Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Labkozepcsont toresem van, de...

Labkozepcsont toresem van, de az orvos aztmondta szabadon terhelhetem, de mar nagyon regota faj, mit tudok csinalni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, korulbelul fel eve tortent focimeccsen egy serulesem valahogy rosszul leptem azota faj a talpam szele, most lett idom elmenni vele az orvoshoz, persze ott aztmondtam 2hete tortent, igyis hulyenek neztek h miert most megyek, kiderult h labkozepcsont toresem van,vagy letort valami ilyesmit mondott a doki,de mondta mivel latja h tudok vele menni(hat tudok de faj kozbe is,de mar megszoktam) szabadon terhelhetem ,annyit mondott kenegessem , meg ha frissibe jovok se kellett volna begipszelni,de hat mar fel eve faj. Igaz focizok vele ,es a munkam is allo munka egesz nap talpon vagyok, nemjavul semmit, es szerintem magatol nemis fog,azt szeretnem.kerdezni,hogy erdemes meg elmenni valahova vele? Ha igen hiva maszekba? Vagy egyatalan tudnak valamit csinalni vele? Valakinek volt ilyen? Mert mar megorulok amiota faj.Szetintem ez igy semmi kezeles vagy valami nelkil nemfog elmullni.

Elore is koszonom.


2019. aug. 19. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen,terhelheted. A focizás nem egy izületkímélő sport és jelen esetben nem túl jó a lábadnak. Ez egy ilyen dolog, nagyon sokáig fáj,még évek múlva is érezheted egy-egy nagyobb megterhelés vagy rossz mozdulat után.


Maszekban sem fognak veled csodát tenni. Az egyetlen ami jó,ha rengeteg proprioceptív tréninget végzel, esetleg felkeresel egy manuálterapeutát (NEM csontkovácsot!!),aki óvatosan tesztel-mobilizás. Nem feltétlenül a fájdalomcsillapítás miatt, hanem hogy erősödj és stabilizálódj. Nagyon jó,hogy azonnal terhelted amúgy,mert már elavult, hogy pihentetni kell(kivéve ugye a nem terhelhető törést). Azonnali terhelés :).


Esetleg egy kontroll röntgen belefér,hogy nincs-e pl egy idegszál nyomás alatt.


(nekem egy 6 évvel ezelőtti "rándulás" fáj még mindig ugyan ezen a helyen,valamint a májusi durva bokaficamom is jelez,pedig mindent elkövettem)


Üdv, egy gyógytornász

2019. aug. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kezelés a törés típusától függ. Általában azért be szokták gipszelni vagy ha olyan, akkor meg is műtik. Az elején meg pihentetni kell és fokozatosan terhelni.

Ha nem bízol az orvosban, akkor Pesten tudok ajánlani szakorvost.

2019. aug. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem olyan bokatörésemvolt, hogy egy pici csont vált le, azt hittem rándulás, megröntgenezték, de nem látszott a röntgenen, egy évvel késöbb derult ki, mikor más okból teljes tes röntgenem volt. A baleset után rándulásként kezeltem, fásliztam. A lényeg, hogy két évig fájt. Szerintem a terhelést a járásra értette a doki, nem a focira. Napközbenre fásliznám, amig fáj, nekem segitett, ilyen zokni szeru gumi fáslit hordtam. Szerintem menj másik orvoshoz. Ilyen felhúzható gumi fáslit ajánlok napközbenre pár hétig.
2019. aug. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Rendben koszonom mindenkinek, lehet elmegyek egy masik orvoshoz is aztan kiderul o mit mond,artani nem art gondolom.

2.valaszolo: koszonom ,de Pest kicsit messze van tolem,😏

2019. aug. 20. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!