Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Az MRI vizsgálat akkor is...

Az MRI vizsgálat akkor is fizetős, ha orvos rendeli el a vizsgálatot? 4 hónapja szenvedek a térdemmel.

Figyelt kérdés

2019. szept. 9. 23:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha állami helyre mész beualóval, akkor természetesen nem fizetős - viszont jó eséllyel hónapokat kell várni.
2019. szept. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha van beutalód, akkor nem kell fizetned.
2019. szept. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha állami orvos rendeli, akkor nem - viszont általában hosszú a várólista.

Úgy mellesleg: azt írod, hogy 4 hónapja szenvedsz a térdeddel, de azt nem, hogy látta-e orvos, és ha igen, akkor mit mondott, szerinte kell-e MRI. Azt se tudjuk, mi a baj a térdeddel - lehet, hogy nem is kell MRI, de az is lehet, hogy csak orvost kell váltani...

2019. szept. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

Regezz be időpontra. Nálunk pl. 4..8 hónap a várólista.


Ha tollas vagy és tudsz tejelni a maffiának, akkor elmész az egyik ilyen doki magánrendelésre. Miután letejeltél pár tízezrest, meg fogják kérdezni, hogy másnap jó -e, vagy esetleg inkább egy későbbi, általad megjelölt napon lenne alkalmas. A többi rész már gyaxi ugyanaz: elmész ugyanoda, ahova várólistásan is mennél. Megvizsgálnak ugyanazzal a géppel, ugyanazok az orvosok. Csak most sokkal udvariasabbak, mintha kivárod a félévedet.


Tök jó, mi? És a vizsgálati váróban tengsz-lengsz csak a betegek, miközben a várólisták meg félévnyi hosszúságúak, mondván, hogy kicsi a szabad kapacitás...


A NAV sorra tetet mindenhova pénztárgépet, vizsgálják az adóelkerülőket, már a kávé automatákban is online doboz van... De hogy ezt az állam által hallgatólagosan legalizált panamát egyszer valaki leleplezné, megállítaná... Na azt már nem! Pedig egy sürgős műtétre váró rákos embernek vajon mennyi a túlélési esélye egy ilyen korrupt rendszerben, ha nincs pénze? És rosszak a statisztikák?!? Nem is értem...

2019. szept. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Győrben 3 hónap a várakozás az ingyenesre, inkább kifizettem, mert kellett a vállműtétemhez, és 1 óra múlva mehettem is! Kicsit gusztustalannak tartom, ha van pénzed, akkor azonnal fogadnak, ha nincs akkor szenvedsz 3 hónapot!
2019. szept. 15. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

>Kicsit gusztustalannak tartom, ha van pénzed, akkor

>azonnal fogadnak, ha nincs akkor szenvedsz 3 hónapot!


Engem az háborít fel, hogy a köz -mert mi, akik a TB-t fizetjük, mi tettük lehetővé az eszközök beszerzését és a jórészt a mi befizetett pénzünkből tartják fenn a rendszert. Vagyis azokat az orvosokat is ebből fizetik akik a fenti módon sem hajlandók tisztességesen ellátni a kezük alá kerülő betegeket. Ráadásul egy UH, egy MRI, egy CT vizsgálatnak komoly oka szokott lenni, ami tipikusan nem várhat hónapokat. És amiért én visszahoznám a halálbüntetést: a mi pénzünkből vett gépek részben kihasználatlanul csak azért állnak, hogy ezzel megfejhessék a rászorulókat, elesetteket. Na ez az igazán gusztustalan és aljas.

2019. szept. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!