Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ezen a röntgen felvételen...

Ezen a röntgen felvételen megmutatná valaki hol a törött csont?

Figyelt kérdés

[link]

Kisujj környéke. Birom mozgatni, ökölbe szoritani, csak kicsit fáj. Indokolatlannak találom a baromi nagy gipszemet. Ráadásul dolgozni se birok...



2019. júl. 16. 08:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem vagyok radiológus, de semmit nem látok. Nem csak randult?
2019. júl. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy törés nem mindig olyan egyértelmű, hogy látsz két törött darabot és annyi. Évek kellenek, mire valaki annyira megtanulja elemezni a rtg képeket, hogy meglássa a kicsi töréseket is, én se csinálom valami régóta, látok valamit, de így, hogy se zoom se kontrasztállítás nem áll rendelkezésre, elég nehéz. Arról nem is beszélve, hogy törés nélkül is indokolt lehet a gipsz. Inkább bízz az orvosodban.
2019. júl. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Mindegy. Mostmár beletörődtem, hogy gipszben marad.

Hétfőn megyek kontrollra.

2019. júl. 16. 17:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Zoom és ablakolás nélkül elég nehéz, de én mintha az ulna distalis diaphysisénél látnék egy apró impressziós törést.

De még egyszer mondom ezt nehéz így megmondani.

2019. júl. 22. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!