Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » A báttyámat elütötte egy...

A báttyámat elütötte egy kombi, és az intenzív osztályon fekszik mesterséges kómában. Mit lehet ilyen esetben tenni?

Figyelt kérdés
Augusztus 22.-én hazafelé tartott ausztriából, mivel odakinn dolgozik. Gyalogosan kelt át a Magyar-szerb Röszkei határátkelőhelyen és a szerb oldalon kb 1 kilóméterre az átkelőhelytől nagy sebességgel egy kombi sajnálatos módon eltalálta, súlyos sérüléseket szenvedett. Nos a kérdésem az lenne hogy ha van ausztriában bejelentett múnkahely utáni betegbiztosítása akkor mi a teendő hogy a műtéti beavatkozások költségét ausztriai betegbiztosító állja?

2019. aug. 25. 16:34
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

Vegyétek fel a kapcsolatot a biztosítóval hogy ilyen esetben mi van.

Bár az csak abba az országba érvényes ha történik vele valami. Ha Szerbiában van kórházba akkor az ottani betegbiztosítása kell oda. Ha Magyarországon akkor TB de ha van eu-s betegbiztosítása akkor az is jó.

2019. aug. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

Nekem 3 dolog nem áll össze.


1. Ausztriából tartott hazafelé

2. Röszkénél jött át a magyar oldalra.

3. Gyalog?


Ha Ausztriából indult, akkor az legalább 450 kilométer a röszkei határig. Hogy sikerült oda eljutnia és miért nem léptek be Magyarországra?

2019. aug. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Már épp a térképért nyúltam, de megelőztél. Ausztriából Szerbián keresztül...nem semmi séta.
2019. aug. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tudtam hogy valamit kifelejtettem a részletezésből. De mivel keveset aludtam már 2. Napja, így elnézem magamnak. Amikor jövünk haza Ausztriából, akkor autóbusszal utazunk magyarországon keresztül és mikor a Magyar-Szerb határra ér a busz, akkor leszállunk és hogy ne kelljen sort várni,, egyszerűen gyalog kelünk át a két határon. A Szerb felén soffőr vár minket és azzal megyünk tovább. Mivel most nagy a sor a határokon így nem tudta a soffőr megvárni közvetlen a határnál, mert akkor be kellett volna állnia a sorba és kb 4 órát várnia hogy odaérjen ahol meg lehet fordulni az autópályán. erre pedig nem volt se ideje Sem türelme. csak az első lehajtónál ami kb 3 kilóméterre található a határtól a szerb oldalon. Egyébként Szerb biztosítása nincs.
2019. aug. 25. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!