Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Milyen súlyos ez a bokasérülés?

Milyen súlyos ez a bokasérülés?

Figyelt kérdés
Először február közepén sérült meg a jobb lábam, egy kézilabda meccsen cselezes közben letapadt, és rögtön elkezdett nagyon fájni. Csak segítséggel tudtam elhagyni a pályát, az eset után kb 3 órával tudtam először raallni. Elmentünk a kórházba, begipszelték, azt mondtak a szalagok sérültek, de azóta is faj. Kb 1 hónappal az eset után visszatertem a pályára. Április végén egy fordulasnal kifordult a bal (vagyis a másik) bokám. Ugyanaz az a helyzet, megint csak segítséggel tudtam lemenni. Akkor is elmentünk a kórházba, de azt mondtak semmi baja a bokamnak. Azóta eltelt több, mint 2 hónap, és meg mindig barnás színe van a bokamnak, sőt ha rosszul lépek, vagy megfeszítem el is kezd fájni, bár pár percen belül elmúlik. Ezután a sérülés után már az idényben nem játszottam, viszont az augusztusi alapozása szeretném elkezdeni. Érdemes előtte elmenni orvsohoz? Vagy van valakinek valami tippje mi lehet ez? Valakivel történt már hasonló? A válaszokat előre köszönöm

2019. jún. 29. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Add fel ezt a sportod, világos, hogy nem a te vázrendszerednek való. Rengeteg ilyen van.

Ha így folytatod 40 évesen már bottal fogsz járni.


Javaslom gyógytornászt és sportorvost is keress fel.

2019. jún. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sajnos ahogy az 1.válaszoló mondja!(de orvoshoz mindenképp menj el!)
2019. jún. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szerintem nehogy feladd, sérülések előfordulnak, főleg kézilabdában. Orvoshoz mindenképpen menj el, lehetőleg egy másikhoz, hátha javul a helyzet az idénykezdetig. Esetleg javasol valami terápiát, gyógytornát. Valószínűleg akkor, a második sérüléskor is be kellett volna gipszelniük, főleg, ha hasonló mértékben fájt. Egy biztos, gyorsabban gyógyult volna. Szerintem akkor is gipsz és tehermentesítés (mankó) kellett volna.

Azonban ez még nem az a sérülés, ami miatt fel kellene, hogy add, nem súlyos törésről vagy szakadásról van szó, nem értem, miért biztatnak az abbahagyásra. Ha élvezed szereted, kívánom, hogy minél hamarabb vissza tudj térni a pályára!

2019. jún. 30. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez szalagproblema, keress hozzáértő orvost. Nekem megműtötték mindkét lábam (sportoló voltam) és most 10 hetig mindkettő gipszben lesz, hogy pihenjen, ra se allhatok. Élsport ezután szoba se jöhet.

Lesz fel év-1ev mire rendbejon.

2019. júl. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!