Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ti ilyen helyzetben levetetnet...

Ti ilyen helyzetben levetetnetek a spiralt? hosszu lett.

Figyelt kérdés

3 eve van mirenam.

ez elvileg elmulasztja,de legalabbis par napos pecsetelesre lecsokkenti a mensit.

Nekem sajnos eleinte 14-16 napos maratoni menzeszt csinalt,ami a 2.ev letelte korul lecsokkent 9-10 napra es azota is tartja magat ehez.

a mennyisege mar nem sok igazabol,az elso 3-4 nap nagyon gyenge mensi mennyisegu,utana pedig csak csipp-csopp barnazas megy a vegeig.

spiral elott is 8-9 napig tartott,amibol az elso 3-4 nap omlottem rendesen.verszegeny voltam,ahogy teltek az evek egyre jobban.hiaba szedtem barmilyen vastablettat.csak infuzio formajaban segitett ideiglenesen.3x mar vert kaptam annyira alacsony volt a hemoglobinom.

januarban a szokasos eves vervetelen,nagy meglepetesemre kiderult,hogy mar nem vagyok verszegeny.tenyleg jobban is erzem magam a boromben,jobban birom a terhelest,nem szedolgok egesz nap.

de ez a szerencsetlen elhuzodo semmi verzes de megis megvan dolog nagyon bosszant.

jovo honapban eletemben eloszor eljutok kulfoldre,tengerpartra,de pont akkor fog megjonni 😒,persze ezt tudtam,de azt hittem kaphatok olyan gyogyszert ami eltolja a mensit,igy halal nyugalommal kifizettuk az utat.szerdan mentem is az orvosomhoz feliratni,es akkor derult ki,hogy emellett a spiral mellett nem lehet ilyen gyogyszert szedni.

kezd mar elegem lenni,es hiaba van jo oldala is,nagyon teli a hocipellom a spiralommal.

amiota fent van,huvelyszarazsaggal es ebbol adodoan rendszeres gombas nyavajakkal kuzdok.most talan talaltam egy jo huvelykupot,ami erre valo de lehet par honap utan ez sem lesz jo,vagy epp ennek a tulzott hasznalatatol lesz bajom(cikatridina hulyekup)

annyira szerencsetlennek erzem magam,hogy barki akivel idaig beszeltem es mirenas,aradozott,hogy milyen jo mert neki teljesen elmult a menzesze,en meg szenvedek tobb mint 1 hetig....

ha levetetem,visszajohet a verszegenyseg,az elso napok 1,5-2 orankenti tampon es betet csereje,a terhesseg lehetosege.

viszont nem lenne szarazsag,gomba es kaphatnek bogyot,hogy igazan elvezhessem a nyaralast.

tanacstalan vagyok.

(fogamzasgatlot sem injelcios,sem tabi formajaban nem hasznalhatok.a huvelybe helyezheto dolgokat nem tartom eleg megbizhatonak,es ezek mellett a verszegenyseg ugyan ugy fennalna)

mit tennetek a helyemben?


2019. máj. 19. 22:20
 1/2 anonim ***** válasza:

" azt hittem kaphatok olyan gyogyszert ami eltolja a mensit"


"fogamzasgatlot sem injelcios,sem tabi formajaban nem hasznalhatok"


a kettő kizárja egymást, mert a fogamzásgátló az a gyógyszer, ami eltolja a menstruációt.


A fenti esetben csak a spirál marad a nem végleges fogamzásgátlási módszerek közül. Vagy van a végleges.


Csak a spirál az, ami csökkenti a vérzést és gátolja a fogamzást, és nem tabletta és nem injekció.

2019. máj. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Levetetném.
2019. máj. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!