Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mekkora a valószínűsége, hogy...

Meijii kérdése:

Mekkora a valószínűsége, hogy a spirál petefészek gyulladást okoz? Menthetetlenül meddővé is válhatok ettől?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, fix partnerrel és el szeretném hagyni a hormon tartalmú fogamzásgátlót. Még sokáig nem szeretnék gyereket és ez tűnik a legideálisabb megoldásnak. Az orvosom viszont figyelmeztetett hogy méhen belüli gyulladást okozhat, ami miatt meddővé is válhatok. Nagyon félek, mert később viszont nagyon szeretnék gyereket. Tényleg nagyon könnyű összeszedni egy ilyen gyulladást?

2019. ápr. 23. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem könnyű, de mindig megvan rá az esély, nem lehet tudni sajnos. Éppen ezért azoknak szokták ajánlani, akik már legalább egy szülésen túl vannak. Hacsak nem valami egészségügyi probléma miatt kell leállnod a tablettákról én nem javaslom a spirált ilyen fiatalon, gyermek nélkül.
2019. ápr. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, van aki emiatt szedeti le. Én 3 terhesség után sem merem sajnos. Hozzateszem nekem a zoely fogamzásgátlótól is folyamatos gyulladásom volt. A spirál nagyon drága 50000 Ft körül van, és ha 1-2 hónap múlva le kell szedetni, nem éri meg. Én maradok a fogamzásgátló mellett inkább. Van hormonmentes is, de én még erre fémérzékeny is vagyok, így az sem jöhet szóba.
2019. ápr. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A hormonos spirál mellett nem gyakoribb a kismedencei gyulladás, mint egyébként, spirál nélkül.

A sima, hormonmentes spirál növeli az esélyt. Nem gyakori, de előfordul.

2019. ápr. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy spirált csak olyan nők alkalmazhatnak, akik már legalább egyszer szültek. Igen, okozhat gyulladást, ismerek olyat, akinek okozott is. A gyulladás pedig vezethet meddőséghez is. Ilyen életkorban szerintem egyáltalán nem megfelelő.
2019. ápr. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!