Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Elvolt törve a sipcsontom....

Elvolt törve a sipcsontom. Gipsz levétele után miért vékonyodott el a lábam a másikhoz képest? Kb mennyi idő mire visszanyeri a nagyságát a sérült lábam?

Figyelt kérdés

2019. okt. 10. 19:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Mivel nem volt mozgatva, az izom elsorvadt, ezért lett vékonyabb a gipszelt lábad. Nem tudom mennyi idő alatt lesz ugyanolyan, mivel nekem még nem volt eltörve a lábam, de régebben tettem fel egy kérdést ezzel kapcsolatban:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__serulesek-balesetek..

2019. okt. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem a kezem volt. Fele akkora lett. Visszanyeri no para pár hét.
2019. okt. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 BrettShaw ***** válasza:

A lábbal egy kicsit bonyolultabb a helyzet, mert nem lehet fokozatosan terhelni, egyből a teljes súlyt kell(ene) mozgatnia. Gondolom, most sántítasz. Nem csak az izomnak kell visszafejlődnie, hanem az inaknak is vissza kell nyerni a rugalmasságot, közben a sántítás, mint rossz (de jelenleg szükséges) mozgásminta gátolja a regenerálódást, és berögződik. Belekerülhetsz egy olyan ördögi körbe, mikor már nem azért sántítasz, mert rossz a lábad, hanem azért rossz a lábad, mert sántítasz.

Ezért fontos a gyógytorna!


(egy csontkovács)

2019. okt. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!