossz fogamzásgátló belenyúl a hormonháztartásba fúj fúj.

Őszintén, tudjátok egyáltalán, hogy mi állhat a rendszertelen vérzés hátterében? Szervi vagy hormonális elváltozás. Szervi lehet mondjuk uterus myoma, adenomyosis, endometritis, salpingo-oophoritis, cervix carcinoma, ésatöbbi, ezek kapásból kizárhatók az alap nőgyógyászati vizsgálat, anamnézis, labor, kenet, UH alapján, amiket el is végeznek fogamzásgátló felírása előtt. A hormonális gondokra ha a rendszertelen menzeszen kívül más tünet nincs ill. a vizsgálatkor sem derül ki egyéb, mit kell adni? Guess what, hormont, azaz fogamzásgátlót. Extrém anorexia, bulimia, pajzsmirigy probléma esetén pedig nem csak a rendszertelen vérzés lesz az egyetlen tünet értelemszerűen. De kíváncsi vagyok milyen további vizsgálatoknak vetnétek alá a hölgyet a hírhedt "alapprobléma" felkutatására, amit a lusta nőgyógyászok nem csinálnak meg.

2019. ápr. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
53%

#13

"amiket el is végeznek fogamzásgátló felírása előtt"

Külföldön élsz, ugye? :DDD Idehaza még örülhet az, akinél egyáltalán rákszűrést csinálnak... UH, hasonlók? Milyen luxusról beszélsz? Eleve vérvételre alig küldenek el bárkit emiatt, pedig alap lenne...

2019. ápr. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
29%
Magyarorszagon élek, nőként egyrészt nekem is írtak fel fogamzásgátlót és jól kivizsgáltak előtte, nem magánrendelés volt, mielőtt ezzel jönnél. Másrészt már legalább 4 helyen voltam gyakorlaton, mindenhol alapos vizsgálatot végeztek érdekes módon, egyetlen egyszer nem vettek kenetet, akkor is azért, mert a hölgy nem egyezett bele, nem is írták fel neki a tablettákat. A kérdező is írta, hogy ultrahangozták, szóval nem tudom mit akarsz még. A kérdésemre még mindig nem kaptam választ egyébként.
2019. ápr. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
A vizsgálati papíromon rajta volt az "uterus", meg minden egyéb szervi megnevezés, tehát elvileg átnézett rendesen. Azt mondta, hogy nem látni gondot, ezért fogamzásgátlóval tartsam kordában a ciklusomat.
2019. ápr. 11. 23:01
 17/23 anonim ***** válasza:
52%
Ez mind szép és jó, csak mióta fogamzásgátlót szedsz, nincs ciklusod...
2019. ápr. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
36%

"fogamzásgátlóval tartsam kordában a ciklusomat."

Good Lord, mikor fog végre ez a borzalmas ártalmas idióta tévhit kihalni? Mikor jönnek már végre az emberek, hogy nem "tartja kordában" meg nem "teszi helyre" és főleg nem "segít rendszeresíteni" a ciklust a hormon?


#15

Tök jó neked, de ugye megvan, hogy nagyon nem ez az átlag?

2019. ápr. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
65%

A tabletta hatására elmarad az ovuláció, a méhnyálkahártya szerkezete megváltozik és nem tudja befogadni az esetlegesen mégis megtermékenyült petesejtet és megvastagszik a cervicalis nyák, amely akadályozza a spermiumok feljutását. Mondja már el valaki, hogy hol itt a gond? Mi a baj a "műciklussal"? Nincs ovuláció, ÉS? Ez lenne a cél, az ég szerelmére.

Épp a ti baromságotok a tévhit és az ezerszer megcáfolt elavult információ. A fogamzásgátló tabletták csökkentik a jóindulatú emlő- és petefészek daganatok, a rosszindulatú endometrium- és ovarium hámtumorok, a vashiányos vérszegénység, a fájdalmas menstruáció, a menstruáció előtti feszültség, a rheumatoid arthritis és a kismedencei gyulladás kialakulást. Alkalmazhatóak nem csak fogamzásgátlásra, hanem a rendszertelen menstruáció kezelésére is, meg amúgy még sok minden másra is, de nem megyek bele, így is nagy itt az értetlenség.

De közelítsük meg másik oldalról a kérdést. Ha ti nem adnátok fogamzásgátlót a kérdezőnek, mert juj az nem jó, akkor mégis mi lenne a tervetek? Mivel lehetne kezelni a problémáját? Őszintén kíváncsi vagyok.

2019. ápr. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
53%

88% engedd már el, akárhogy állítod be, nem csodaszer.

Nem is ördögtől való, én is használom (még, bár megbántam hogy elkezdtem), de könyörgöm, legyünk már tisztában azzal, hogy igenis vannak hátrányai és kockázatai.

Az pedig MINIMUM kéne hogy legyen, hogy aki használja, az TISZTÁBAN VAN VELE, hogy hogy működik. Legalább tudjon róla. Ha nem tudja, mégis mi a lótusz alapján akarná eldönteni, hogy használja-e??

2019. ápr. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!